facebook-ckis

Harmonogram zajęć

harmonogram luty

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

                                                                                                              logo czarni CMYK

 Klub działa dzięki dofinansowaniu i współpracy z Gminą Postomino    

herb gminy postomino przezroczyste tło

 

Sprawozdanie z działalności  

Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Czarni” Pieszcz

w 2019 r.

                    

Uczniowski Klub Sportowy ,,Czarni” Pieszcz funkcjonuje przy Szkole Podstawowej w Pieszczu od 1997r.

W skład obecnie działającego Zarządu Klubu wchodzą:

  • Artur Struś – Prezes
  • Marek Leśniewski – Zastępca Prezesa
  • Elżbieta Wojtaś – Sekretarz

Do Komisji Rewizyjnej Klubu należą:

  • Zenon Morka – Przewodniczący
  • Adam Wyroślak– Sekretarz
  • Grzegorz Kukowski– Członek Komisji Rewizyjnej

 

Działalność Klubu w roku 2019 oparta była podobnie jak w poprzednich latach na pracy w pięciu sekcjach sportowych:

       - sekcji tenisa stołowego,

       - sekcji lekkiej atletyki i gier zespołowych,

       - sekcji piłki siatkowej,

       - sekcji piłki nożnej,

       - sekcji jachtów sterowanych radiem.

 

             UKS ,,Czarni” Pieszcz jest aktywnym uczestnikiem i kreatorem życia sportowego w Szkole Podstawowej w Pieszczu oraz w środowisku lokalnym. Klub podejmuje współpracę organizacyjną i sportową z innymi klubami, szkołami, samorządami sołeckimi, Centrum Kultury i Sportu w Postominie, Radą Rodziców przy Szkole Podstawowej w Pieszczu. Owocem tej współpracy są wspólnie podejmowane przedsięwzięcia i imprezy o charakterze sportowo-rekreacyjnym.

            Klub dzięki współpracy z Urzędem Gminy i Centrum Kultury i Sportu w Postominie pozyskał dodatkowe środki finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie na:

- prowadzenie zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w szkołach z terenu gminy Postomino,

- dofinansowanie organizowanych przez CKiS w Postominie masowych imprez biegowych:

 

* MIĘDZYNARODOWY BIEG PO PLAŻY

* OGÓLNOPOLSKI BIEG MIKOŁAJKOWY

               W 2019 roku Klub liczył 96członków regularnie uczestniczących w zajęciach w tym75osób w wieku szkolnym oraz 21 osób dorosłych lub uczących się w szkołach średnich. Spośród zawodników UKS - 59 to dziewczęta, co stanowi 56,6%.

                                     

       Najważniejsze osiągniecia sportowe zawodników UKS ,,Czarni” w 2019 roku:

 

I. Sekcja lekkiej atletyki i gier zespołowych:

 

Lekkoatletyka :

 

  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2003/2005)

W Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce w Postominie najlepsze wyniki uzyskali:

Bieg na 100m. dziewcząt : III miejsce Amanda Zielonka

Bieg na 300m. dziewcząt : I miejsce Amanda Zielonka

Bieg na 600m. dziewcząt : I miejsce Julia Lisek

Bieg na 1000m. dziewcząt : II miejsce Julia Hutman, chłopców : I miejsce Szymon Pakos, IV miejsce Jakub Łukasik                                                          

Skok wzwyż dziewcząt : II miejsce Magdalena Mazurek

Pchnięcie kulą dziewcząt : I miejsce Nikola Dziwisz, chłopców: I miejsce Jakub Nożyński

Rzut oszczepem dziewcząt : I miejsce Nikola Dziwisz,  chłopców: III Krzysztof Bury

Bieg sztafetowy 4 x 100m. dziewcząt : I miejsce – (M. Mazurek, J. Lisek, N. Dziwisz, A. Zielonka), chłopców : IV miejsce – (A. Rudzki, Sz. Pakos, K. Surma, S. Surma)

 

        lekkoatletyka

Fot. Medaliści Mistrzostw Powiatu w Lekkiej Atletyce z UKS ,,Czarni” Pieszcz i SP w Staniewicach.

