facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

P1190901 Large      Różne jest zapotrzebowanie na wysiłek fizyczny u osób „wcześniej urodzonych". Jedni prowadzą „siedzący" tryb życia, biesiadując i przybierając na wadze, inni ignorują upływające lata, biorą udział w różnego rodzaju nadażających się imprezach sportowo -rekreacyjnych. To sposób żeby się poruszać, ale też wspaniała okazja do przebywania z innymi ludźmi, zawierania nowych znajomości i utrzymywanie przyjaźni. Wychodząc naprzeciw potrzebie zachowania „zdrowotności" i aktywności, po raz szósty w historii gminy Postomino dla mieszkańców powyżej 50-tego roku życia, Centrum Kultury i Sportu w Postominie zorganizowało, kolejne Grand Prix Aktywni 50+. W trakcie którego rozegrane zostaną trzy turnieje. Jako pierwszy odbył się Primaaprilisowy Turniej Weteranów w dniu 9 maja 2015r.


       Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie Marek Leśniewski, widząc liczne zgromadzone grono uczestników ze wzruszeniem przytoczył tegoroczne motto „Czasem aby wygrać trzeba umieć kilkanaście razy przegrać, ale ciągle iść do przodu". Z wielką radością witał przybywających uczestników tych już znanych i tych którzy po raz pierwszy wkroczyli w turniejowe szranki. W primaaprilisowym turnieju rozegrano 5 konkurencji: cellotka - rzut lotką do tarczy, slalom (siedem tyczek) z piłką na czas, festiwal rzutów piłkami lekarskimi, rzut bilami jak najbliżej celu, bieg na 60 m kobiet, 100 m mężczyzn.
      Pomimo poważnego wieku i widocznych siwizn na głowach we wszystkich konkurencjach widać było zaangażowanie i sportową rywalizację, walczono o każdy centymetr, w rzutowym festiwalu piłkami lekarskimi, o każdą sekundę w pokonywaniu slalomu czy biegu. Rzuty lotkami i bilami dostarczały wiele widowiskowych emocji - wiele braw przy „rzuconej „10" i buczenie gdy lotka lub bila powędrowała poza obręb tarczy. W turnieju wzięło 19 zawodników (9 kobiet i 10 mężczyzn).

Zwycięzcami klasyfikacji po pierwszym turnieju w kategorii kobiet są:
1. Izdebska Grażyna - Sławno
2. Palusińska Helena - Noskowo
3. Ogórek Danuta - Sławno

W kategorii mężczyzn:
1. Diak Tadeusz - Sławno
2. Białek Jarosław - Darłowo
3. Kuc Dariusz - Jarosławiec

KLASYFIKACJA KOŃCOWA - PRIMAAPRILISOWY TURNIEJ WETERANÓW - KAT. KOBIET - KAT. KOBIET

KLASYFIKACJA KOŃCOWA - PRIMAAPRILISOWY TURNIEJ WETERANÓW - KAT. KOBIET - KAT. MĘŻCZYZN

KLASYFIKACJA Z PODZIAŁEM NA KAT. WIEKOWE - KAT. KOBIET

KLASYFIKACJA Z PODZIAŁEM NA KAT. WIEKOWE - KAT. MĘŻCZYZN

KLASYFIKACJA GENERALNA AKTYWNI 50+ - KOBIETY

KLASYFIKACJA GENERALNA AKTYWNI 50+ - MĘŻCZYŹNI

      Zawody przeprowadzana są w kategoriach wiekowych co 5 lat począwszy od rocznika 1965, odrębne dla Kobiet i Mężczyzn. Oprócz mieszkańców Gminy Postomino do turnieju przystąpili zawodnicy ze Sławna, Noskowa, Darłowa. Kolejne spotkanie weteranów zaplanowane jest na 25 lipca 2015r. turniej weteranów „Żyj Zdrowo na Sportowo" rozpocznie się tradycyjnie o godz. 14.00. rozegrane zostaną następujące konkurencje: toczenie, zbijanie i wbijanie, orlikowa rekreacja, rzut beretem, rekreacyjny tor przeszkód, pchnięcie kulą.

"Wyrwij się kanapowym nawykom - poczuj jak wciąga siła odruchu."

Z.Ludwikowski