facebook-ckis
 • Koncerty...
 • Sport
 • Zabawa
 • Kultura

P1320177 Large    Dziewiętnasta edycja Współzawodnictwa Sportowo Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2016 dobiegła końca. Ostatnimi konkurencjami rozegranymi w październiku i listopadzie był Turniej Warcab Stupolowych w Staniewicach oraz Turniej Piłki Siatkowej podzielony na Eliminacje (Pieszcz i Jarosławiec) oraz Finał w Postominie.

        W rywalizacji warcabowej udział wzięło siedem reprezentacji. Sędzią zawodów była Pani Anna Chylewska-Sroka, instruktorka tej dyscypliny przy Szkole Podstawowej w Staniewicach. Drużyny składały się z 3 zawodników w tym z minimum jednej kobiety. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Faworytami Turnieju były drużyny z Nosalina oraz Staniewic i to między nimi rozgrała się walka o pierwsze miejsce. Dwuletnią serię zwycięstw Nosalina przerwali zawodnicy gospodarzy wygrywając bezpośredni pojedynek 2:1. Trzecie miejsce na podium wywalczyło sołectwo Pieszcz. Pierwsze cztery sołectwa otrzymały Puchar Wójta Gminy Postomino. Wyróżniono najwcześniej urodzonego uczestnika turnieju, którym został Pan Leszek Woszczyk z Pieszcza oraz zawodników, którzy tego dnia byli po za zasięgiem rywali i nie przegrali żadnego pojedynku, a byli nimi Oliwia Szwiec ze Staniewic i Sebastian Surma z Nosalina. Najmłodszym uczestnikiem tego dnia był Dominik Girko ze Staniewic.

Klasyfikacja Końcowa Turnieju Warcab Stupolowych 2016

 1. Staniewice
 2. Nosalin
 3. Pieszcz
 4. Postomino
 5. Naćmierz
 6. Złakowo
 7. Chudaczewo-Ronino

P1320031 Large

WIĘCEJ ZDJĘĆ - WARCABY STUPOLOWE STANIEWICE - 15.10.2016 r.

 

       W sobotę 22 października br. na salach w Jarosławcu i Pieszczu rozegrano eliminacje w Piłce Siatkowej. Do Turnieju zgłosiło się 12 sołectw, które rozlosowane zostały do 3 grup. Na pierwszym miejscach w grupie „rozstawiono” trzy najlepsze zespoły ubiegłorocznych zmagań: Pieszcz, Pałówko, Nosalin.

Grupa A

 1. Pieszcz
 2. Złakowo
 3. Łącko
 4. Rusinowo

Grupa B

 1. Pałówko
 2. Wilkowice
 3. Naćmierz
 4. Królewo

Grupa C

 1. Nosalin
 2. Postomino
 3. Jarosławiec
 4. Chudaczewo

        Grupy A i B rozgrywały mecze w Pieszczu, natomiast grupa C w Jarosławcu. Mimo telefonicznych rozmów i zgłoszeń na zawody nie dojechały drużyny z Łącka i Rusinowa co spowodowało, że drużyny z grupy A - Pieszcz i Złakowo automatycznie awansowały do Turnieju Finałowego rozgrywając między sobą mecz o pierwsze miejsce w grupie, w którym lepsi okazali się obrońcy tytułu z Pieszcza.

          W grupie B walka wyglądała bardziej emocjonująco. Trzy pewne zwycięstwa odniosło Sołectwo Pałówko przez co zajęli pierwsze miejsce w grupie i awans do finału. Walka o drugie miejsce w grupie i awans rozegrał się pomiędzy Wilkowicami i Królewem. Więcej zimnej krwi zachowali Ci pierwsi i w tie-breaku pokonali rywali z Królewa, którzy ostatecznie zajęli 3 miejsce w grupie i VIII w całym Turnieju. Czwarte miejsce w grupie zajęli reprezentanci Naćmierza (w całym turnieju X).

        Grupa C po losowaniu została wskazana jako najtrudniejsza, ponieważ o awans rywalizowały w niej drużyny, które zajęły 3, 4 i 5 (Nosalin, Postomino, Jarosławiec) miejsce w ubiegłorocznym Turnieju. Po rozgraniu pierwszego meczu okazało się, że w rywalizacji nie można przekreślać również reprezentantów Chudaczewa, którzy po równiej walce w tie-breaku ulegli drużynie z Nosalina. Dzięki dobrej postawie postawili oni również wysoko porzeczkę drużynie z Jarosławca, Jednak ostatecznie ulegli w tie-breaku kończąc rywalizację na trzecim miejscu w grupie. Ostatecznie walka o pierwsze miejsce rozgrała się pomiędzy z Jarosławcem i Nosalinem. Lepsi okazali się gospodarze wygrywając pojedynek w tie-breaku. Dużą niespodziankę sprawiła porażka drużyny z Postomina, która nie potrafiła podjąć wyrównanej walki z żadnym z rywali, co miało duży wpływ na końcową klasyfikację Współzawodnictwa Sołectw 2016.

      Do Turnieju Finałowego, który rozegrany został 5 listopada br. w Postominie awansowały drużyny: Pieszcza, Złakowa, Pałówka, Wilkowic, Jarosławca i Nosalina. Podzielono je na dwie grupy zgodnie z wcześniej ustalonym kluczem.

