facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

DSC 3038     W dniu 24 lipca 2016 r. w Jarosławcu odbyły się XII Wybory Psa Wczasowego „Jarosławiecki Champion 2016". Wybory rozstrzygnięto na placu przy letniej scenie przy ul. Nadmorskiej. W czasie tegorocznej imprezy zorganizowano też konkurs rysunkowy „Pies moich marzeń". W konkursie udział wzięło 32 dzieci. Po wykonaniu wspaniałych rysunków wszyscy uczestnicy otrzymali gromkie brawa od publiczności. Nie było gorszych ani lepszych – wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami ufundowanymi przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

       Dla publiczności, jak co roku, odbył się też konkurs wiedzy o psach, w którym uczestniczyło 49 osób. Na 20 pytań konkursowych nikt nie zdołał prawidłowo odpowiedzieć w 100 procentach. Najwięcej poprawnych odpowiedzi, bo aż 18 udzieliła Wiktoria Kosiołek ze Sławna. Wyborów Psa Wczasowego dokonano w 3 kategoriach: szczeniak (psy do 1 roku), open (od 1 do 5 lat) i weteran (powyżej 5 lat). Właściciele wraz z psami musieli dokonać prezentacji w wyznaczonym ringu. Można było tez pochwalić się sztuczkami, które potrafił wykonać zwierzak. A wszystko po to by zjednać sobie publiczność.

     W kategorii szczeniak zgłoszono 6 psów. Najlepszym okazała się - Ciułała „Blanka" . Właścicielem psa jest Sylwia Recka ze Sławna. W kategorii otwartej (od 1 do 5 lat) zgłoszono 7 psów z różnych ras. Według bisów i braw publiczności wygrał „RINO" rasy Labrador , a właścicielem psa jest Krystofer Nowak z Niemiec. W kategorii weteran zgłoszono 8 psów. Tu według publiczności wygrała „DROPKA" Border Colle, którego przedstawiała Wiktoria Bartosz z Naćmierza. Wszystkie psy, które zdobyły I miejsca otrzymały puchary, a wszystkie biorące udział w zabawie psy jak i ich właściciele otrzymali drobne upominki: miski, smycze, zabawki smakołyki itp. Nagrody wręczał Daniel Pakos Przewodniczący Rady Gminy Postomino. Na zakończenie wcześniej wybrani laureaci trzech kategorii wiekowych zaproszeni zostali na ring, aby publiczność swym aplauzem wybrała „Jarosławieckiego Championa 2016". Po potrójnej dogrywce pomiędzy kategorią weteran, a kategorią otwartą okazało się, że zwycięzcą tegorocznych Wyborów psa wczasowego została „Dropka". Właściciel w imieniu psa odebrał puchar, karmę i upominki. Dodatkowo rozegrano konkurs na najsympatyczniejszego psa długowłosego, gdzie nagrodę w formie spędzenia miło czasu ufundowała FARMA TALENTÓW z Naćmierz za co serdecznie dziękujemy. Imprezę poprowadził Mariusz Rokicki, zaś nad bezpieczeństwem psiaków czuwał doktor Mieczysław Bojke z Lecznicy zwierząt w Darłowie. Dziękujemy.

M. Lech-Szajner

DSC 3005 Large

DSC 3012 Large

DSC 3034 Large

DSC 3054 Large

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ (fot. P. Woźniak) - KLIKNIJ TUTAJ