 

W Finale Wojewódzkim w Indywidualnej Lekkiej Atletyce w Świnoujściu nasi zawodnicy uzyskali:

II miejsce i srebrny medal zdobyła Nikola Dziwisz w pchnięciu kulą,

IV miejsce Nikoli Dziwisz w rzucie oszczepem,

V miejsce zajęła drużyna dziewcząt w biegu 4 x 100m,

XII miejsce Amandy Zielonka w biegu na 300m,

XIV miejsce Jakuba Nożyńskiego w pchnięciu kulą,

      lekkoatletyka2

Fot. Nikola Dziwisz w pchnięciu finałowym.

 

lekkoatletyka3 Fot. Dekoracja medalistów w pchnięciu kulą.

 

lekkoatletyka4

Fot. Drużyna dziewcząt w biegu 4 x 100m,

 

lekkoatletyka5

Fot. Nikola Dziwisz w drugiej próbie rzutu oszczepem.

 

lekkoatletyka6

Fot. Amanda Zielonka w blokach startowych biegu na 300m.

 

lekkoatletyka7

Fot. Jakub Nożyński w serii próbnej pchnięcia kulą.

 

W Finale Wojewódzkim w Drużynowych Biegach Przełajowych rozegranych w Gryfinie drużyna dziewcząt w składzie: Magdalena Mazurek, Julia Lisek, Julia Hutman i Amanda Zielonka zajęła XVI miejsce.

 

lekkoatletyka8

 Fot. Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych w Gryfinie.

 

W Biegu Asi Kenig w Sławsku - biegi dzieci i młodzieży (bieg na 1000m. dziewcząt) Amanda Zielonka uzyskała II miejsce

W Biegu Eryka w Darłowie - bieg na 800m dziewcząt Amanda Zielonka zajęła II miejsce

W Biegu Święców w Sławnie - bieg na 800m. dziewcząt Amanda Zielonka ponownie zajęła II miejsce

 

Gry zespołowe:

         Do najważniejszych sukcesów zawodniczek UKS ,,Czarni” Pieszcz w 2019 roku należy

zaliczyć zdobycie IV miejsca w Finale Wojewódzkim w Piłce Nożnej Dziewcząt. W drodze do turnieju finałowego nasze zawodniczki zdobyły I miejsce w mistrzostwach powiatu, zwyciężyły w turnieju regionalnym a w półfinale wojewódzkim zdobyły II miejsce. Drużyna dziewcząt grała w składzie: Oliwia Chowaniak, Anna Gołojuch, Julia Lisek, Oliwia Szwiec, Amanda Zielonka, Magdalena Mazurek, Julia Hutman i Nikola Dziwisz.        

       W Mistrzostwach Powiatu w Koszykówce Dziewcząt drużyna zdobyła II miejsce a w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej dziewczęta uplasowały się na III miejscu.      

      

gry1

 Fot. Mistrzostwa Regionu w Koszalinie

 

gry2

Fot. Finał Wojewódzki w Bobolicach

 

Igrzyska Dzieci (rocznik 2006 i młodsi)

W gminnej edycji czwartków lekkoatletycznych w Postominie najlepsze wyniki uzyskali:

 • bieg na 60m dziewcząt
II - Słodzińska Amelia (2007)
III - Pasternak Daria (2007)
II - Kacprzak Gabriela (2009)

• bieg na 300m dziewcząt
I - Kowal Victoria (2006)
II - Tuwalska Dominika (2008)

• bieg na 300m chłopców
II - Janik Alan (2006)

• rzut p. palantową dziewcząt
I - Kowal Victoria (2006)
II - Tuwalska Dominika (2008)
III - Kacprzak Gabriela (2009)

• skok w dal dziewcząt
I - Wojciechowska Aleksandra
II - Słodzińska Amelia (2007)

• skok w dal chłopców
I - Janik Alan (2006

  czwartki1

Fot. Dekoracja G. Kacprzak

 

czwartki2

 Fot. Dekoracja V. Kowal

 

Gry zespołowe:

Mistrzostwa Gminy w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt – III miejsce

Mistrzostwa Gminy w Mini Piłce Nożnej Chłopców – II miejsce

Mistrzostwa Gminy w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt – I miejsce

Mistrzostwa Gminy w Mini Piłce Siatkowej Chłopców – I miejsce

Mistrzostwa Gminy w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt – I miejsce

Mistrzostwa Gminy w Mini Piłce Ręcznej Chłopców – III miejsce

Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt – IV miejsce

                                                                                                                      

II.   Sekcja piłki siatkowej.

         Zajęcia sekcji piłki siatkowej odbywały się w każdy wtorek i czwartek od godziny 19.30 do godziny 21.30 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pieszczu. W zajęciach uczestniczyła głównie młodzież mieszkająca w Pieszczu, Pałowie, Nosalinie i Pałówku - razem18osób. Zajęcia prowadził instruktor i nauczyciel wychowania fizycznego Artur Struś.

