facebook-ckis
 • Koncerty...
 • Sport
 • Zabawa
 • Kultura

XIII Ogólnopolskie Biegi „Powitanie Zimy 2013”w tym roku odbyły się  w typowo jesiennej aurze.  Zimę aktywnie witało 348 zawodników starszego i młodszego pokolenia z różnych stron kraju.

Trasy biegowe dla młodzieży i Nord Walking wytyczone były na „Osiedlu Południe” tuż pod górującą nad nimi latarnią morską, która okazała się wspaniałym punktem orientacyjnym dla przyjezdnych. Natomiast trasa biegu głównego została wydłużona do 10km i przebiegała częściowo po plaży.

Bazą wypadową i zapleczem imprezy był Zespół Szkół w Jarosławcu, gdzie w sali sportowej mieściło się biuro zawodów, a na zakończenie wręczono dyplomy, puchary, medale i nagrody. Z kolei w szkolnej stołówce wszyscy mogli skosztować przepysznej, pachnącej na odległość grochówki.

W rolę tegorocznych Mikołajów wcieliły się Radne Rady Gminy w Postominie: Jadwiga Krakowska (Przewodnicząca Rady Gminy), Alicja Kukowska, Renata Zarzycka i Wanda Fronczak. Nie mogło zabraknąć też Danieli Igras z Królewa z mikołajową brodą, która od lat wspiera organizację mikołajkowego święta. Mieliśmy też jednego mikołaja Sebastiana Lackiego. Wszędzie było ich pełno, rozdawały dyplomy, medale, czekolady, pozowały do zdjęć, niesfornych biegaczy przywoływały dźwiękiem dzwonka do porządku.

W rolę starterów poszczególnych biegów wcielili się zaproszeni olimpijczycy i sponsorzy, wśród których byli: Paweł Pączek – Dyrektor Oddziału BGŻ S.A. w Sławnie, Włodzimierz Olszewski – właściciel Przedsiębiorstwa Budownictwa Specjalistycznego „Olszewski i Synowie” w Sławnie, Roman Tama właściciel cukierni „TAJA”, Piotr Żuchowski sołtys Jarosławca,  Dorota Majkut – Dyrektor Parku Wodnego „Jan” w Darłówku, oraz znani słupscy olimpijczycy: Jan Huruk i Barbara Madejczyk. Starterami biegów byli też: Jadwiga Krakowska – Przewodnicząca Rady Gminy w Postominie, Janusz Bojkowski Wójt Gminy Postomino  oraz Marek Leśniewski – Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie, pełniący zarazem rolę Dyrektora Biegu.

Od godziny 11:00 na trasy biegowe o dystansach 600, 800, 1000 i 1200 metróww odstępach co 10 minut wybiegała kolejna grupa dzieci i młodzieży w poszczególnych grupach wiekowych – łącznie 120 osób, 63 dziewczynki i 57 chłopców, biorących udział w XIII Ogólnopolskich Biegach Młodzieżowych „Powitanie Zimy 2013”. Młodzi zawodnicy pochodzili z 23 miejscowości w kraju, reprezentując swoje szkoły podstawowe i gimnazja albo kluby. Z terenu Gminy Postomino swoje reprezentacje wystawiły wszystkie szkoły:

W pierwszej nagradzanej szóstce każdego z biegów młodzieżowych najwięcej, bo aż 7 zawodników miał ZS Pieszcz, 2 – ZS Jarosławiec, a 1 zawodnika miał ZS Postomino.

Dystanse poszczególnych biegów dostosowane były do grup wiekowych zawodników. Rozegrano łącznie 8 biegów na 4 dystansach. Zwyciężyli:

600 m dziewcząt – rocznik 2003 i młodsze:
1 miejsce – Zuzanna Gradek – Złocieniec
2 miejsce – Zuzanna Kmieć – Złocieniec
3 miejsce – Wiktoria Kaszyńska – Lejkowo
4 miejsce – Amanda Zielonka – Pieszcz
5 miejsce – Kinga Ranachowska – Szczenurze
6 miejsce – Daria Garlin – Karsino

