facebook-ckis
 • Koncerty...
 • Sport
 • Zabawa
 • Kultura

bieg     W pierwszą sobotę grudnia 2023 roku do nadmorskiego, a w tym okresie zaśnieżonego Jarosławca zawitali miłośnicy biegania z niemal całego Pomorza, aby wystartować w XXII Ogólnopolskim Biegu Mikołajkowym „Powitanie Zimy 2023". Niska temperatura powietrza i śnieg nie odstraszył uczestników, którzy licznie stawili się na starcie. We wszystkich biegach tego dnia wystartowało 281 uczestników.

      Wszystkie starty rozpoczynały i kończyły się tuż obok pomnika „Jarosławieckiego Rybaka", przy latarni morskiej. Biuro zawodów prowadzone było w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jarosławcu. Natomiast w szkolnej stołówce biegacze mogli skosztować przepysznej grochówki.

     W tym roku w rolę Mikołajów wcielili się Daniela Igras i były wieloletni sołtys Jarosławca Piotr Żuchowski, którzy wieszali na szyjach biegaczy unikatowe medale oraz częstowali energetycznymi czekoladami. Starterami poszczególnych biegów byli: Janusz Bojkowski - Wójt Gminy Postomino, Aleksandra Kurek - Zastępca Wójta Gminy Postomino, Jan Huruk - Polski Olimpijczyk, Łukasz Zięba - Radny Gminy Postomino, Piotr Grzeszczak - Prezes Firmy Laminopol Sp. z o. o., Zdzisław Ludwikowski pomysłodawca biegu oraz Maciej Hope - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jarosławcu.

      Mikołajowe bieganie rozpoczęło się o godzinie 11:00 biegami młodzieżowymi. Trasy biegów wytyczone były na „Osiedlu Południe" za latarnią morską. Łącznie 8 biegów na 4 dystansach: 600 m, 800 m, 1000 m, 1200 m pokonało 180 uczestników. Dystanse poszczególnych biegów dostosowane były do grup wiekowych zawodników.

Zwycięscy

600 m dziewcząt – rocznik 2013 i młodsze

Zosia - LKS Jantar Ustka
Piziak Maja - Traper Złocieniec
Siniewicz Milena - LKS Jantar Ustka

600 m chłopców – rocznik 2013 i młodsi

Knapik Oskar - MKS Junior Złocieniec
Kowalik Kuba - SP Jarosławiec
Żuraw Oliwier - SP Jarosławiec

800 m dziewcząt - rocznik 2011-2012

Danielewicz Alicja - MKS Junior Złocieniec
Hapka Weronika - AML Słupsk
Kargul Milena - AML Słupsk

800 m chłopców – rocznik 2011-2012

Borek Adam - MKS Junior Złocieniec
Urbański Jakub - ZSP Smołdzino
Szymanowski Natan - Traper Złocieniec

1.000 m dziewcząt 2009-2010

Ćwigoń-Szymczak Anna - LKS Jantar Ustka
Konkol Dagmara - LKB im. Braci Petka Lębork
Giemza Julia - LKS Jantar Ustka

1.000 m chłopców – rocznik 2009-2010

Kargul Mateusz - AML Słupsk
Mikołajczak Jakub - MKS Święc Sławno
Kłosiński Paweł - Jarosławiec

1.200 m dziewcząt - rocznik 2008

Dziuba Nella - LKS Jantar Ustka
Marczuk Aleksandra - ZSM Mundurowych

1.200 m chłopców - rocznik 2008

Szopiński Patryk - Darłowia Darłowo
Hapka Hubert - SMS Słupsk

XXII OGÓLNOPOLSKI BIEG MIKOŁAJKOWY 2023 - PEŁNE WYNIKI – BIEGI MŁODZIEŻOWE

młodzieżowe

408258239 728000782694759 9045640163452158958 n

     Wszyscy uczestnicy biegów młodzieżowych przy zapisach otrzymali mikołajową czapkę, bon na ciepły posiłek, napój, batonik energetyczny, a na mecie na każdego czekał okolicznościowy medal oraz tabliczka czekolady. Zwycięzcy biegów podczas ceremonii otrzymali Puchary Wójta Gminy Postomino, za miejsca I-III bony podarunkowe na zakup sprzętu sportowego. Puchar Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Postominie dla najliczniej startującej szkoły otrzymała Szkoła Podstawowa w Jarosławcu.

     Miłośnicy Nordic Walking rozpoczęli rywalizację o godzinie 12:20. W tegorocznej rywalizacji wystartowało zaledwie 8 uczestników, których nie wystraszyła zimowa aura. Pierwszy na mecie zjawił się Piotr Brzozowski z klubu „Aktywni Postomino", na drugim miejscu finiszował Henryk Chudy z KS Olszewscy i Synowie. Najlepszą trójkę uzupełnił Cezary Dzik ze Sławska. Wśród kobiet zwyciężyła Monika Knitter z Polanowa, następne pozycje zajęły: Wioletta Rodziewicz z Ustki i Ewa Ciróg z Nosalina.

