facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

     P1170418 Large Dnia 4 marca br. podczas Sesji Rady Gminy Postomino przeprowadzono ceromnię nagradzania podsumowującą XVII edycję Współzawodnictwa Sołectw w roku 2014. W punktacji końcowej sklasyfikowano 18 sołectw, które rywalizowały w siedmiu konkurencjach. Dyplomy, czeki oraz puchar na recę sołtysów złożył Wójt Janusz Bojkowski oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie Marek Leśniewski.

 

     Po raz siódmy z rzędu sołectwo Postomino utrzymało pierwszą pozycję zdobywająć 98 pkt na 105 możliwych. Drugie miejsce wywalczyło sołectwo Pieszcz, które wraz z Postominem uczestniczyło we wszystkich konkurencjach. Na trzeciej pozycji uplasowało się sołectwo Naćmierz. Miejsce tuż za podium zajęło sołectwo Lącko, wyprzadząc piąty Nosalin i szóste Królewo. Wszystkie z wymienionych sołectw otrzymały nagrodę w postaci czeku na zakup sprzetu sportowego na potrzeby sołectwa.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA WSPÓŁZAWODNICTWA SOŁECTW 2014

     Jak co roku wyróżniono również najaktywniejszych sołtysów, którzy jak tylko mogli wspierali swoje drużyny, organizując transport, a czasem również aktywnie uczestnicząc w rozgrywkach. Wyróżnieni to: Marek Domżałowicz - sołtys sołectwa Postomino, Zenon Morka - sołtys sołectwa Pieszcz, Jan Chabowski - sołtys sołectwa Naćmierz oraz Pani Wioletta Lasek - sołtys sołectwa Królewo. Wszystkim serdecznie gratulujemy mając nadzieję, że w przyszłym roku grono to powiekszy się kilkukrotnie.

      Już dziś zapraszamy na pierwszy Turniej Współzawodnictwa Sołectw 2015 - Turniej Tenisa Stołowego, który rozegrany zostanie 21 marca na sali sportowej przy Zespole Szkół w Pieszczu. Serdecznie zapraszamy!!!

A.Pawłowski