facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

DSC 8029 Kopiowanie     Już po raz kolejny Gmina Postomino grała dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka była z przeznaczeniem „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Sztab już od 2010 roku rejestrowany jest przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

    W tym dniu- 15 stycznia- na terenie Gminy Postomino odbywało się wiele inicjatyw mających na celu zebranie jak największej kwoty funduszy, aby pobić zeszłoroczny rekord zbiórki, czyli 20.364,80 złotych. Od rana wolontariusze zbierali fundusze do puszek jeżdżąc busem i autobusem po terenie naszej gminie. Odwiedzili niemal wszystkie miejscowości, gdzie głośno zachęcali mieszkańców do wspierania WOŚP. Wolontariusze z opiekunami wybrali się również do Gminy Darłowo, gdyż w tym roku do akcji włączyli się nasi sąsiedzi.

Całej inicjatywie towarzyszyło mnóstwo aktywności sportowej. Pierwsze rozgrywki odbyły się na Hali Sportowej w Postominie. Inicjatorem rozgrywek był Krzysztof Klimkowski, który zorganizował Turniej Piłki Nożnej Halowej pn.: „GRAMY z WAMI" zapraszając jednocześnie do współpracy drużyny z Gminy Sławno. W turnieju wzięły udział drużyny: "POLDAN" Sławno, „Orzeł" Smardzewo, „Wrzos" Wrześnica, „Derby" Gwiazdowo i z Gminy Postomino „Jantar" Łącko- Korlino (KS Łącko) i „Sołectwo Postomino". Zwycięzcą tego turnieju okazała się drużyna Sołectwo Postomino, która otrzymała puchar, który następnie przeznaczyła na licytację do CKiS. Natomiast drużyna „JANTAR" Łącko-Korlino (KS Łącko) otrzymało puchar za grę fair play.

O godzinie 13.00 w Sali Sportowej w Pieszczu rozegrano mecz towarzyski piłki siatkowej pomiędzy UKS „Czarni" Pieszcz i „Reprezentacją" Jarosławca. Godzina 14.00 to czas kąpieli morsów w Marszewie nad jeziorem Marszewskim. W tym dniu do wody weszło 30 śmiałków z Postomińskiego Klubu „WIKING" jednocząc się ze wszystkimi w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poczęstunek dla morsów i osób towarzyszących przygotowali Państwo Kosmalscy oraz Sołtys Marcin Plytta. O godzinie 14.45 - piętnastu miłośników Nordic Walking wyruszyło spod Centrum Kultury i Sportu w Postominie w trasę VIII Rekreacyjnego Marszu „Policz się cukrzycą".

    Już po raz ósmy w Postominie podczas wielkiego Finału WOŚP zorganizowano bieg pn.: „Policz się z Cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". W tym roku po raz pierwszy zdecydowano się na formułę biegu nocnego, a raczej wieczornego. Start biegu zaplanowano na godz. 17.00 przy sztucznym oświetleniu stadionu sportowego w Postominie. Zimowa aura tego dnia dodała szczególnych walorów temu biegowi, ponieważ śnieżne "tunele" na bieżni lekkoatletycznej przy oświetleniu reflektorów wyglądały bardzo zjawiskowo. 15 biegaczy pokonało dystans około 3000m. Najszybszy z mężczyzn był Przemysław Kurkul z Pałówka, natomiast wśród kobiet Katarzyna Kulczyk ze Sławska.

    Część główna tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęła się o godzinie 15.00 w Sali Wielofunkcyjnej przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie. W czasie programu na scenie zaprezentowali się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Postomina oraz grupy z CKiS: „Młodzi Gitarzyści" i „Postomino Team"- grupa tańca Break Dance.Ponadto podczas Finału zagrały zespoły Disco Polo „One Moment", „KENO" i „TWO BOYS". W trakcie finału można było wziąć udział w loterii, gdzie każdy los wygrywał. Loterie prowadziły Pani Marzena Kurzyńska, Marzena Bartlewska w asyście wolontariusza Oskara Lech-Szajner. Całe popołudnie funkcjonowała Pracownia Sztuk Pięknych „GAMMA" pod czujnym okiem Pani Jadwigi Czerwińskiej- artysty- plastyka, którą wspomagały Krystyna Wieczyńska, Ewa Maniecka i Eliza Mielczarek. W pracowni można było wykonać artystyczne dzieła sztuki. W czasie finału „Biały Rower" z Postomina częstował pierogami i bigosem, a Postomińskie Stowarzyszenie „RAZEM LEPIEJ" pysznymi ciastami i napojami. W trakcie imprezy prowadzone były licytacje różnych artykułów, upominków, voucherów rodzinnych na kolacje, jak również gadżetów z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nowością był Voucher na weekend w Pensjonacie „ARKADIA" w Jarosławcu oraz artykuły elektryczne, elektroniczne i rower przekazane przez Urząd Gminy Darłowo. Licytacje poprowadzili Maria Lech-Szajner i Maciej Pominkiewicz.

     Tegoroczna kwota uzyskana z samej licytacji to 9.610,00 zł. w tym tort wyceniony na 1200 zł!!!- który był ostatnim gadżetem licytacji, a uzyskana kwota pochodziła od wszystkich obecnych na sali gości. W czasie koncertu wszystkich uczestników poczęstowano tortem.

    Jak co roku impreza nie mogłaby się odbyć bez pomocy i wsparcia wielu sponsorów, wolontariuszy i ludzi dobrej woli. Wszystkim składamy gorące podziękowania. Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Postominie Pana Marka Leśniewskiego za użyczenie pomieszczeń. Ogromne podziękowania za pomoc, dary i prace włożoną w organizacje WOŚP składamy wszystkim zaangażowanym osobom, pracownikom Centrum Kultury i Sportu w Postominie, opiekunom oraz niezliczonej rzeczy wolontariuszy, którzy w tym dniu zbierali datki do puszek.

     Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się do pobicia zeszłorocznego rekordu zbiórki, tj. kwoty 20.364,80zł. W tym roku sukces finału WOŚP na terenie Gminy Postomino znacznie przekroczył moje oczekiwania, gdyż kwotę zbiórki przebiliśmy o 61% w porównaniu do ubiegłego roku. Oficjalnie informuję, iż Gmina Postomino podczas XXV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrała zawrotną sumę 32.870,00 zł.

LISTA DARCZYŃCÓW 25 FINAŁU WOŚP 2017

Trzymam kciuki, abyśmy w przyszłym roku pobili kolejny rekord w wysokości zgromadzonych środków.
Szef Sztabu Maria Lech Szajner

DSC 8061 Kopiowanie

WIĘCEJ ZDJĘĆ - FINAŁ WOŚP - SALA WIELOFUNKCYJNA

DSC 8127 Kopiowanie

 

DSC 7886 Kopiowanie

WIĘCEJ ZDJĘĆ - BIEG "POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ"

P1320909 Large

WIĘCEJ ZDJĘĆ - MECZ SIATKÓWKI

DSC 7587 Kopiowanie

WIĘCEJ ZDJĘĆ - TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ

DSC 7818 Kopiowanie

 

DSC 7843 Kopiowanie

DSC 7863 Kopiowanie