facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

     P1210789 LargeDnia 27 czerwca rozegrane zostały rozgrywki finałowe Turnieju Piłki Nożnej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Postomino w ramach XVIII Współzawodnictwa Sportowo – Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2015. Do turnieju finałowego zakwalifikowało się 8 sołectw, które zostały rozlosowane do 2 grup. Zwycięzcą turnieju, a zarazem obrońcą tytułu z przed roku została drużyna sołectwa z Pieńkówko, która nie miała sobie równych tego dnia, zwyciężając wszystkie mecze, a w finale pewnie pokonując drużynę z Postomina. Mistrzowska drużyna wystąpiła w składzie: Jachemek Bartosz, Jachemek Patryk, Jachemek Kamil, Cichy Łukasz, Dybiec Kacper, Sobczak Eryk, Sobczak Wiktor.

     Mecze rozgrywane były w dwóch grupach systemem "Każdy z każdym". Z kompletem zwycięstw pierwsze miejsce w grupie "A" zajęło Pieńkówko, natomiast na drugiej pozycji do półfinałów awansował również Naćmierz. W grupie "B" sytuacja była bardziej "skomplikowana". Drużyny z Postominia, Łącka i Jarosławca wygrały po dwa mecze przez co mieli taką samą liczbę punktów. O kolejności w grupie zdecydował bilans bramek. Pechowym sołectwem, któremu zabrakło jednej bramki było Łącko, które ostatecznie zajęło 5 miejsce. W półfinałach spotkały się zespoły: Pieńkówka i Jarosławca oraz Postomina i Naćmierza. W meczu tych pierwszych obrońca tytułu z ubiegłego roku Pieńkówko pewnie zwyciężył 4:0 z Jarosławcem i awansowało do finału. W drugim pojedynku Postomino 5:1 pokonało drużynę Naćmierza. Mecz o miejsce trzecie był bardziej "zacięty", reprezentacja Jarosławca jedną bramką odebrała miejsce na podium Naćmierzowi wygrywając 2:1. Finał przebiegał pod dyktando Pieńkówka, które obroniło tytuł zwyciężając z Postominem 5:1.

Wyniki fazy pucharowej:

MECZ O MIEJSCA 7-8
Korlino 1 – 2 Rusinowo

MECZ O MIEJSCA 5-6
Pieszcz 0 – 3 Łącko

MECZ O MIEJSCA 3-4
Jarosławiec 2 – 1 Naćmierz

MECZ O MIEJSCA 1-2
Pieńkówko 5 – 1 Postomino

Drużyny zajmujące cztery pierwsze miejsca otrzymały puchary Wójta Gminy Postomino oraz dyplomy.

 

Wręczono również dodatkowe wyróżnienia:

Najstarszym uczestnikiem turnieju finałowego został Mirosław Plopa z Naćmierza.

Najlepszym bramkarzem  – Dawid Iwaniec z Postomina.

Najlepszym zawodnikiem całego Turnieju – Bartosz Jachemek z Pieńkówka.

W konkursie żonglerki w podbijaniu piłki w ciągu 1 minuty zwyciężył Patryk Jachemek z Pieńkówka.

 

Ostateczna kolejność Sołectw w trakcie Sołeckiego Mundialu:

miejsce 1 – Pieńkówko
miejsce 2 – Postomino
miejsce 3 – Jarosławiec
miejsce 4 – Naćmierz
miejsce 5 – Łącko
miejsce 6 – Pieszcz
miejsce 7 – Rusinowo
miejsce 8 – Korlino
miejsce 9 – Królewo
miejsce 10 –Staniewice
miejsce 11 – Pieńkowo
miejsce 12 – Nosalin
miejsce 13 – Pałowo
miejsce 14 – Marszewo
miejsce 15 – Pałówko
miejsce 16 – Mazów
miejsce 17 – Złakowo

       Po czterech konkurencjach w Klasyfikacji Generalnej Współzawodnictwa prowadzi sołectwo Postomino (49 pkt), wyprzedzając drugi Naćmierz (47 pkt) i ex æquo trzeci Pieszcz (46 pkt) i Łącko (46 pkt). Przed nami jeszcze trzey konkurencje - Przekładaniec Lekkoatetyczny, Warcaby Stupolowe i Siatkówka. Serdecznie zapraszamy do rywalizacji.

PEŁNA KLASYFIKACJA WSPÓŁZAWODNICTWA SOŁECTW 2015