600 m chłopców – rocznik 2003 i młodsi:
1 miejsce – Mateusz Turek – Ustka
2 miejsce – Serafin Kozak – Smołdzino
3 miejsce – Jan Kazimierski – Lejkowo
4 miejsce – Wiktor Kazimierski – Lejkowo
5 miejsce – Tomasz Jarząb – Smołdzino
6 miejsce – Mateusz Kopera – Karsino

800 m dziewcząt – rocznik 2002-2001:
1 miejsce – Weronika Zając –  Szczenurze
2 miejsce – Emilia Boho – Szczenurze
3 miejsce – Łucja Czechowska – Smołdzino

4 miejsce – Klaudia Oryncz – Smołdzino
5 miejsce – Anna Kołodziejska – Wszeńdzień
6 miejsce – Małgorzata Jaron – Złocieniec800 m chłopców – rocznik 2002-2001:
1 miejsce – Paweł Kozak – Koszalin
2 miejsce – Dominik Majda – Lejkowo
3 miejsce – Jakub Krzymiński – Sławno
4 miejsce – Michał Gaik – Złocieniec
5 miejsce – Norbert Maziejuk – Smołdzino
6 miejsce – Jakub Brzeziński – Smołdzino

1.000 m dziewcząt – rocznik 1999-2000:
1 miejsce – Agnieszka Kowal – Pałówko
2 miejsce – Klaudia Bosak – Postomino
3 miejsce – Adrianna Zielonka – Pieszcz
4 miejsce – Zuzanna Rykowska – Ustka
5 miejsce – Marcelina Jaranowska – Smołdzino
6 miejsce – Wiktoria Gałczyńska – Objazda

1.000 m chłopców– rocznik 1999-2000:
1 miejsce – Norbert Jefińczyk – Damnica
2 miejsce – Michał Gruntowicz – Pieszcz
3 miejsce – Michał Hinca – Szczenurze
4 miejsce – Jan Kurkul –  Pieszcz
5 miejsce – Patryk Wojciechowski – Łętowo
6 miejsce – Michał Kamiński Smołdzino

1.200 m dziewcząt – rocznik 1998:
1 miejsce – Katarzyna Wrona – Smołdzino
2 miejsce – Joanna Kołodziejska – Wszędzień
3 miejsce – Natalia Gralak – Smołdzino
4 miejsce – Małgorzata Gnyp – Smołdzino
5 miejsce – Karolina Rosa – Rzyszczewko
6 miejsce – Wiktoria Januszewicz – Smołdzino

1.200 m chłopców – rocznik 1998:
1 miejsce – Mateusz Kołtonowski – Damnica
2 miejsce – Jakub Sawościniak – Złocieniec
4 miejsce – Filip Skrzypiec – Pieszcz
5 miejsce – Dominik Kozak – Smołdzino
6 miejsce – Sergiusz Januszewski – Smołdzino

PEŁNE WYNIKI

XIII Ogólnopolskie Biegi Młodzieżowe „Powitanie Zimy 2013”

Każdy z młodych zawodników już przy zapisach dostał mikołajową czapkę, bon na grochówkę, lizak od fundacji kardiologicznej, a na mecie na każdego czekał okolicznościowy medal oraz tabliczka czekolady ufundowana przez firmę Usługi Ogólnobudowlane Wiesław Głuszek.

Zwycięzcy biegów podczas uroczystej dekoracji w sali sportowej ZS w Jarosławcu otrzymali medale ufundowane przez Starostę Sławieńskiego za miejsca I-III i wejściówki do Parku Wodnego „Jan” w Darłówku. Za miejsca I-VI otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie. Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonywali: Adam Drapała – Zastępca Wójta Gminy Postomino i Jadwiga Krakowska – Przewodnicząca Rady Gminy w Postominie w towarzystwie olimpijczyków i sponsorów.

W IV Mikołajkowych 2 milach Morskich Nordic Walking „Powitanie zimy 2013” na dystansie3.704 m udział wzięło 18 zawodników z 10 miejscowości, wśród których było 11 mężczyzn i 7 kobiet.


