facebook-ckis
 • Koncerty...
 • Sport
 • Zabawa
 • Kultura

karate mistrzostwa dzieci i młodzieży C

img 20231110 wa0000      W miniony piątek karatecy z klubów zrzeszonych w Zachodniopomorskim Okręgowym Związku Karate po raz kolejny wymieniali doświadczenia podczas wspólnego treningu, którego gospodarzem był Koszaliński Klub Karate Kyokushin. Zajęcia pod okiem Shihan Andrzeja Kłujszo ukierunkowane były pod kątem zbliżających się turniejów: Mistrzostw Świata KWF, Mistrzostw Polski Juniorów oraz Pucharu Polski, a dla młodszych zawodników turnieju w Szczecinku.

      Oczywiście nie zabrakło ekipy z Postomina, która licznie zameldowała się w Koszalinie aby pogłębiać swoją wiedzę w zakresie techniki i taktyki walki oraz kata. Świetna atmosfera i zaangażowanie ćwiczących z pewnością sprawiły, że wrócili oni z Koszalina z kolejną dawką wiedzy, która zaowocuje w przyszłości jeszcze lepszymi wynikami.

      Przypominamy jednocześnie, że już za kilka dni najważniejsza impreza tego roku: Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin, które 17 i 18 listopada odbędą się w holenderskim Arnhem. Polską drużynę reprezentować będzie dwoje zawodników naszego klubu:

 • sensei Łukasz Cichy w kategorii kata seniorów:
 • senpai Amelia Szymańska w kategorii kumite juniorek -50kg.

Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów✊️
OSU!!!

Czytaj więcej: Przygotowania Karateków do najważniejszych imprez sezonu !!!

karate paz 6      W sobotę, 7 października karatecy trenujący przy CKiS Postomino otworzyli sezon startowy reprezentując nasz klub podczas XIX Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się w Świnoujściu. Do rywalizacji przystąpiło ponad 100 zawodników. Nasi reprezentanci spisali się świetnie zdobywając 6 medali.

 • Fabian Jakubek - złoto w konkurencji kata 15-17 lat;
 • Miłosz Stachowski - srebro w konkurencji kata 15-17 lat oraz brąz w kumite 14-15 lat;
 • Patryk Twarowski - srebro w konkurencji kumite 10-11 lat;
 • Kaja Grabowska - brąz w konkurencji kumite 14-15 lat;
 • Michalina Bojkowska - srebro w konkurencji kumite 12-13 lat.

Gratulujemy!
Osu!

Czytaj więcej: Nowy sezon, kolejne sukcesy karateków !!!

img 2347 Duży     W dniach 29.09- 01.10 sensei Łukasz Cichy, senpai Amelia Szymańska i Fabian Jakubek reprezentowali nasz klub na Zgrupowaniu Kadry Polski Kyokushin, które odbywało się w Świnoujsciu.

    Głównym celem tego wydarzenia było przygotowanie zawodników do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Świata, które w listopadzie odbędą się w holenderskim Arnhem.

Treningi pod kątem techniki i taktyki walki prowadzili:

• Shihan Andrzej Drewniak 9 dan - prezes Polskiej Organizacji Kyokushin;
• Shihan Andrzej Kłujszo 5 dan - Prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Karate;
• Sensei Michał Werner 4 dan - trener Kadry Narodowej.

OSU!

Czytaj więcej: Nasi reprezentanci na zgrupowaniu Kadry Polski Karate Kyokushin

Karate wrzesień styczeń 20233

obóz 3     Udział w nim wzięło ponad 200 karateków z 10 krajów w tym trzyosobowa reprezentacja naszego klubu. Treningi prowadzili shihan Antonio Pinero, shihan Francisco Filho oraz shihan Andrzej Drewniak. Jednym z wydarzeń obozu był pokaz na Rynku Głównym w Krakowie. Na zakończenie odbył się egzamin na stopnie dan oraz kyu. Na kolejne stopnie uczniowskie egzamin zdały senpai Monika Cicha (1 kyu) oraz Amelia Szymańska(3 kyu) - gratulujemy!
Obszerna relacja z obozu na kanałach "Okiem Sportowca".

