facebook-ckis
 • Koncerty...
 • Sport
 • Zabawa
 • Kultura

Zdjecie

Gmina Postomino oraz Centrum Kultury i Sportu w Postominie informują o możliwości podpisania porozumienia w celu bezpłatnego udostępnienia Strzelnicy Wirtualnej, utworzonej w budynku świetlicy wiejskiej w m. Pieszcz przy wsparciu środków Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach konkursu „Strzelnica w powiecie 2023”, dla:

 • szkół prowadzących działalność dydaktyczno- wychowawczą w dziedzinie obronności państwa,
 • organizacji pozarządowych prowadzących działalność na rzecz obronności państwa.

Udostępnienie strzelnicy odbywać się będzie wg harmonogramu ustalonego przez Zarządzającego strzelnicą, po podpisaniu porozumienia.

Aby uzyskać więcej informacji o zasadach współpracy prosimy o kontakt z Centrum Kultury i Sportu w Postominie (tel. 59 810-93-73, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Strzelnica wirtualna  to doskonała alternatywa dla tradycyjnej strzelnicy z bronią palną. Oferuje ona bezpieczne i ekscytujące doświadczenie strzeleckie, które może być dostosowane do różnych grup wiekowych i poziomów umiejętności. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii laserowych, można cieszyć się realistycznym symulatorem strzelania, bez konieczności korzystania z amunicji czy broni palnej.

Strzelnica wykorzystuje kompletny, multimedialny, przenośny, strzelecki systemem szkolno-treningowy,  opracowanym na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych. System posiada szerokie możliwości jeżeli chodzi o scenariusze szkoleniowe m.in. możliwość zmiany pory dnia, warunków oświetleniowych, ukształtowania powierzchni, roślinności, obiektów terenowych, sprzętu oraz wpływania na przebieg zdarzeń. W oparciu o te zmienne możliwe będzie przeprowadzenie różnego rodzaju ćwiczeń – strzelań i ćwiczeń sytuacyjnych z przebiegiem zdarzeń w oparciu o zamknięte scenariusze. Sprzęt daje możliwość przygotowywania i realizowania ćwiczeń cechujących się  możliwością stopniowania trudności, od prostych strzelań statycznych i dynamicznych uwzględniających stopień zaawansowania szkolonych, do wykonywania zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania uwzględniających między innymi: dynamiczne korygowanie punktu celowania ze zmianą odległości do celu i przy jego poruszaniu, strzelenie do celów ukazujących się w reżimach czasowych, strzelanie przy zmiennych warunkach oświetlenia oraz przy ograniczonej widoczności.

Strzelnica umożliwia jednoczesne szkolenie od 1 do 4 osób zarówno przy wykorzystaniu broni długiej jak i krótkiej. Dodatkowo system umożliwia naukę i doskonalenie umiejętności w zakresie:

 • manualnej obsługi i bezpiecznego posługiwania się bronią,
 • celowania z wykorzystaniem różnych rodzajów celowników mechanicznych i kolimatorów o „małych” powiększeniach;
 • ćwiczeń w obserwacji - wykryciu, rozpoznaniu i identyfikacji celów;
 • prowadzenia celnego ognia z różnych postaw, na różnych odległościach, w tym do celów ruchomych, ukazujących się, przy zmiennych warunkach oświetleniowych i ograniczonej widoczności;
 • wspólnego wykonywania zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania.

Wzór porozumienia stanowi załącznik do niniejszego artykułu

* Uwaga! Istnieje limit możliwych do wykorzystania darmowych godzin udostępniania strzelnicy.