facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

W środę 18 grudnia w świetlicy wiejskiej w Wilkowicach odbyła się wigilia zorganizowana przez sołectwo Wilkowice i Stowarzyszenia  na Rzecz Rozwoju i Aktywności Pieńkowo – Pieńkówko Razem Lepiej  oraz Szkołę Podstawową w Staniewicach, która zapewniła oprawę artystyczną.

Na kolacji nie zabrakło smacznych tradycyjnych  potraw wigilijnych i ciast przygotowanych przez gospodynie z Wilkowic. Modlitwę poprowadził Ojciec Rafał Dudek Benedyktyn  ze Starego Krakowa, życzenia świąteczne złożyli wszystkim dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie Marek Leśniewski, sołtys Wilkowic Daniel Pakos oraz przedstawicielki Stowarzyszenia Razem Lepiej. Po życzeniach mieszkańcy i zaproszeni goście połamali się opłatkiem. W trakcie kolacji  kolędami i pięknym świątecznym tańcem zaprezentowały się dzieci ze SP w Staniewicach. Na koniec przybył Święty Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi paczkami a i dla dorosłych znalazł się słodki cukierek.

Na wigilię przybyło wielu mieszkańców sołectwa i rodziców dzieci występujących w programie artystycznym. Całość spotkania nagrywała telewizja Polsat a relacja z wydarzenia ukarze się w wigilię 24.12 i pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia na kanale Polsat News.

Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom sołectwa z sołtysem na czele, Pani Dyrektor SP Staniewice Bogumile Roman – Struś, Stowarzyszeniu  na Rzecz Rozwoju i Aktywności Pieńkowo – Pieńkówko Razem Lepiej  oraz Ojcu Rafałowi Dudkowi za zorganizowanie i przeprowadzenie tej wigilijnej  kolacji .

Marek Leśniewski