OSU!!!

Czytaj więcej: 50. Wschodnioeuropejski Letni Obóz Kyokushin za nami!

aaa       Miło nam poinformować, że 3 czerwca w Świnoujściu podczas jubileuszowych 50. Mistrzostw Polski Seniorów Karate Kyokushin trener i zawodnik naszego klubu sensei Łukasz Cichy wywalczył brązowy medal w konkurencji kata mężczyzn! Turniej zorganizowała Świnoujska Akademia Karate Kyokushin, kierowana przez sensei Pawła Sujkę. Do rywalizacji stanęło 116 zawodników reprezentujących 54 kluby. Oficjalnego otwarcia dokonali Prezydent Miasta Świnoujścia Paweł Sujka, Prezes Polskiego Związku Karate Maciej Sokołowski, wiceprezes PZK Andrzej Drewniak i wiceprezes PZK Wacław Antoniak. Na koniec ponad 110 kierowników ośrodków Kyokushin otrzymało pamiątkowe medale 50-lecia Polskiego Kyokushin.

Osu!

Czytaj więcej: Łukasz Cichy z brązowym medalem Mistrzostw Polski

karate maj 2023 3     W minioną sobotę 27. maja nasi karatecy wzięli udział w kolejnej edycji Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży Karate Kyokushin, której organizatorem był Koszaliński Klub Karate Kyokushin. Turniej ten jest najważniejszą imprezą w województwie zachodniopomorskim dla dzieci do 15 roku życia. Fakt ten potwierdza liczba startujących w zawodach młodych karateka. Kilkanaście klubów zrzeszonych w Zachodniopomorskim Okręgowym Związku Karate reprezentowało łącznie 214 zawodników. Jak zawsze nie zawiedli nasi reprezentanci, którzy wywalczyli 9 medali (3 złote, 4 srebrne, 2 brązowe).

Czytaj więcej: Worek medali postomińskich karateków!

koszalin      W minioną sobotę 12 maja karatecy z naszego klubu wzięli udział we wspólnym treningu klubów zrzeszonych w Zachodniopomorskim Okręgowym Związku Karate. Organizatorem spotkania był Koszaliński Klub Karate Kyokushin kierowany przez Shihan Andrzeja Kłujszo. Głównym celem zajęć, w których udział wzięło ok. 80 karateków była wymiana doświadczeń i przygotowanie zawodników do nadchodzących imprez - w tym Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży, która już 27 maja odbędzie się w Koszalinie.
Dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że to nie ostatnie wspólne zajęcia.

Do zobaczenia wkrótce,

OSU!

Czytaj więcej: Trening w Koszalińskim Klubie Karate Kyokushin

karate makroregion 5     25. marca w Kożuchowie odbyła się XLIII edycja Mistrzostw Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin, których organizatorem był Klub Karate RONIN Kożuchów, kierowany przez sensei Waldemara Leśniewskiego. W turnieju wystartowało 195 karateka z 24 klubów z województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego oraz lubuskiego. Jak co roku swój udział w turnieju odnotowali reprezentanci naszego klubu. Do rywalizacji przystąpiło czworo zawodników: Amelia Szymańska, Fabian Jakubek, Jakub Świstek oraz Ida Żupnik. Wszyscy zaprezentowali się z dobrej strony zdobywając srebrny oraz dwa brązowe medale:

 • Amelia Szymańska - 2. miejsce kumite juniorek -55kg.
 • Fabian Jakubek - 3. miejsce kumite juniorów -75kg.
 • Jakub Świstek - 3 miejsce kata juniorów młodszych
 • Ida Żupnik - 7. miejsce kata juniorek młodszych
Czytaj więcej: XLIII Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin z udziałem naszych karateków