facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

P1270120 Large      W sobotę 10 października br. na sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Staniewicach odbył się Turniej Warcab Stupolowych rozgrywany w ramach Współzawodnictwa Sołectw 2015. Był to przedostatni turniej w całorocznym cyklu. Do rywalizacji przystąpiło 9 sołectw: Staniewice, Postomino, Nosalin, Pieszcz, Królewo, Naćmierz, Rusinowo, Tyń, Chudaczewo. Warcaby to gra wielopokoleniowa co udowadnia imponująca różnica wieku pomiędzy najmłodszym, a najstarszym zawodnikiem, były to aż 47 lat.

      Rywalizacja okazała się bardzo zacięta. Niespodzianką okazała się drużyna z Pieszcza która w składzie: Ochocka Katarzyna, Czyżykowski Bogusław, Czyżykowski Mariusz stawiła opór drużynom z Nosalina i Staniewic, które trenują w tamtejszej sekcji i ostatecznie zajęła 3 miejsce. Najlepsza okazała się reprezentacja Nosalina w składzie: Surma Kacper, Surma Sebastian, Anna Gołojuch, która zwyciężyła wszystkie mecze. . Najwcześniej urodzonym uczestnikiem był Pan Czyżykowski Bogusław z Pieszcza, natomiast najpóźniej Natalia Gąbka z Tynia.

Serdeczne podziękowania składamy Pani Dyrektor Bogumile Roman-Struś za udostępnienie sali oraz Pani Annie Chylewskiej-Sroka i Panu Sławkowi Sroce za sprawne przeprowadzenie rozgrywek.

Wyniki Turnieju Warcab Stupolowych - Staniewice 10.10.2015

1. Nosalin
2. Staniewice
3. Pieszcz
4. Postomino
5. Królewo
6. Rusinowo
7. Tyń 
8.Naćmierz
9. Chudaczewo

KLASYFIKACJA WSPÓŁZAWODNICTWA SOŁECTW 2015 PO 6 KONKURENCJACH