facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

81 PrzmekWozniakFoto Kopiowanie Large      W sobotę 17 września br. w Nosalinie odbył się pełen świetnych zabaw i atrakcji Festyn pn. „Babie Lato”. Wyjątkowo korzystna aura jak na drugą połowę września dodała jeszcze większego animuszu temu przedsięwzięciu. O godz. 15.30 oficjalnie imprezę otworzyli: Wójt Gminy Postomino Janusz Bojkowski, Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie Marek Leśniewski i Sołtys Sołectwa Nosalin Adrian Pawłowski.

 

 

 

     Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się przedstawiciele Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem Lepiej”, którzy odtańczyli uroczystego Poloneza i przedstawili humorystyczną sztukę. Zaraz po nich na scenie wystąpił znany nie tylko w naszej gminie Zespół Ludowy „Pieńkowianie”. Następnie swój repertuar zaprezentował od niedawna działający, jednak niezwykle prężnie Zespół Ludowy „Pieszczanki”. Tuż po nich swoje taneczne układy zaprezentowały dziewczynki z Zespołów Tanecznych „ISKRY” i „ISKIERKI” na co dzień trenujące w Centrum Kultury i Sportu w Postominie pod okiem instruktorki Marty Wachholz-Pawłowskiej, która zaraz po występnie swoich podopiecznych sama roztańczyła publiczność prezentując energetyczną Zumbę. O godz. 17.00 scena należała do Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Postominie, która swoim ambitnym oraz nowoczesnym repertuarem oczarowała publiczność za co podziękowano im gromkimi brawami. Kolejnym interesującym występem był pokaz Karate Kyokushin w wykonaniu zawodników trenujących w sekcji Karate działającej również przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Wśród nich znajduje się wielu medalistów Mistrzostw Polski jak również Europy.

      Po występach naszych miejscowych sportowców i artystów przyszedł czas na podsumowanie Zawodów Strzeleckich z Broni Pneumatycznej oraz Konkursu Wójta Gminy Postomino „Piękna Wieś, Piękna Posesja”.

Najlepszymi strzelcami wśród Pań okazały się:

1. Joanna Sobczak

2. Ewa Borowiec,

3. Maria Lech-Szajner i Krystyna Wieczyńska

natomiast wśród Panów:

1. Radosław Twarowski

2. Maciej Pacak

3. Paweł Surma

Otrzymali oni nagrody ufundowane przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

     Do konkursu w kategorii ,,PIĘKNA POSESJA’’ W 2016 roku zgłoszono 7 nieruchomości, natomiast w kategorii ,, PIĘKNA WIEŚ’’ zgłoszono 7 miejscowości. Po dokonaniu w miesiącu sierpniu 2016 roku przeglądu posesji i miejscowości na podstawie zebranych i podliczonych punktów ustalono:

WYNIKI w kategorii ,,PIĘKNA POSESJA’’

Miejsce I- Jagoda i Dariusz Kaczorek - Naćmierz (Smolarnia Wszedzień)

Miejsce II - Lucyna i Bogumił Michalak - Pieńkowo

Miejsce III - Sylwia Pęk - Rusinowo

Miejsce IV - Wanda i Franciszek Drewing - wyróżnienie

Miejsce V - Iwona Mazurek (Nosalin), Anna i Tomasz Mazurek (Pieńkowo), Stanisław Klimsiak (Pałówko)

 

WYNIKI w kategorii ,,PIĘKNA WIEŚ’’

Miejsce I- Wszędzień

Miejsce II - Nosalin

Miejsce III- Staniewice

Miejsce IV- Pieńkowo

Miejsce V- Marszewo,Łącko, Pałówko

Nagrody finansowe dla najlepszych ufundowane zostały przez Urząd Gminy Postomino.

     O godz. 18.30 na scenie swój koncert rozpoczął pierwszy z głównych zespołów występujących tego dnia. Grupa „ONE MOMENT” to znany nie tylko na pomorzu, ale również w całej Polsce zespół Disco Polo. Ich teledyski można obejrzeć na kanałach prezentujących ten gatunek muzyczny. Ich hity to utwory pt. „Zocha Ja Cię Kocham” i „Ona Tu Była” Podczas ich występu plac w Nosalinie niezwykle szybko zaczął się zapełniać. Kilka minut po godzinie 20.00 na scenie pojawiła się gwiazda tego wieczoru, Zespół AFTER PARTY. Ich hity zna każdy z nas ( „Nie Daj Życiu Się, Tylko Ona Jedyna, Bananowa Agnieszka i wiele innych”). Są one grane na weselach, andrzejkach i imprezach sylwestrowych. Na kanale YouTube ich utwory mają już prawie 40.000.000 wyświetleń. Miało to również przełożenie na Nosalińską publiczność, która niezwykle licznie przybyła na koncert. Po zakończeniu koncertów zabawę taneczną do późnych godzin nocnych poprowadził Zespół „Silent”. Większość gości nie opuściła placu po zakończeniu głównego koncertu i wspólnie bawili się na parkiecie.

      Mieszkańcy Nosalina pragną serdecznie podziękować Wójtowi, Radzie Gminy, Sołtysom oraz Dyrektorowi Centrum Kultury i Sportu w Postominie za pomoc w realizacji tej imprezy. Ciężka praca mieszkańców bez wsparcia samorządu nie wystarczyłaby do przeprowadzenia tak wspaniałego przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystki występującym na scenie i nie tylko za "wzbogacenie" imprezy. Dziękujemy również wszystkim osobom, którzy mimo odwołania „Gminnych Dożynek 2016” bez zobowiązań wsparli nas jak tylko mogli. Serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że aura w przyszłym roku będzie bardziej łaskawa i uda nam się zorganizować Gminne Święto Plonów „2017”!!!

A. Pawłowski

14393153 1183136225075873 1731232186 o

14374688 1183134491742713 1669355566 o

14359894 1183135401742622 1553711362 o

81 PrzmekWozniakFoto Kopiowanie

74 PrzmekWozniakFoto Kopiowanie