facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

koła olimpijskie przezroczyste     Podczas Sesji Rady Gminy w dniu 24 lutego br. dokonano uroczystego podsumowania XVIII Sportowo-Rekreacyjnego Współzawodnictwa Sołectw 2015. W tegorocznych zmaganiach udział wzięły 22 sołectwa. W skład współzawodnictwa wchodziło 7 konkurencji: Turniej Tenisa Stołowego w którym zwyciężyło sołectwo Naćmierz, Turniej Usportowionych Dwóch Ogni Kobiet w którym bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Tynia, Bieg w Łącku na dystansie 3km, który padł łupem Pieszcza, Turniej Piłki Nożnej w którym po raz kolejny tytuł obronili chłopaki z Pieńkówka, Przekładanie Lekkoatletyczny, który zwyciężyli gospodarze z Postomina, Turniej Warcab Stupolowych w którym reprezentacja Nosalina nie dała szans rywalom oraz Turniej Piłki Siatkowej, który po raz drugi z rzędy wygrali zawodnicy z Pieszcza. Jak widać po zwycięzcach, tegoroczna edycja była bardzo wyrównana, a „czołówka" zmieniała po każdym turnieju.


    W punktacji końcowej z przewagą dwóch pkt najlepsze okazało się sołectwo Postomino, obrońcy tytułu z lat ubiegłych, zdobywając 88 pkt. Drugie miejsce zajęło sołectwo Pieszcz, które po raz pierwszy tak mocno zagroziło gospodarzom w obronie tytułu. W przyszłym roku walka pomiędzy tymi sołectwami będzie bardzo zacięta. Na ostatnim stopniu podium uplasowało się sołectwo Naćmierz, które udziałem we wszystkich konkurencjach oraz zwycięstwem w tenisie stołowym zapewniło sobie tak wysoką lokatę. Czwarte miejsce w tegorocznej edycji należy do sołectwa Rusinowo, które po długiej przerwie wróciło do rywalizacji sołeckiej i od razu z sukcesem. Piąte miejsce zajęło sołectwo Nosalin, które od 7 lat zajmuje miejsca w pierwszej piątce. Na miejscu szóstym sołectwo Łącko, które także co roku uzyskuje wysokie miejsce w końcowej klasyfikacji. Poza sześcioma regulaminowo nagrodzonymi sołectwami nagrodę dodatkową otrzymało sołectwo Królewo, które udział wzięło w sześciu konkurencjach i zabrakło im jedynie 1 pkt do pierwszej szóstki.

Pełna Klasyfikacja Współzawodnictwa Sołectw:

1. POSTOMINO - 88 PKT
2. PIESZCZ - 86 PKT
3. NAĆMIERZ - 76 PKT
4. RUSINOWO - 69 PKT
5. NOSALIN - 57 PKT
6. ŁĄCKO - 53 PKT
7. KRÓLEWO - 52 PKT
8. JAROSŁAWIEC - 40 PKT
9. PAŁÓWKO - 37 PKT
10. TYŃ - 33 PKT
11. CHUDACZEWO - 26 PKT
11. PIEŃKOWO - 26 PKT
13. STANIEWICE - 20 PKT
14. KORLINO - 16 PKT
15. ZŁAKOWO - 15 PKT
15. PIEŃKÓWKO - 15 PKT
17. JEZIERZANY - 10 PKT
18. PAŁOWO - 8 PKT
19. MARSZEWO - 5 PKT
20. KARSINO - 4 PKT
21. MASŁOWICE - 2 PKT
22. MAZÓW - 1 PKT

     Wyróżniono również najaktywniejszych samorządowców, którzy najczęściej wspierali swoje sołectwa podczas zmagań. Są to: Marek Domżałowicz - Sołtys Postomina, Zenon Morka - sołtys Pieszcza, Emilia Rzeczkowska - sołtys Naćmierza oraz Paweł Jędrzejewski - Radny Rady Gminy Postomino.

     Już 19 marca rozpoczynamy XIX Sportowo-Rekreacyjne Współzawodnictwo Sołectw Turniejem Tenisa Stołowego, który rozegrany zostanie na sali sportowej przy Zespole Szkół w Pieszczu. Szczegółowy regulamin rozesłany zostanie do wszystkich sołtysów.

 A. Pawłowski