facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

P1270578 Large     W sobotę, 7 listopada na sali sportowej przy Zespole Szkół w Postominie rozegrany został Turniej Finałowy Piłki Siatkowej w ramach XVIII Współzawodnictwa Sołectw 2015. Po rozegraniu turniejów eliminacyjnych 24 października do finałów zakwalifikowało się 6 zespołów: Postomino, Korlino, Pieszcz, Jarosławiec, Pałówko i Nosalin. Stworzyły one dwie grupy finałowe (A - Pieszcz, Pałówko, Królewo; B - Postomino, Jarosławiec, Nosalin) w których rozegrano mecze systemem „każdy z każdym".

      Komplet zwycięstw w grupach zanotowały drużyny z Pieszcza i Postomina, dzięki czemu zajęły pierwsze miejsce w swoich grupach. Drugie miejsca z jedną wygraną na koncie zajęły reprezentacje Nosalina i Pałówka. Ekipy z Jarosławca i Królewa, uplasowały się na trzecim miejscu w grupach i między nimi rozegrała się walka o 5 miejsce w turnieju. Po wyrównanym meczu 2:1 zwyciężyła drużyna z Jarosławca.


Wyniki - Faza Grupowa:
Pieszcz - Królewo 2:0 (25:14, 25:13)
Postomino - Nosalin 2:0 (25:21, 25:19)
Pałówko - Królewo 2:0 (25:13, 25:15)
Jarosławiec - Nosalin 0:2 (22:25, 21:25)
Pieszcz - Pałówko 2:1 (19:25, 25:22, 15:10)
Postomino - Jarosławiec 2:1 (19:25, 25:15, 15:7)

Mecz o miejsce V:
Jarosławiec- Królewo 2:1 (18:25, 25:20, 15:9)


      W przerwie pomiędzy meczami grupowymi, a półfinałami rozegrano konkurs na celność zagrywki. Reprezentanci sołectw wykonywali po 3 zagrywki, próbując trafić w ustawiony za siatką materac. Po dwa trafienia zanotowali: Jan Kurkul (Pałówko) i Artur Żołopa (Królewo), jednak po przeprowadzeniu dogrywki zwyciężył Artur. Oboje nagrodzeni zostali sportowymi upominkami przez Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Postominie,

      Pierwszy półfinał rozegrały drużyny z Pieszcza i Nosalina. Lepsi jednak okazali się ubiegłoroczni zwycięzcy wygrywając z Nosalinem 2:0. Drugi półfinał rozegrały drużyny z Postomina i Pałówka. Po wyrównanej walce więcej spokoju zachowali reprezentaci Pałówka i zwyciężyli również 2:0 przez co trafili wraz z Pieszczem do finału turnieju. Postomino natomiast musiało się zmierzyć z Nosalinem w meczu o miejsce trzecie. Mimo wygranej w fazie grupowej tym razem lepsza okazała się reprezentacja z Nosalina, zajmując dzięki temu 3 miejsce w całym Turnieju. Mecz finałowy pomiędzy Pałówkiem i Pieszczem przysporzył kibicom wiele emocji oraz piękne widowisko. Minimalnie lepsi okazali się jednak „Pieszczanie" i po raz kolejny bronić będą tytułu najlepszych w Gminie Postomino.

Wyniki Półfinałów:
Pieszcz - Nosalin 2:0 (25:16, 25:18)
Postomino - Pałówko (23:25, 16:25)

Mecz o miejsce III:
Nosalin - Postomino 2:0 (25:22, 25:22)

FINAŁ:
Pieszcz - Pałówko 2:0 (25:17, 25:20)

      Podczas dekoracji zwycięzców wyróżniono także: Jacka Wituszyńskiego jako najwcześniej urodzonego zawodnika oraz Kamila Czyżykowskiego najlepszego zawodnika turnieju.

Klasyfikacja Końcowa Turnieju Piłki Siatkowej w ramach Współzawodnictwa Sołectw 2015

1. Pieszcz

2. Pałówko

3. Nosalin

4. Postomino

5. Jarosławiec

6. Królewo

7. Pieńkowo

8. Naćmierz

9. Łącko

10. Rusinowo

 

      Kilka dni przed turniejem do zawodników dotarła bardzo przykra wiadomość. Paweł Wojciechowski, pasjonat siatkówki, zawodnik drużyny z Pieszcza z którą kilkukrotnie wygrywał ten turniej, a sam zdobywał tytuły najlepszego zawodnika turnieju uległ nieszczęśliwemu wypadkowi i zmarł. Koledzy z drużyny po zakończeniu turnieju udali się z pucharem na cmentarz, aby pożegnać się z przyjacielem i zadedykować mu to zwycięstwo. Rodzinie Pawła składamy kondolencje i wyrazy współczucia.

     Turniej piłki siatkowej zakończył XVIII edycję Współzawodnictwa Sportowo-Rrekreacyjnego Sołectw 2015. W klasyfikacji końcowej po raz kolejny najlepsze okazało się sołectwo Postomino, jednak tylko z 2 punktową przewagą na sołectwem Pieszcz, które z roku na rok zmniejsza przewagę i w przyszłym roku na pewno podejmie walkę o zwycięstwo. Na ostatnim stopniu podium uplasowało się sołectwo Naćmierz, wyprzedzając czwarte Rusinowo i piąty Nosalin. Stawkę sześciu nagradzanych sołectw zamyka sołectwo Łącko. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się na styczniowej sesji Rady Gminy Postomino. Dziękujemy wszystkim sołectwom za rok sportowej rywalizacji i zapraszamy do kolejnych batalii w roku 2016.

A. Pawłowski

PUNKTACJA KOŃCOWA WSPÓŁZAWODNICTWA SOŁECTW 2015