facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

 

P1180026 Large"Z meczu na mecz rozkręcał się poziom turnieju, zwycięstwo w dużej mierze zależało od taktyki obranej, operatywności „matki" i zwinności zawodniczek w polu. Ucieczka przed zbiciem była najlepsza obrona przed stratą punktów"

       Drugą konkurencją XVIII Gminnego Współzawodnictwa Sołectw w roku 2015 był turniej „Usportowionych Dwóch Ogni" rozegrany 11 kwietnia 2015 r. na sali sportowej w Postominie. Do turnieju przystąpiło dziewięć drużyn kobiecych z sołectw: Złakowo, Pieszcz, Chudaczewo, Postomino, Tyń, Rusinowo, Jarosławiec, Naćmierz, Łącko.

      Drużyny rozlosowano do trzech, trzyzespołowych grup, które rozegrały mecze w grupach każdy z każdym, następnie z drużyn które zajęły pierwsze, drugie, trzecie, miejsca, utworzono trzy grupy które rozegrały turniejowe finały o miejsca 1-9. Drużyny liczyły 5 zawodników w polu i matka, grano na czas po 5 minut, na ilość zbić, na boisku do piłki siatkowej. Najmłodszą wiekowo drużyną była drużyna Pieszcza, a najstarszą drużyna Tynia. W rozegranych 18 meczach dokonano 204 zbicia. Drużyny kibicowały sobie nawzajem, nagradzając gromkimi brawami udane zbicia, a salwami westchnień i śmiechu wszystkie niepowodzenia. Drużynie Postomina nie udało się obronić ubiegłorocznego tytułu mistrzowskiego. Najbardziej wyrównaną drużyną tegorocznego turnieju była drużyna sołectwa Tyń wygrywając wszystkie cztery mecze, gromadząc 12 punktów przy stosunku 44:22 /zbić/, zdobywając pierwsze miejsce.

Ostateczne wyniki turnieju:

1.Tyń

2.Postomino

3.Chudaczewo

4.Łącko

5.Naćmierz

6.Rusinowo

7.Jarosławiec

8.Pieszcz

9.Złakowo


      Najstarszą zawodniczką turnieju była Krystyna Krogulec z Rusinowa /rocz1958/, najlepszą matką została Monika Kasica z Tynia. Wśród samorządowców na boisku widziano, Emilię Rzeczkowską, sołtysową Naćmierza, Karolinę Marczak sołtysową Tynia, a w drużynie Złakowa radna Agnieszka Kowalska wcieliła się w rolę matki. Drużynom swoich sołectw dzielnie kibicowali radni Paweł Jędrzejewski, Jan Chabowski, sołtysi, Marek Domżałowicz, Włodzimierz Bożewski, Zenon Morka, Władysław Wrzesień, Dariusz Spociński. Drużyny zajmujące cztery pierwsze miejsca otrzymały puchary Wójta Gminy Postomino, które wręczył Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie Marek Leśniewski z radnym Pawłem Jędrzejewskim. Sędziami turnieju byli Kazimierz Gąsiorowski i Krzysztof Ugorski, obsługę medyczną sprawował Marek Domżałowicz.     Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy na kolejną sołecką rywalizację - Bieg "Śladami Bogusława X" na dystansie 3 km, który odbędzie się 1 maja 2015 r. w Łącku.

Z.Ludwikowski