Pierwszy na mecie zjawił się  – Janusz Pełka z Koszalina, na drugim miejscu finiszował Andrzej Kępa z Koszalina. Najlepszą trójkę  uzupełnił Adam Malinowski ze SławnaWśród kobiet zwyciężyła Janina Rudnik, następne pozycje zajęły: Magdalena Symonowicz ze Słupska i Małgorzata Kozłowiecka z Koszalina

PEŁNE WYNIKI  

V Mikołajkowe 2 mile morskie Nordic Walking „Powitanie zimy 2013”

Wszyscy zawodnicy startujący w zawodach Nordic Walking oprócz pakietów sponsorskich otrzymali również pamiątkowe numery startowe z logo BGŻ Sławno i Ośrodka Wczasowo-Rehabilitacyjnego Arka w Jarosławcu oraz tradycyjne mikołajowe czapki i bony na grochówkę.

Z kolei na mecie czekały na nich pamiątkowe medale ufundowane przez Megawat Polska – Andrzeja Ordon i Kazimierza Ordon , czekolady przekazane przez firmę Usługi Ogólnobudowlane Wiesław Głuszek i okolicznościowe kubki ufundowane przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Aktywni w Postominie.

Podczas dekoracji pierwsze trójki w klasyfikacji kobiet i klasyfikacji mężczyzn otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, zaś za miejsca pierwsze Puchary Wójta Gminy Postomino . Ponadto zajmujący miejsca I-III w obu klasyfikacjach otrzymali wejściówki do Parku Wodnego Jan w Darłówku.

Po wejściu na metę ostatniego kijkarza na starcie ustawili się zawodnicy XIII Ogólnopolskiego Biegu Mikołajkowego „Powitanie Zimy 2013” na dystansie10000 m. W gronie 160 zawodników były 32 kobiety i 74 mężczyzn, do mety dotarło 156 zawodników.Wśród kobiet najlepsza okazała się Kamila Pobłocka z Lęborka przed swoją siostrą Katarzyną Pobłocką na trzecim miejscu finiszowała Lucyna Kuklińska-Nurowska z Ustki, która wyprzedziła mamę pierwszych zawodniczek Bożenę Pobłocką. W kategorii mężczyzn zwyciężył Tadeusz Zblewski z Bytowa przed Piotrem Pobłockim z Lęborka i Marcinem Czerwińskim ze Słupska na czwartym miejscu przybiegł najlepszy zawodnik powiatu sławieńskiego Jan Rybarczyk z Darłowa. Najlepszą zawodniczką powiatu a zarazem i gminy była Aneta Szostek z Tynia. Najlepszym zawodnikiem z terenu gminy Postomino był Tomasz Szopiński z Naćmierza. Najwcześniej urodzoną zawodniczką była Halina Strzelecka – Dragun ze Słupska a najwcześniej urodzonym zawodnikiem Marian Bartnik z Koszalina.

PEŁNE WYNIKI

XIII Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy „Powitanie zimy 2013”

Wszyscy zawodnicy startujący w biegu oprócz pakietów sponsorskich otrzymali tradycyjne mikołajowe czapki, koszulki okolicznościowe i bony na grochówkę.

Z kolei na mecie czekały na nich pamiątkowe medale ufundowane przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Megawat Polska – Andrzeja Ordon i Kazimierza Ordon i czekolady przekazane przez firmę Usługi Ogólnobudowlane Wiesław Głuszek.

Zwycięzcy w kategorii open kobiet i mężczyzn za miejsca I-VI otrzymali puchary i  pamiątkowe statuetki Wójta Gminy Postomino. Za miejsca I-III medale ufundowane przez Starostę Sławieńskiego. Głównymi nagrodami były rowery, które ufundowali: w kat. kobiet – Włodzimierz Olszewski – Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego Olszewski i Synowie ze Sławna, a w kategorii mężczyzn – Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Ponadto zajmujący miejsca I-X w obu klasyfikacjach otrzymali wejściówki do Parku Wodnego Jan w Darłówku, bony na zakupy  ufundowane przez sklep Decatlon, nagrody rzeczowe sponsorowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Klub Biegacza „Bryza” Postomino reprezentowało 11 zawodników: Aneta Szostek, Ewa Brzostowska, Tomasz Szopiński, Grzegorz Antosik, Zbigniew Jakuszczonek, Dawid Ciesielski, Jan Kazusek, Mateusz Rękas, Janusz Bojkowski, Ireneusz Topoliński i Janusz Sowiński, którzy tym samym zakończyli tegoroczny sezon Grand Prix.

