facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

P1320315 Large     Dnia 18 listopada br. w Sali Wielofunkcyjnej przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie odbył się Spektakl Teatru „Władca Lalek" ze Słupska pt. „Słupski Chłopczyk". Na spektakl przybyli przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Postomino oraz podopieczni Stowarzyszenia „Nasza Przyszłość" z Postomina około 290 osób.

     Fabuła inscenizacji oparta jest na przygodach Słupskiego Chłopczyka, którego wizerunek pojawił się po raz pierwszy w 1925 roku na etykiecie produkowanego w słupskiej mleczarni sera typu camembert. Widnieje na niej ubrany w czerwony surdut i czerwony beret chłopiec, który w prawej ręce trzyma kostur, a w lewej krążek sera. Przekraczając słupskie zabytki, przywodzi na myśl wędrowca, który wyrusza w świat rozsławiać lokalny produkt. Słupski Chłopczyk przysporzył miastu takiej popularności, że jego postać pojawiała się na plakatach, pocztówkach miasta, w gazetach, przewodnikach.

Spektakl był współorganizowany przez CKiS Postomino, Stowarzyszenia M.I.S.J.A. w Pieszczu oraz Związek Drużyn ZHP Gminy Postomino w ramach „Piątków z Kulturą".

 

MLSZ

P1320317 Large

 

P1320326 Large

 

P1320341 Large

WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLIKNIJ TUTAJ!!!