facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

Piątek 19 grudnia 2014 roku był dniem szczególnym dla społeczności Gminy Postomino, w tym dniu dokonano uroczystego otwarcia Sali Wielofunkcyjnej w Postominie. Sala wspólnie z siedzibą Centrum Kultury i Sportu tworzy znakomity kompleks kulturalno – rozrywkowy, który ma służyć mieszkańcom naszej gminy.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Janusz Bojkowski – Wójt Gminy Postomino, Daniel Pakos – Przewodniczący Rady Gminy Postomino, Jadwiga Krakowska – Przewodnicząca poprzedniej Rady Gminy Postomino, Marek Leśniewski – Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie, jak również obecni i byli Radni: Danuta Rąpalska, Janusz Sowiński, Zbigniew Czerwiński oraz Przewodnicząca Rady Sołeckiej Pieńkowo - Wiesława Dankowska i Sołtys Postomina – Marek Domżałowicz. Poświęcenia nowo wybudowanego obiektu dokonał proboszcz postomińskiej parafii Grzegorz Fąs.

Na zaproszenie Wójta i Dyrektora Centrum Kultury i Sportu na uroczystość przybyli m.in.: radni, sołtysi, dyrektorzy szkół, przedstawiciele firm i instytucji oraz włodarze gminy. Wójt – Janusz Bojkowski przekazał symboliczny klucz do obiektu Dyrektorowi Centrum Kultury i Sportu – Markowi Leśniewskiemu, który zapewniał obecnych ze będzie się starał, aby Sala była wykorzystywana jak najczęściej i służyła jak największej liczbie mieszkańców Gminy Postomino.

Uroczystości towarzyszyła wystawa prac dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu gminy Postomino, którzy zostali wyróżnieni w konkursach: "Zapobiegajmy Pożarom" oraz "Najpiękniejsza Kartka i Ozdoba Bożonarodzeniowa".

Z okazji uroczystego otwarcia na scenie Sali Wielofunkcyjnej o godz. 18 wystąpił Zbigniew Wodecki. Publiczność przywitała artystę gromkimi brawami. Muzyk przez ponad 60 minut bawił wszystkich swoimi największymi przebojami m.in.: Pszczółką Mają, Zacznij od Bacha oraz zabawnymi anegdotami. Niecodziennie mamy okazję odsłuchać tak wspanialej gry na skrzypcach, czy też trąbce, jaką zapewnił przybyłym do Postomina Zbigniew Wodecki. Recital zakończył kolędą „Oj maluśki, maluśki …”, która wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

W podziękowaniu za wspaniały występ Wójt Janusz Bojkowski wraz z Dyrektorem Centrum Kultury i Sportu Markiem Leśniewskim wręczyli artyście statuetkę Rybaka oraz obraz wykonany przez Wychowanków Pracowni Sztuk Pięknych GAMMA.