Obsługę sędziowską zawodów zapewnili sędziowie Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki z Białogardu przy współpracy postomińskich sędziów: Kazimierza Gąsiorowskiego, Krzysztofa Jurewicza, Krzysztofa Ugorskiego i Marka Domżałowicza. Trasę biegu przygotowali pracownicy CKiS, a zabezpieczali funkcjonariusze Straży Gminnej z Postomina wraz ze strażakami OSP. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie oraz funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Darłowie zadbali o newralgiczne drogi w Jarosławcu, zaś Paweł Majbroda z Rewiru Dzielnicowych w Postominie na policyjnym qadzie „pilotował” każdy z biegów. Całość zabezpieczenia koordynował Komendant Straży Gminnej w Postominie Jarosław Kwiatek. Obsługę medyczną sprawowali ratownicy z grupy MedCam Andrzeja Ruta ze Sławna. Pracę w sekretariacie sprawnie przeprowadzili pracownicy Urzędu Gminy Postomino i Centrum Kultury i Sportu w Postominie, zaś z mikrofonem nie rozstawał się Roman Toboła. Imprezę udało się przeprowadzić dzięki ogromnemu wysiłkowi włożonemu przez pracowników Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Postominie. Nieoceniony jest też wkład i pomoc Elżbiety Safaryn – Dyrektora oraz pracowników Zespołu Szkół w Jarosławcu, w tym pań kucharek, które serwowały znakomitą grochówkę. Tego dnia było z nami też wielu wolontariuszy – panie Radne jako jarosławieckie mikołaje czy panowie pomagający przy mecie zawodów. Wszystkim wam serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy wolontariuszom, współorganizatorom i sponsorom jarosławieckiego mikołajkowego święta. Bez was ta impreza nie mogłaby się odbyć.

Sponsorzy XII Ogólnopolskiego Biegu Mikołajkowego „Powitanie zimy 2012”:

 • Bank Gospodarki Żywnościowej S. A., Oddział w Sławnie
 • Ciastkarnia, Wytwórnia Lodów TAJA – Roman Tama – Jarosławiec
 • DECATHLON Słupsk-Kobylnica
 • Firma Handlowo-Usługowa SMART – Aneta Żrodowska – Jarosławiec
 • Głos Koszaliński
 • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie
 • Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne w Postominie.
 • Gospodarstwo Ogrodnicze – Ewelina i Stefan Kwiatkowscy – Pieńkowo
 • Gospodarstwo Rolne – Joanna i Zenon Lech – Wszędzień
 • Kiosk Warzywny – Zenon Witek – Postomino
 • KRÓL PLAZA SPA & WELLNESS – Jarosławiec
 • Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Sławno
 • MEGAWAT POLSKA – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe S. C. – Andrzej Ordon i Kazimierz Ordon
 • Ośrodek Kolonijno-Wypoczynkowy RAFA – Sylwia i Igor Kwiatkowscy – Jarosławiec
 • Ośrodek Wczasowo-Kolonijny BARKA – Ewelina i Stefan Kwiatkowscy – Jarosławiec
 • Ośrodek Wczasowo-Rehabilitacyjny ARKA – Stefan Kwiatkowski – Jarosławiec
 • Park Wodny JAN w Darłowku
 • Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego OLSZEWSKI I SYNOWIE – Włodzimierz Olszewski – Sławno
 • Usługi Ogólnobudowlane Wiesław Głuszek
 • Sklep Sportowy PUMA – Krystyna Grabowska – Sławno
 • Sklep Wielobranżowy – Robert Szczepański – Postomino
 • Sołtys Sołectwa Jarosławiec – Piotr Żuchowski
 • Starostwo Powiatowe w Sławnie
 • Zakład Piekarniczy JAKUBOWSCY – Wanda i Tadeusz Jakubowscy – Sławno
 • Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego SENDECKI – Maria i Grzegorz Sendeccy – Bobrowiczki
 • Zarobkowy Przewóz Osób – Alojzy Niewiadomski – Sławno
 • Zespół Szkół w Jarosławcu

 

Marek Leśniewski