facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

P1210238 Large       W dniu 6 czerwca grupa 43 uczniów ze Szkół w Postominie, Staniewicach, Pieszczu i Korlinie wyjechała na wycieczkę do Gdańska zorganizowaną przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Wyjazd ten był nagrodą dla uczestników, którzy zajeli wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych w Postomińskich Czwartkach Lekkoatletycznych 2014/2015. Wycieczka ta miała charakter typowo sportowy. O godz. 12.00 pierwszą atrakcją był zjazd dzieci na Kolejce Tyrolskiej zamontowanej na koronie Stadnionu Piłkarskiego "Baltic Arena", na której mogli obejrzeć stadion z innej perpektywy. Dzieci z uśmiechem od ucha do ucha przeprawili się na drugą stronę trybun, zachywycając się super wdokiem. Kolejnym punktem w programie było zwiedzanie całego stadionu z przewodnikiem. Trasa prowadziła od trybun, poprzez szatnie, salę konferencyjną, loże i sektor Vipowski, ławkę rezerwowych oraz płytę boiska. Ostatnim etapem zwiedzania stadionu było Muzeum Lechii Gdańsk w którym obejrzeć można było ich największe trofea oraz historie od początku istnienia drużyny.

     O godzinie 16.00 wycieczka przeniosła się ze stadionu piłkarskiego na stadion lekkoatletyczny przy AWFie na którym odbywał się jeden z największych w Polsce Mityngów Lekkoatletycznych - Memoriał Żylewicza. Młodzi lekkoatleci podziwiać mogli starty najlepszych Polskich zawodników w dyscyplinach takich jak, skok o tyczce, rzut młotem, rzut oszczepem i wielu innych. Po dużej dawce emocji sportowych, przyszedł czas na powrót do domu. Naładowane pozytywną energią dzieci z uśmiechem na ustach oznajmiły, że po powrocie do domu rozpoczynają treningi, aby w kolejnym sezonie Czwartków Lekkoatletycznych osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. 

Grupą opiekowli się nauczyciele: Artur Struś, Agnieszka Rogulska, Maciej Pominkiewicz oraz koordynator Postomińskich Czwartków Lekkoatletycznych Adrian Pawłowski.