facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

plener 1W malowniczej nadbałtyckiej gminie Postomino, w Jarosławcu w dniach 23 maja – 3 czerwca br., Fundacja Droga Życia z Warszawy, zorganizowała Ogólnopolski Plener Malarski „Nadbałtyckie Impresje". Przy wsparciu organizacyjnym Centrum Kultury i Sportu w Postomino artyści z całej Polski przez 12 dni tworzyli swoje prace o tematyce związanej z miejscem ich artystycznego pobytu, przekształcając i interpretując na płótnach malarskich krajobraz przyrodniczy regionu, jego architekturę i urbanistykę związane z bogactwem i różnorodnością kulturową tej malowniczej, atrakcyjnej, nadmorskiej części naszego kraju.

Aktualny plener w Jarosławcu gościł znamienitych twórców z różnych stron Polski, takich jak: Maria Silska z Poznania, Piotr Zemsta z Warszawy, Jan Brodziak z Warszawy, Halina Borys z Poznania, Bogusław Boba z Poznania, Marcin Hugo-Bader z Sochaczewa, Wit Bogusławski z Warszawy, Mariusz Szymański z Poznania, Joanna Korecka z Warszawy, Arnold Vander Ananiczus Nowy Jork Stany Zjednoczone – Warszawa, Barbara Pierzgalska z Łodzi i Marek Madej z Warszawy.
Efektem pobytu artystów w Jarosławcu jest około 20 prac: głównie obrazów olejnych, akrylowych i akwarel.

Komisarzem Organizacyjnymi niniejszego przedsięwzięcia kulturalnego był Marek Madej, wiceprezes Fundacji Droga Życia. Patronat Kulturalny nad plenerem sprawowali: Związek Zawodowy Twórców Kultury Warszawy wraz z Centrum Kultury i Sportu w Postominie z Dyrektorem Markiem Leśniewskim. Patronat Społeczny objął Prezes Fundacji Droga Życia Adam Kompowski.

W dniu 3 czerwca, w piątek o godz. 12, podczas Powiatowego Pikniku Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych w Postominie, na zakończenie Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego, zaplanowano uroczysty wernisaż wystawy poplenerowej.
Mamy nadzieję, że obrazy powstałe podczas pobytu artystów w Jarosławcu , zaprezentowane zostaną także na innych wernisażach.

plener 1

plener 1

plener 1