facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

20150321 092142        W minioną sobotę, 21 marca br. odbyły się pierwsze zawody w ramach XVIII Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2015. Tegoroczne zmagania rozpoczął Turniej Tenisa Stołowego Sołectw o Puchar Wójta Gminy Postomino w Pieszczu.

 

 

 

W tegorocznej edycji zmagań udział wzięło 11 sołectw. Poprzez losowanie podzielono je na 2 grupy.

Grupa A
Pieszcz
Łącko
Złakowo
Pałówko
Rusinowo

Grupa B
Postomino
Nosalin
Jarosławiec
Pałowo
Naćmierz
Królewo

        Rozegrano łącznie 32 mecze pomiędzy drużynami. Każdy zespół składał się z 5 zawodników, wśród których musiała znaleźć się przynajmniej 1 kobieta i 1 zawodnik powyżej 22 lat. Turniej sędziował: Andrzej Ugorski

        W wyniku rozgrywek 11 miejsce przypadło drużynie z Pałowa. W meczu o miejsce 9 zmagania wygrało sołectwo Jarosławiec, wygrywając ze Złakowem. Pojedynek o miejsce 7 zakończył się zwycięstwem Królewa nad Pałówkiem. W walce o miejsce 5 – Nosalin wygrał z Rusinowem. Rywalizacja o miejsce na podium rozegrała się między Pieszczem i Łąckiem, w której lepsi okazali się Ci pierwsi. W finale turnieju spotkały się drużyny– Postomino obrońcy tytułu i Naćmierz, który tego dnia był nie do pokonania i z kompletem zwycięstw dotarł do finału w którym także okazał się lepszy, wygrywając wyrównany mecz 3:2.

Ostateczna klasyfikacja Turnieju Tenisa Stołowego Sołectw wygląda następująco:

1 miejsce – Naćmierz
2 miejsce – Postomino
3 miejsce – Pieszcz
4 miejsce – Łącko
5 miejsce – Nosalin
6 miejsce – Rusinowo
7 miejsce – Królewo
8 miejsce - Pałówko
9 miejsce - Jarosławiec
10 miejsce - Złakowo
11 miejsce - Pałowo

       Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Rzeczkowska Emilia, Plopa Wiesław, Krych Grzegorz, Plopa Mirosław, Adamski Daniel. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a liderzy z miejsc I-IV dodatkowo Puchary Wójta Gminy Postomino. Drobnymi upominkami nagrodzono najwcześniej urodzoną zawodniczkę – Iwonę Łągiewczyk i zawodnika Mirosława Plopę. Nagrodami uhonorowano również grających samorządowców – Marka Domżałowicza (Sołtysa Postomina) i Pawła Jędrzejewskiego (Radnego Gminy Postomino)
        Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne zmagania już 11 kwietnia 2015r. do Postomina na Turniej Usportowionych Dwóch Ogni Kobiet o Puchar Wójta Gminy Postomino.

A.Pawłowski