facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

P1260009 Large      W sobotę 5 września na stadionie sportowym im. Z. Galka w Postominie odbył się „Przekładaniec Lekkoatletyczny" kolejna rywalizacja wchodząca w skład Sportowo-Rekreacyjnego Współzawodnictwa Sołectw 2015. Do zawodów przystąpiło 7 sołectw: Tyń, Rusinowo, Postomino, Nosalin, Królewo, Pieszcz i Naćmierz. Reprezentacji swoich miejscowości rywalizowali w 5 konkurencjach, w których udział musiała wziąć minimum jedna reprezentantka sołectwa.


      Pierwszą z nich był „Rzut Piłeczką Palantową". Najdalej gumową piłeczką ważącą 150 g rzuciła Marta Wituszyńska z Postomina uzyskując 37,89 m. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Patryk Cuper z Pieszcza, który posłał piłeczkę na odległość 85,74 m. W klasyfikacji drużynowej w tej konkurencji zwyciężyło Postomino przed Pieszczem i Nosalinem.

      W rzucie oszczepem wśród kobiet Marta Wituszyńska udowodniła, że zwycięstwo w piłeczce palantowej nie było przypadkowe i zwyciężyła również w tej konkurencji uzyskując wyniki 24,68 m. Najdalszy rzut konkursu oddał Michał Wasylko z Rusinowa oddając rzut na odległość 39,57 m. W tej konkurencji jako drużyna najlepsi okazali się reprezentacji Postomina wyprzedzając drugi Naćmierz i trzeci Nosalin.

      Kolejną konkurencją był skok w dal. Najdalej indywidualnie skoczyli: Amanda Zielonka z Pieszcza (3,73 m) i Dawid Jażdżewski z Postomina (4,78m), jednak drużynowo zwyciężyła drużyna z Nosalina, przed Pieszczem i Postominem.

      W czwartej konkurencji, pchnięciu kulą najlepsze rezultaty uzyskali: Anna Jurewicz z Postomina (7,86m) i Daniel Adamski z Naćmierza (7,86 m). Drużynowo zwyciężyło sołectwo Postomino, przed Naćmierzem i Nosalinem.

     Ostatnią częścią Lekkoatletycznego Przekładańca była sztafeta 300m/200m/100m. Bieg podzielony został na dwie serie. W pierwszej z duża przewagą zwyciężyła reprezentacja Postomina, natomiast w drugiej reprezentanci Nosalina. Jednak Ci pierwsi zwyciężyli w tej konkurencji, ale zaledwie o 0,31 sekundy.

     W łącznej klasyfikacji Sołeckiego Przekładańca Lekkoatletycznego zwyciężyło sołectwo Postomino w składzie: Marta Wituszyńska, Anna Jurewicz, Natalia Szkudlarek, Adrian Jażdżewski, Dawid Jażdżewski, Arek Ciesielski zdobywając 33 pkt, drugie miejsce zdobyło sołectwo Nosalin w składzie: Wioletta Pawłowska, Aleksandra Surma, Kamil Siudek, Adrian Pawłowski, (28 pkt), natomiast trzecie miejsce wywalczyło sołectwo Naćmierz (Kamila Oleksa, Krzysztof Krych, Tomasz Szopiński, Magdalena Komar, Daniel Adamski, Krzysztof Bogdański) zdobywając 21 pkt.

      Upominkami nagrodzono grających samorządowców, a byli nimi: Daniela Igras (sołtys Królewa), Karolina Marczak (sołtys Tynia) i Adrian Pawłowski (sołtys Nosalina) oraz najwcześniej urodzoną zawodniczkę i zawodnika.

      W tabeli Współzawodnictwa Sołectw 2015 na prowadzenie w dalszym ciągu sołectwo Postomino, wyprzedzając o 4 pkt Naćmierz i o 6 pkt Pieszcz. Pełna klasyfikacja poniżej.

PUNKTACJA WSPÓŁZAWODNICTWA SOŁECTW 2015 PO 5 KONKURENCJACH

A. Pawłowski