facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

P1310846 Large      Trzecia edycja Turnieju Weteranów pn. „Babie Lato 2016" w ramach VII Sportowo –Rekreacyjnego Grand Prix „Aktywni 50+" odbyła się w sobotę 24 września 2016 r. na stadionie sportowym im. Zbigniewa Galka w Postominie. Grand Prix ma szeroko rozumianą aktywność i wspólną zabawę mającą coś wspólnego ze sportem. Rozegrano pięć konkurencji: rzut oszczepem, skok w dal, rzutowy festiwal byle czym, torowe toczenie piłki oraz bieg na dystansie 400 m (jedno okrążenie stadionu).


     W turnieju udział wzięło 13 osób – 9 kobiet i 4 mężczyzn. Zawodnicy w każdej rozegranej konkurencji wykazywali wielki zapał, widać było sportową rywalizację i ogromne zaangażowanie. Zawodnikom przez cały czas towarzyszył uśmiech na twarzy i dobry humor, ponadto wszyscy sobie kibicowali. Otwierając turniej Dyrektor Centrum Kultury i Sportu Marek Leśniewski powiedział uczestnikom, że nie ważne, którzy będą na mecie, ważne że już teraz są wygranymi – wybierając aktywne spędzanie czasu zamiast siedzenia w domu. Ostatnia konkurencja współzawodnictwa – bieg (1 okrążenie stadionu) ugruntowała kolejność w klasyfikacjach open i klasyfikacjach wiekowych.

    Tegoroczne klasyfikacje turnieju „Babie Lato 2016" open w kategorii kobiet wygrały: Krystyna Krogulec z 29 punktami, tuż przed Krystyną Zielonką (28 pkt) i Ewą Ciróg (27 pkt). Pozostałe miejsca zajęły: Jolanta Wandas (23 pkt), Stanisława Krajewska (17 pkt), Zofia Długońska (16 pkt), Halina Zgrzebna (14 pkt) i Elżbieta Stefańska (7 pkt).
Wśród mężczyzn po 14 punktów zdobyli Roman Krajewski i Krzysztof Wandas (o pierwszym miejscu zdecydował wiek), III miejsce zajął Zdzisław Ludwikowski (8 pkt) i IV Tadeusz Żelazko (7 pkt). Łącznie w całym cyklu zawodów udział wzięło 15 zawodników. Zgodnie z regulaminem, żeby być punktowanym w klasyfikacji open, należało brać udział w min. dwóch z trzech turniejach. Warunki spełniło 7 kobiet i 4 mężczyzn, zawodnicy zajmujący trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymali okolicznościowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

W kategoriach wiekowych, które były co pięć lat od rocznika 1966 za miejsca 1-3 zawodnicy otrzymali okazałe medale, które wręczył Dyrektor CKiS w Postominie.

Klasyfikacja końcowa wśród kobiet:

I miejsce  - Jolanta Wandas – 61 pkt
II miejsce -  Ewa Ciróg – 57 pkt
III miejsce  - Krystyna Zielonka – 51 pkt
IV miejsce  - Krystyna Krogulec 46 pkt
V miejsce - Stanisława Krajewska – 36 pkt
VI miejsce - Halina Zgrzebna – 30 pkt
VII miejsce - Zofia Długońska – 28 pkt

Wśród mężczyzn:
I miejsce - Krzysztof Wandas – 52 pkt
II miejsce - Roman Krajewski – 48 pkt
III miejsce - Tadeusz Żelazko – 39 pkt
IV miejsce - Zdzisław Ludwikowski – 28 pkt

Najstarszymi uczestnikami zawodów byli Zofia Długońska - rocznik 1938 oraz Tadeusz Żelazko - rocznik 1947.

      Zamykając zawody Dyrektor CKiS zaprosił na kolejny VIII cykl Grand Prix „Aktywni 50+" w 2017 roku, któremu będzie przyświecać motto: „Żyj tak, żebyś zdrowym był". Zaokrąglone brzuszki i zaawansowane siwizny nie przeszkadzały „starszej młodzieży" w podjęciu rywalizacji. Wszystkim trzem edycjom zawodów przyświecało motto: „Aktywna forma wypoczynku to najzdrowszy wypoczynek" oraz „Zdrowie to nie wszystko, ale wszystko jest niczym bez zdrowia". Łącznie rozegrano 15 konkurencji, a sędzią głównym we wszystkich trzech turniejach był Kazimierz Gąsiorowski.

Z.Ludwikowski

P1310868 Large

 

P1310870 Large

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLIKNIJ TUTAJ!