Grupa Finałowa A

 1. Pieszcz
 2. Wilkowice
 3. Jarosławiec

Grupa Finałowa B

 1. Złakowo
 2. Pałówko
 3. Nosalin

       Na turniej nie dojechała reprezentacja Wilkowic, dlatego w grupie A rozegrano jedynie jeden mecz w którym Jarosławiec uległ obrońcom tytułu z Pieszcza 2:0. W grupie B w pierwszym pojedynku spotkały się drużyny z Nosalina i Złakowa, Pierwsza partia padła łupem Nosalina, w drugiej przewaga zdobyta przez Złakowo na początku seta pozwoliła na doprowadzenie do remisu. W tie-breaku jednak po raz kolejny lepsi okazali się reprezentanci Nosalina przez co wygrali cały mecz. Jak się później okazało był to mecz o drugie miejsce w grupie, ponieważ drużyna z Pałówka pewnie wygrała oba swoje mecze w stosunku 2:0 i awansowała do półfinałów z pierwszego miejsca. Drugie miejsce dające awans do półfinału „trafiło w ręce” Nosalina. Złakowo zakończyło turniej na V miejsce. W pierwszym półfinale Nosalin uległ drużynie z Pieszcza 2:0, natomiast w drugim półfinale Jarosławiec postawił się reprezentantom z Pałówka i o zwycięstwie zadecydował tie-break w którym lepsi okazali się Ci drudzy, awansując do meczu finałowego. Zatem mecz o trzecie miejsce rozgrały sołectwa Nosalin i Jarosławiec, W meczu tym po raz kolejny drużyna z Jarosławca okazała się zbyt silna dla walczącej do końca drużyny z Nosalina wygrywając 2:0. Finał okazał się „powtórką” z ubiegłego roku, w którym również rywalizowały drużyny z Pieszcza i Pałówka. Pierwsza partia przebiegała pod kontrolą Pieszcza, którzy doprowadzili wypracowaną przewagę w początkowej fazie seta do końca wygrywając pierwsze starcie. Drugi set był bardziej wyrównany, obie drużyny zdobywały „punkt za punkt” udowadniając, że zasłużyły na grę w finale prezentując wysoki poziom sportowy. Przy stanie 23:23 więcej „zimnej krwi’ zachowali obrońcy tytułu, doprowadzając do zwycięstwa 25:23, broniąc zarazem tytułu po raz 3 z rzędu.

        Ceremonii wręczenia pucharów i wyróżnień dokonał Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Pierwsze cztery zespoły otrzymały puchary, a wśród wyróżnionym znaleźli się: Roman Tama - najwcześniej urodzony zawodnik, Michał Kruczkowski - wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) oraz Mateusz Gołojuch, który wykazał się najcelniejszą zagrywką podczas rozgrywanego w trakcie turnieju konkursu,

Klasyfikacja Końcowa Turnieju Piłki Siatkowej:

 1. Pieszcz
 2. Pałówko
 3. Jarosławiec
 4. Nosalin
 5. Złakowo
 6. Wilkowice
 7. Chudaczewo
 8. Królewo
 9. Postomino
 10. Naćmierz

P1320175 Large

WIĘCEJ ZDJĘĆ - TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ - 05.11.2016 r.

 

        Turniej Piłki Siatkowej zakończył XIX Współzawodnictwo Sołectw Gminy Postomino 2016. W tegorocznej edycji rywalizowano w siedmiu konkurencjach: Tenis Stołowy, Usportowione Dwa Ognie Kobiet, Bieg Przełajowy, Piłka Nożna, Przekładaniec Lekkoatletyczny, Warcaby Stupolowe, Siatkówka. Walka o pierwsze miejsce całego cyklu trwała do samego końca, o końcowym zwycięstwie zadecydował ostatni mecz turnieju piłki siatkowej w którym Pieszcz podejmował Pałówko i właśnie dzięki temu zwycięstwu sołectwo Pieszcz (92 pkt) o jeden punkt wyprzedziło Postomino (91 pkt) w końcowej klasyfikacji i ostatecznie przerwali ich kilkuletnią serię zwycięstw. Sytuacja ta pokazuje jak każdy pojedynczy punkt jest ważny i warto walczyć do samego końca, nawet o niższe miejsca. Trzecie miejsce w całym cyklu padło łupem sołectwa Złakowo (65 pkt), które również jest przykładem sumienności i konsekwencji, ponieważ udowodnili, że dzięki udziałowi i dobrej postawie we wszystkich zmaganiach można wygrać z większymi od sołectwami i stanąć na podium całego współzawodnictwa. Na czwartym miejscu uplasowało się sołectwo Naćmierz (61 pkt), wyprzedzając również o jeden punkt Łącko (60 pkt). Stawkę sześciu nagradzanych sołectw zamyka sołectwo Nosalin (57), które od 8 lat plasuje się wśród 6 najlepszych sołectw. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się na styczniowej sesji Rady Gminy. Dziękujemy wszystkim sołectwom cały za rok sportowej rywalizacji i zapraszamy do kolejnych batalii w Jubileuszowej XX edycji Współzawodnictwa Sołectw Gminy Postomino 2017.

Klasyfikacja Końcowa XIX Współzawodnictwa Sołectw Gminy Postomino:

I -  Pieszcz - 92 pkt

II - Postomino - 91 pkt

III - Złakowo - 65 pkt

IV - Naćmierz - 61 pkt

V - Łącko - 60 pkt

VI - Nosalin - 57 pkt

VII - Królewo - 49 pk

VIII - Chudaczewo - 41 pkt

IX - Jarosławiec - 36 pkt

X - Pałówko - 25 pkt

XI - Wilkowice - 24 pkt

XII - Wszędzień - 22 pkt

XII - Staniewice - 22 pkt

XIV - Pieńkowo - 21 pkt

XV - Rusinowo - 18 pkt

XVI - Tyń - 17 pkt

A. Pawłowski