facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

maria1     Mistrzostwa Polski Juniorów 2015 w których uczestniczyło 104 zawodników z Polski i zagranicy. Trzeci dzień rywalizacji i zarazem pierwszy dzień match play zadecydował o tym, kto jutro będzie walczył o finał wśród juniorów. Najbardziej zaciętą walkę stoczyły, podobnie jak rok temu, Maria Żrodowska i Nastasia Kossacky. Wśród juniorek i juniorek młodszych trwała dziś zacięta walka. Najcięższy pojedynek stoczyły w drugim meczu Maria Żrodowska (Tokary GC) i Nastasia Kossacky mieszkająca na stałe w USA(Sobienie Królewskie G&CC). Obie zawodniczki nie dawały za wygraną aż do 23 dołka. Miejsce w półfinale ostatecznie wywalczyła Żrodowska, która nie kryła radości: „Jestem mega zadowolona. Historia zatoczyła koło – w zeszłym roku również grałyśmy z Nastasią o awans do półfinału. Wtedy wygrałam na 17 dołku. Dziś po ciężkiej walce zeszłyśmy po piątym dołku dogrywki. Grałam dziś na prawdę solidny golf. Jutro walczymy dalej".

     Przeciwniczką Marii Żrodowskiej będzie Marie Kuschke z Niemiec. Kuschke awansowała pokonując zawodniczkę ze Słowacji Anezkę Podhorną 3&2, a następnie 2&1 Julię Korus z Tyskiego KG. Rywalizacja juniorek przebiegła równie intensywnie i emocjonująco. Jako pierwsza para meczowa wystartowały Marie-Luise Kuschke z Niemiec i Maria Żrodowska (Tokary GC). Pierwsze dziewiątka należała do Niemki. Jednak polska reprezentantka złapała „wiatr w żagle" i odrabiając stratę 4 uderzeń doprowadziła do remisu po trzynastym dołku. Mecz o finał zakończył się na ostatnim dołku wynikiem 1up dla Marii Żrodowskiej. Węgierka Adel Vadkerti i Nicole Polivchak (Toya G&CC) zmierzyły się w drugim półfinale. Po dziewięciu dołkach juniorka z Węgier prowadziła 1up. Walka zakończyła się na korzyść Vadkerti, która z rezultatem 1up awansowała do finału. Finałowe starcie rozpoczęła bardzo dobrze Maria Żrodowska prowadząc z Węgierką 1up po trzecim dołku. Kolejne dołki doprowadziły do all square na „czwórce". Po dziewięciu Vadkerti prowadziła 2up i utrzymała przewagę do końca. Wynik 3&2 na jej korzyść zagwarantował jej tytuł mistrzyni Polski juniorek.

     „To był na prawdę świetny turniej. To były moje najlepsze dni w życiu, bo po raz pierwszy wygrałam tak ważne zawody. Jestem przeszczęśliwa. Dzisiaj z Marysią mecz był trudny, bo był o wygraną. Jednak chyba trudniejszy był ćwierćfinał z Hanną Horst, który był wczoraj drugim pojedynkiem" – powiedziała po ceremonii wręczenia pucharów Adel Vadkerti.

     Walka o trzecie miejsce rozegrała się między Nicole Polivchak i Marie-Luise Kuschke. Polka od piątego dołka prowadziła 3up. Po trzynastce była 2up. Podczas kolejnych trzech dołków wypracowała z powrotem przewagę do 3&2, co doprowadziło do końca meczu i wygranej. Tym samym Nicole Polivchak zdobyła tytuł II wicemistrzyni Polski juniorek.

Wyniki końcowe Citi Handlowy XXI Mistrzostwa Polski Juniorów (Kalinowe Pola)

Juniorki
1. Adel Vadkerti (HUN)
2. Maria Żrodowska (PL)
3. Nicole Polivchak (PL)

maria1