PEŁNE WYNIKI –XIV Mikołajkowe 2 Mile Morskie Nordic Walking 2023

nordic

nordic2

nordic3

nordic4

       Wszyscy zawodnicy startujący w zawodach Nordic Walking oprócz pakietów sponsorskich otrzymali również mikołajowe czapki oraz okolicznościowe medale. Podczas dekoracji pierwsze trójki w klasyfikacji kobiet i mężczyzn otrzymały Puchary Wójta Gminy Postomino oraz bony podarunkowe.

     Równo o godzinie 13:00 Wójt Gminy Postomino Janusz Bojkowski strzałem z pistoletu dał sygnał biegaczom do startu na dystansie 10 km. Na linii stanęło 93 zawodników, w tym 26 kobiet i 67 mężczyzn. Wśród Pań najlepsza okazała się Weronika Lizakowska (KUKS Remus Kościerzyna) przed Natalią Ruchlewicz ze Sztumu. Trzecia na metę dobiegła Monika Fiłonowicz ze Szczecina.

     W kategorii mężczyzn zwyciężył Ryszard Sokołowski z LKB Braci Petk wyprzedzając drugiego Norberta Jefimczyka z AML Słupsk i trzeciego Rafała Kamienieckiego z Ustki. Najlepszą zawodniczką Powiatu Sławieńskiego została Marta Kaczmarek, a zawodnikiem Maciej Rudnikowski. Wśród mieszkańców gminy Postomino najszybsza była Justyna Macias, a wśród mężczyzn Marcin Smołuch.

PEŁNE WYNIKI – XXII OGÓLNOPOLSKI BIEG MIKOŁAJKOWY „POWITANIE ZIMY 2023"

bieg

bieg2

bieg3

bieg4

bieg5

      Pierwszych trzech zawodników w kategorii open kobiet i mężczyzn otrzymało puchary Wójta Gminy Postomino oraz nagrody finansowe, ponadto zajmujący miejsca III-VI otrzymali wartościowe bony podarunkowe. Pucharami nagrodzono również najlepsze trójki kobiet i mężczyzn w poszczególnych kategoriach wiekowych (16-19, 20-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60-69, 70+).

      Po raz kolejny przygotowano nagrody niespodzianki w wysokości 100 zł od darczyńców za miejsca wskazane przez nich samych przed biegiem. Otrzymali je:

 • Sławomir Wierzejski (19 miejsce - fundator: Marek Leśniewski, Dyrektor CKiS w Postominie)
 • Wiktoria Przybyszewska (61 miejsce - fundator: Bogdan Szlawski, Prezes GPK w Postominie)
 • Lucyna Maciejewska (83 miejsce - fundator: Łukasz Zięba, Radny Gminy Postomino)
 • Łukasz Kilnowski (89 miejsce – fundator: Aleksander Klyta – przedsiębiorca)

      Obsługę sędziowską zawodów zapewnili sędziowie z Białogardu. Trasę biegu przygotowali pracownicy CKiS i GPK w Postominie, a zabezpieczali funkcjonariusze Straży Gminnej z Postomina wraz ze strażakami PSP w Sławnie i OSP z terenu gminy Postomino. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zadbali o newralgiczne skrzyżowania w Jarosławcu. Obsługę medyczną sprawowali ratownicy z grupy „BusMed". Pracę w sekretariacie sprawnie przeprowadzili pracownicy Urzędu Gminy Postomino i Centrum Kultury i Sportu w Postominie, natomiastz mikrofonem nie rozstawał się znany w całej Polsce speaker Roman Toboła.

      Nieoceniony jest też wkład i pomoc Szkoły Podstawowej w Jarosławcu, w tym pań sprzątaczek, kucharek oraz konserwatorów, którzy od początku do końca byli w gotowości do jakiejkolwiek pomocy. Tego dnia pomagało nam również wielu wolontariuszy. Wszystkim Wam serdecznie dziękujemy.

SPONSORZY I PARTNERZY XXII OGÓLNOPOLSKIEGO BIEGU MIKOŁAJKOWEGO „POWITANIE ZIMY 2023":

 • LAMINOPOL Sp. z o. o. - Słupsk;
 • OSHEE Kraków;
 • Muzeum Bursztynu w Jarosławcu;
 • Manufaktura Bursztynnika - Jarosławiec;
 • Hotel Szlak Bursztynowy w Jarosławcu;
 • Powiat Sławieński;
 • Restauracja Jackowo - Jarosławiec;
 • Muzeum Ziemi Sławieńskiej w Nacmierzu;
 • KRÓL PLAZA SPA & WELLNESS - Jarosławiec;
 • Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego - Bogdan Szlawski;
 • Radny Rady Gminy Postomino – Łukasz Zięba;
 • Szkoła Podstawowa w Jarosławcu;
 • Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne w Postominie;
 • Health Resort & Medical Spa Aquapark Panorama Morska;
 • Siłownie Wiatrowe Development Sp. z o. o. – Wawrzyniec Romaniszyn Pieńkowo;
 • Hel-Kop Bartosz Całka;
 • Firma Ogólnobudowlana „Lider" – Mateusz Rąpalski;
 • Carrefour Express w Jarosławcu;
 • Darłowska Lokalna Grupa Rybacka w Darłowie;

A. Pawłowski