facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

P1270204W sobotę 24 października na salach sportowych w Pieszczu, Postominie i Jarosławcu rozegrane zostały mecze eliminacyjne Turnieju Piłki Siatkowej w ramach Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw. Na zawody nie dojechało aż pięć ze zgłoszonych wcześniej piętnastu sołectw, jednak nie przeszkodziło to w wyłonieniu najlepszej szóstki.

 

 

 

 

 

W grupie A z powodu nie stawienia się dwóch sołectw rozegrane zostały tylko trzy spotkania. Po trzech meczach awansowała drużyna gospodarzy - Pieszcz oraz zespół z Jarosławca.

Grupa A
1. Pieszcz – awans
2. Jarosławiec – awans
3. Łącko
4. Pałowo - sołectwo nieobecne
5. Mazów - sołectwo nieobecne

W grupie B rozegrano także 3 mecze, w których bój toczyły drużyny: Postomino, Naćmierz i Królewo. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Postomina, która wygrała wszystkie mecze w stosunku 2:0. Walkę o drugie miejsce zwyciężyło sołectwo Królewo w pojedynku z Naćmierzem, wygrywając w setach 2:0.

1. Postomino – awans
2. Królewo – awans
3. Naćmierz
4. Staniewice - sołectwo nieobecne
5. Korlino - sołectwo nieobecne


W grupie C zameldowały się cztery z pięciu zgłoszonych drużyn: Nosalin, Pałówko, Pieńkowo i Rusinowo. Po rozegraniu 6 meczy „każdy z każdym", komplet punktów wywalczyła drużyna z Pałówka. Drugie miejsce należało do ekipy z Nosalina, która wygrała 2 mecze. Pechowe 3 miejsce w grupie zajęło Pieńkowo. Trzeba przyznać, że rywalizacja w tej grupie była niezwykle zacięta, o czym świadczą trzy mecze zakończone po tie-break-u.


1. Pałówko – awans
2. Nosalin – awans
3. Pieńkowo
4. Rusinowo
5. Złakowo - sołectwo nieobecne


Turniej finałowy odbędzie się 7 listopada o godz. 9.00 na sali sportowej przy Zespole Szkół w Postominie. Drużyny rozdzielone zostały do dwóch grup zgodnie z wcześniej ustalonym kluczem.

Grupy Finałowe:    

Grupa A Grupa B
1. Pieszcz 1. Postomino
2. Pałówko 2. Jarosławiec
3. Królewo 3. Nosalin


Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w rozegraniu eliminacji, w tym: Paniom Dyrektor: Szkół w Pieszczu, Jarosławcu i Postominie za udostępnienie hal sportowych, sędziom za sprawne przeprowadzenie meczy oraz opiece medycznej za zabezpieczenie turnieju.