facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

sze 320 14W dniach 26 maja – 1 czerwca 2016 r. odbyła się kolejna, XXII edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Jest to jedna z największych imprez sportowych w Polsce, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Od kilku lat Sportowy Turniej Miast i Gmin organizowany jest na terenie Gminy Postomino. Różnego rodzaju aktywność fizyczna organizowana była niemal w każdym sołectwie, w każdej szkole, a termin ten był dobrą okazją na zorganizowanie imprez rekreacyjnych i sportowych z okazji Dnia Dziecka czy Dnia Matki, które można było zaliczyć do Turnieju Miast i Gmin.

Corocznie w punktacji turnieju wysoko klasyfikowane było przeprowadzenie Testu Coopera. Centrum Kultury i Sportu w tym roku przeprowadziło już 3-ci w historii Test Coopera, a sołtysi przeprowadzili testy w swoich społecznościach.

W tegorocznej punktacji Turnieju sklasyfikowano łącznie 381 miast i gmin z terenu całej Polski. Największy udział, jak co roku miały miasta i gminy z Województwa Zachodnio-pomorskiego. Miasta i gminy, które najpierw przekazywały zgłoszenia imprez i wydarzeń, a później wyniki zawodów podzielone zostały na 6 grup w zależności od liczby mieszkańców.

Gmina Postomino od kilku lat jest w czołówce w swojej kategorii (grupa II – od 5 do 7,5 tys. mieszkańców), a w tym roku konkurowała ze 180 innymi jednostkami samorządu terytorialnego.

sze 320 14

Niezmiernie miło nam poinformować, że w tym roku Gmina Postomino zajęła I miejsce w swojej grupie, zdobywając nagrodę w wysokości 7 tys. zł na zakup sprzętu sportowego.
W naszej grupie sklasyfikowano też gminę Malechowo (112 miejsce), Miasto Darłowo zakwalifikowało się na 87 miejscu w swojej kategorii.
Tak wysokie miejsce Gmina Postomino od kilku lat utrzymuję dzięki wspólnej, ogromnej współpracy rzeszy ludzi dobrej woli. W czasie trwania turnieju na terenie gminy Postomino zorganizowano łącznie 234 duże i małe imprezy, w których zanotowano łącznie 8777 startów.

Nagroda – 7 tys. zł. przeznaczona zostanie na zakup sprzętu sportowego, który zgodnie z liczbą przeprowadzonych przedsięwzięć i sugestiami zainteresowanych przekazany zostanie uczestnikom turnieju pod koniec br.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do wspólnego sukcesu naszej Gminy. Wszystkim sołectwom szkołom, stowarzyszeniom i wszystkim Państwu którzy uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich.

M. Lech-Szajner
Gminny Koordynator