        W czasie szkolenia zawodnicy doskonalili swoje umiejętności techniczne i taktyczne, zdobywają niezbędne doświadczenie w grze oraz kształtowali swoją ogólną sprawność fizyczną.

       Podjęta przez klub praca szkoleniowa ma też swoje wymierne korzyści w postaci popularyzacji tej dyscypliny sportu w gminie Postomino. Na salę sportową w Pieszczu chętnie przychodzą zawodnicy z różnych sołectw naszej gminy, którzy chcą podszkolić się przed organizowanym przez CKiS turniejem sołeckim.

      Drużyna siatkarska już po raz dziesiąty uczestniczyła w rozgrywkach Sławieńskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej. Po czterech rozegranych turniejach w końcowej klasyfikacji nasz zespół okazał się najlepszy i zajął I miejsce.

                        siatka1

Fot. Drużyna UKS ,,Czarni” z Pucharem Burmistrza Miasta Sławno.            

 

 

Pozostałe najważniejsze starty w turniejach piłki siatkowej w 2019 rok

- I miejsce w VII Turnieju Piłki Siatkowej poświęconego pamięci Bartka Ziębakowskiego,

 

siatka2

                   Fot. Drużyna UKS ,,Czarni” na Turnieju Bartka Ziębakowskiego w Sławnie.

 

- III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju ZNP w Darłowie,

 

siatka3

Fot. Drużyna na turnieju w Darłowie.

 

siatka4

Fot. Dekoracja Turneju ZNP.

 

- II miejsce w III Otwartym Turnieju Piłki Siatkowej poświęconego pamięci Pawła Wojciechowskiego, byłego zawodnika UKS ,,Czarni” i Laguny Ustka.

 

pucek1

Fot. Uczestnicy Turnieju ,,Pucka”.

pucek2

Fot. Drużyna ,,Czarnych” w Turnieju ,,Pucka”.

 

          W 2019 roku sekcja piłki siatkowej była organizatorem jeszcze dwóch turniejów piłki siatkowej dla drużyn z terenu gminy Postomino.

Pierwszy turniej odbył się w styczniu 2019r. z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z udziałem trzech zespołów : Pieszcza, Nosalina i drużyny z Jarosławca,

Drugi z nich odbył się w maju 2019r. i wzięły w nim udział trzy drużyny : Pieszcza, Pałówka i Nosalina.

  

III. Sekcja tenisa stołowego.

            Sekcja tenisa stołowego UKS ,, CZARNI” prowadzi aktualnie zajęcia treningowe w Szkole Podstawowej w Pieszczu pięć razy w tygodniu. Z powodu niskiej frekwencji w zajęciach prowadzonych w szkole w Postominie treningi w tym miejscu zostały zawieszone z możliwością ich reaktywacji z początkiem 2020r. lub po rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2020/21. Trenerem najmłodszych adeptów tenisa stołowego zajmuje się Adam Wyroślak, który uczy podstaw tenisa w grupie wiekowej skrzatów i żaków (7 – 9 latków).

                  

tenis1

                               Fot. Najmłodsi adepci tenisa stołowego z Pieszcza.

 

Starszą grupę: młodzików, kadetów, juniorów i seniorów szkoli Andrzej Ugorski

                        

tenis2

Fot. Trenerzy Adam Wyroślak i Andrzej Ugorski przy stoliku sędziowskim.

 

                   W zajęciach treningowych w szkole w Pieszczu uczestniczy aktualnie 22 zawodniczki i zawodników. Czternastu pingpongistów posiada wykupione licencje uprawniające do uczestnictwa we wszelkiego rodzaju rozgrywkach indywidulnych i drużynowych prowadzonych przez Polski Związek Tenisa Stołowego.

