facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

logo czarni CMYK

 

Uczniowski Klub Sportowy Czarni Pieszcz prowadził działalność w ramach, której prowadzone są sekcje:

1. Tenis stołowy;
2. Modelarstwo - jachty sterowane radiem;
3. Lekkoatletyka i gry zespołowe;
4. Piłka Siatkowa;
5. Tenis Ziemny

     Zajęcia prowadzone są przez 5 trenerów z uprawnieniami oraz dużym doświadczeniem. W 2022 roku Klub liczył 130 członków regularnie uczestniczących w zajęciach w tym 108 osób w wieku szkolnym oraz 26 osoby dorosłe lub uczące się w szkołach ponadgimnazjalnych.

    UKS ,,Czarni" Pieszcz zajmuje się szkoleniem adeptów tenisa stołowego od 2003 roku. Zajęcia są prowadzone systematycznie i profesjonalnie, o czym świadczyć mogą osiągnięcia naszych podopiecznych. Obecnie nasi wychowankowie rywalizują w rozgrywkach II ligi tenisa stołowego i mają duże szanse na utrzymanie czołowej lokaty w tych rozgrywkach. Od sezonu 2014/2015 w rozgrywkach V ligi uczestniczy drugi zespół UKS ,,Czarni".

    Sekcja jachtów sterowanych radiem ma na terenie naszej gminy bogatą historię i wspaniałe osiągnięcia. Jej działalność sięga roku 1988 i przed rokiem 2004 związana była z Ligą Obrony Kraju, a później z AMGiSP w Postominie. Sekcja ma w swym dorobku zdobyty tytuł Mistrza Świata, tytuły wice mistrzowskie i czołowe lokaty w mistrzostwach Polski. Klub jest też organizatorem regat mistrzowskich na terenie naszej gminy, co jest też wspaniałą promocją Gminy Postomino w kraju i za granicą. W roku 2013 na terenie naszej gminy były rozegrane Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie w trzech klasach, a zawodnik naszego klubu Dawid Mazurek zdobył na tych zawodach czwarte miejsce. W roku 2015 najwyżej klasyfikowanymi zawodnikami byli Karol Bąk i Karol Kąkolewski – powołani do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata, które odbyły się na Ukrainie.

    Pozostałe sekcje Klubu prowadzą szkolenie dzieci i młodzieży od samego początku istnienia klubu tj. od 1997 roku. Ich działalność jest ściśle związana z procesem dydaktyczno-wychowawczym Zespołu Szkół w Pieszczu. Zawodnicy sekcji lekkoatletycznej od kilku lat, zdobywają awans do Finałów Wojewódzkich w LA, startują z powodzeniem w ,,Czwartkach Lekkoatletycznych" bijąc tam swoje rekordy życiowe.

    Szkolenie i rywalizacja sportowa naszej sekcji piłki siatkowej sięga roku 1997 tj. od czasu powstania Klubu. Przez trzy sezony w latach 2002-2005 uczestniczyliśmy w rozgrywkach ligowych drużyn amatorskich. Wzrost zainteresowania naszej młodzieży piłką siatkową spowodował, że od sezonu 2010/11 ponownie zgłosiliśmy swój udział w rozgrywkach.

Klub prowadzi Fanpage na portalu społecznościowym Facebook - https://www.facebook.com/profile.php?id=100057412541328