facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

batalia 2022 3     W dniu 25 czerwca 2022 roku na boisku w Marszewie rozpętała się BATALIA o PIECZONE PROSIĘ i BECZKĘ PIWA. W tegorocznej zabawie udział wzięły sołectwa Górsko, Złakowo i gospodarze sołectwo Marszewo. Przygotowania do imprezy trwały kilka dni. Panie pichciły smakołyki, aby uczestnicy wydarzenia mogli się gościć, czy to specjałami z grilla, czy pysznym bigosem, czy równie pysznym domowym ciastem. Konkurencje jakie się odbywają podczas batalii w każdym roku są takie same, jednak upiększenie, przygotowanie i rywalizacja danych sołectw to zawsze dla nas współorganizatorów wiele emocji. Tegoroczną Batalię otworzyli Aleksandra Kurek Zastępca Wójta Gminy Postomino oraz Marek Leśniewski Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

    Współzawodnictwo zaczęło się wyścigiem rowerowym. Konkurencja została przeprowadzona na terenie boiska, ponieważ na drodze publicznej w pierwszą sobotę wakacji był wzmożony ruch samochodowy. Zarówno panie jak i panowie mieli do pokonania ten sam odcinek. Następnie sumowano czasy i wyłoniono najszybszych. W tej konkurencji najlepsi byli uczestnicy ze Złakowa, następnie Marszewa i Górska. Panie pokonały tor bez problemów, niestety panowie mieli kłopot z rowerem, zbyt duża siła ucisku na łańcuch powodowała jego spadanie.

    Kolejna konkurencja przygotowana została dla dzieci. Dwuosobowe reprezentacje sołectw miały w ciągu 2 minut ułożyć jak największą wieżę z drewnianych klocków. W tym przypadku również zwyciężyli reprezentanci Złakowa, następnie Górska i Marszewa.
Następnie odbyła się jazda na czas rowerem. Należało jak najwolniej pokonać dany odcinek. Tym razem reprezentacje były dwuosobowe: kobieta i mężczyzna. Tę konkurencję najwolniej pokonało sołectwo Marszewo, następnie Złakowo i Górsko.

    Później odbyła się konkurencja dla dzieci - hydronetka. Należało napełnić wodą zbiornik i tu najlepszy czas mieli młodzi mieszkańcy Złakowa (niespełna minuta 52"62), kolejno Górsko (1'08''70) i Marszewo (3'36''22).

   Zmiana koła to kolejna konkurencja dla pań, które musiały odkręcić koło i obiec wokół auto, a następnie ponownie przykręcić koło. Tu z dużą przewagą czasu wygrała reprezentantka Marszewa (1'21''68), następnie Górska (2'22''62) i Złakowa (2'25''52).
Po tych konkurencjach nastąpiła chwila przerwy. Na scenie zaprezentował się zespół JORRGUS, który porwał publiczność do tańca.
Pierwszą konkurencją po przerwie było cięcie kołka piłą „moja – twoja". W tym zadaniu startowali sołtysi z pomocą mieszkańców, drużyny musiały być mieszane: mężczyzna i kobieta. W tej konkurencji zwyciężyło Marszewo, następnie Złakowo i III miejsce zajęło Górsko.
Kolejno odbyła się jazda ciągnikiem pań, które musiały być w spódnicy i w obcasach. Najszybciej odcinek pokonała pani ze Złakowa, II miejsce zajęła pani z Marszewa i III miejsce pani z Górska.

    Następnie pokonywano tor przeszkód „chłop na obcasach". Panowie, którzy brali udział w tej konkurencji musieli udowodnić, że dadzą radę w domowych pracach. Specjalnie na tę okazję długo się przygotowywali. Jeden z uczestników przekonywał, że nie da rady założyć obcasów, jednak po uporze prowadzącej Marii został dopuszczony do konkurencji, gdyż obcasy „weszły" na stopy. W tej rywalizacji oceniany był ubiór, ubita piana z 5 jajek i poprawne zawieszenie prania. Konkurencja wzbudziła najwięcej emocji publiczności, na widowni był ogromny doping, oklaski, śmiech. Niestety nie każdemu udało się ubić pianę na sztywno, jednak konkurencje po dłuższym czasie ukończono. Zwyciężył „Romana" - Roman ze Złakowa, następnie „Krystyna" – Krystian z Marszewa i na koniec „Andżelika" – Andrzej z Górska.
Ostatnią klasyfikowaną konkurencją było przeciąganie liny przez mężczyzn. Tu każda drużyna z każdą ciągnęła linę. W pierwszej rywalizacji Marszewo – Złakowo, zwyciężyło Złakowo. Kolejno Złakowo – Górsko - tu również zwyciężyło Złakowo. Między Marszewem, a Górskiem lepsi okazali się panowie z Marszewa. Sumując I miejsce dla Złakowa, II dla Marszewa i III dla Górska.

   Po podsumowaniu wszystkich rywalizacji najwięcej punktów zdobyło sołectwo Złakowo, kolejno Marszewo i Górsko. Na zakończenie Batalii Zastępca Wójta Aleksandra Kurek i Dyrektor CKiS Marek Leśniewski wręczyli puchary za aktywny udział każdemu sołectwu. Ponadto przekazano do wspólnego biesiadowania pieczone prosię, przygotowane przez Grzegorza Sendeckiego z Bobrowiczek oraz beczkę piwa. Na scenie dla wszystkich zgromadzonych zaśpiewał Piękny i Boski Zbyszek Perkowski w recitalu przebojów Zespołu FOKUS. Na zakończenie zabawę prowadził Kazik z Karwic.

   Dwa zespoły Disco Polo i scena zostały zasponsorowane przez mieszkańców i przyjaciół Marszewa. Konkurencje Batalii prowadzili Maria Lech-Szajner wraz z Danielem Pakosem – głównym sędzią konkurencji.

   Dziękujemy serdecznie za duże zaangażowanie Panu Sołtysowi i mieszkańcom Marszewa w przygotowaniu Batalii, a pracownikom CKiS za ekspresowe załatwienie sceny w późnych godzinach nocnych.

batalia 2022 1

batalia 2022 1

batalia 2022 1

batalia 2022 1

batalia 2022 1

batalia 2022 1

batalia 2022 1

batalia 2022 1

batalia 2022 1

batalia 2022 1

batalia 2022 1

batalia 2022 1

batalia 2022 1

batalia 2022 1

batalia 2022 1

batalia 2022 1

batalia 2022 1

batalia 2022 1