Kalendarz startów  naszych zawodników w 2019 roku był bardzo napięty i obfitujący w wiele znaczących  wyników  na arenie wojewódzkiej.

Wymienić należy następujące zawody i osiągnięte wyniki:

 III WTK kadetek/ów Sianów 20.01.2019 r.

         2. m. Samanta Muca

         5. m. Wiktor Kwiatkowski

III WTK żaczek/ów  Sianów 17.03.2019 r.

         7. m. Hania Gastół

         8. m. Maria Pieniążek

         9. m. Chabros Natalia

         6. m. Pieniążek Maciej wśród żaków

III WTK skrzatek/ów Sianów 10.02.2019 r.

         1. m. Hania Gastół

         2. m. Maria Pieniążek

         3. m. Natalia Chabros

         7. m. Michalina Stępień

         1. m. Maciej Pieniążek wśród skrzatów

Mistrzostwa Województwa kadetek/ów Sianów 13.04.2019 r.

         1. m. Samanta Muca indywidualnie

         5. m. Nikola Dziwisz

         1. m. Samanta Muca w deblu

                  Zuzanna Glińska

         1. m. Samanta Muca w mikście

                  Krzysztof Majewski

         3. m. Wiktor Kwiatkowski

                  Karol Laskiewicz

Samanta swoim występem zapewniła sobie awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Bilczy.

 

Mistrzostwa Województwa skrzatek/ów Stepnica 02.06.2019 r.

         1. m. Hania Gastół

         2. m. Maria Pieniążek

         3. m. Natalia Chabros

         8. m. Michalina Stępień

         2. m. Maciej Pieniążek

I WTK seniorek/ów Sianów 08.09.2019 r.

         8. m. Samanta Muca

         12. m. Paweł Muca

                            

tenis3

Fot. Samanta Muca i Nikola Dziwisz – Turniej Grand Prix w Pieszczu

 

I WTK juniorek Świdwin 22.09.19 r.

         3. m. Samanta Muca

I WTK żaczek/ów  Stepnica 06.10.19 r.

         2. m. Hania Gastół

         3. m. Maria Pieniążek

         7. m. Michalina Stępień

         3. m. Maciej Pieniążek

         2. m. Michalina Stępień wśród skrzatek.

II WTK juniorek  Sianów 17.11.2019 r.

         2. m. Samanta Muca

         7. m. Nikola Dziwisz

II WTK młodziczek Świdwin 24.11.19 r.

         4. m. Hania Gastół

         10. m. Maria Pieniążek

         14. m. Michalina Stępień

II WTK żaczek/ów  Stepnica 7.12.19 r.

         2.m. Hania Gastół

         3.m. Maria Pieniążek

         6.m. Michalina Stępień

         3.m. Maciej Pieniążek

  

tenis4

Fot. Mistrzostwa Województwa w kategorii skrzatów.

 

tenis5

Fot. Mistrzostwa Województwa w kategorii skrzatów.

         UKS Czerni Pieszcz wspólnie z Centrum Kultury i Sportu w Postominie był również organizatorem dwóch dużych turniejów, w których uczestniczyła czołówka młodzików, kadetów i juniorów województwa zachodniopomorskiego jak i licznego grona amatorów z województwa pomorskiego.

  

tenis6

             Fot. Otwarty Turniej Grand Prix o Puchar Wójta Gminy Postomino w Pieszczu.

 

tenis7

          Fot. Otwarty Turniej Grand Prix o Puchar Wójta Gminy Postomino w Pieszczu.

W rozgrywkach drużynowych IV ligi seniorów woj. zachodniopomorskiego w sezonie 2018/19 r. zespół zajął VII miejsce.

W sezonie 2019/20 r. zespół spisuje się znacznie lepiej gdyż po pierwszej rundzie nasi pingpongiści zajmują III miejsce z szansami na awans do III ligi.

        UKS ,,Czarni” Pieszcz był również organizatorem drużynowych eliminacji powiatowych Igrzysk Dzieci. Nasze najmłodsze zawodniczki wśród kadetek dotarły aż do finału wojewódzkiego zajmując w nim V miejsce. W eliminacjach powiatowych Igrzysk Dzieci 2019/2010 Hania i Marysia bez straty seta obroniły ubiegłoroczne mistrzostwo powiatu i awansowały do turnieju regionalnego, który zostanie rozegrany w marcu 2020r.

           Podsumowując – rok 2019 to bardzo udany rok dla naszych zawodników obfitujący w wiele znaczących indywidualnych i drużynowych sukcesów.

                   

IV. Sekcja modelarska jachtów sterowanych radiem.

             

        Do sekcji należy 9 modelarzy, którzy samodzielnie budują modele pod okiem instruktora Grzegorza Kukowskiego.

     Przed każdymi regatami modelarze brali udział w treningach w celu poprawienia umiejętności sterowania modelami jak i utrwalenia przepisów żeglarskich obowiązujących ,,na wodzie” niezbędnych do poruszania się na wytyczonej trasie.

       Zawodnicy UKS ,,Czarni” w 2019 roku wzięli udział w dziewięciu regatach z których sześć to eliminacje uprawniające do startów w Mistrzostwach Polskich I trzy regaty o randze mistrzowskiej.

Eliminacje do Mistrzostw Polski:

-    F 5 Szczecin: II miejsce: Surma Kacper (junior)

                    III miejsce: Szczepański Krystian (junior)

                    III miejsce: Kukowski Jakub (młodzik)

                    IV miejsce: Zjawiński Kacper (młodzik)

                   VII miejsce: Zjawiński Łukasz (młodzik)

 

             model1

Fot. Dekoracja młodzików na regatach w Parchowie (zawodnicy UKS w żółtych koszulkach).

   

F 10 Kiekrz: III miejsce Szczepański Krystian (junior)

               IV miejsce Surma Sebastian (junior)

                II miejsce: Kukowski Jakub (młodzik)

               III miejsce: Zjawiński Kacper (młodzik)

              VII miejsce: Zjawiński Łukasz (młodzik)

 

F 5 Włocławek: II miejsce: Szczepański Krystian (junior)

                     II miejsce: Surma Sebastian (junior)

                    III miejsce: Surma Kacper (junior)

                    V miejsce: Zjawinski Kacper (młodzik)

                   VI miejsce: Kukowski Jakub (młodzik)

                 VIII miejsce: Zjawiński Łukasz (młodzik)

 

F 10 Parchowo: III miejsce: Surma Kacper (junior)

                    VI miejsce: Szczepański Krystian (junior)

                     I miejsce: Kukowski Jakub (młodzik)

                   IV miejsce: Zjawiński Kacper (młodzik)

                  VIII miejsce: Zjawiński Łukasz (młodzik)

F5 - E Łącko: II miejsce: Surma Kacper (junior)

                III miejsce: Surma Sebastian (junior)

                IV miejsce: Szczepański (junior)

                V miejsce: Zjawiński Kacper (młodzik)

                VII miejsce: Kukowski Jakub (młodzik)

                VIII miejsce: Zjawiński Łukasz (młodzik)

 

F5 Puck: III miejsce: Surma Kacper

         IV miejsce: Surma Sebastian

         II miejsce: Kukowski Jakub (młodzik)

        VII miejsce: Zjawiński Łukasz (młodzik)

        VIII miejsce: Zjawiński Kacper (młodzik)

 

Mistrzostwa Polski:

Klasa F5 - M Puck: II miejsce: Surma Kacper (junior),

                          IV miejsce: Surma Sebastian (junior)

  model2


model3

 Fot. Dekoracja MP Młodzików w Pucku (stoją od lewej:(od lewej stoją: Kacper Surma i Sebastian Surma)

 

model4Fot. Dekoracja Mistrzostw Polski Juniorów w Pucku Łukasz Zjawiński, Kacper Zjawiński i szósty Jakub Kukowski)  

Klasa F5 – E Puck: IV miejsce: Surma Kacper (junior),

                     III miejsce: Kukowski Jakub (młodzik),

                     IV miejsce: Zjawiński Kacper (młodzik),

                    VIII miejsce: Zjawiński Łukasz (młodzik),

Klasa F5 – 10 Włocławek: IV miejsce: Surma Kacper (junior)

                    V miejsce: Surma Sebastian (junior)