facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

P1280935 Large     W piątek br. na sali wielofunkcyjnej przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie odbyło się biegowe spotkanie mieszkańców Gminy Postomino, a w tym zawodników Klubu Biegacza "Bryza" Postomino. Celem spotkania było podsumowanie Biegowego Grand Prix w roku 2015. W skład GP wchodziło 13 biegów: Bieg Zaślubin w Kołobrzegu, Darłowska Zadyszka, Bieg Asi Kenig w Sławsku, Bieg Bogusława X w Łącku, Bieg Świeców w Sławnie, Postomiński Test Coopera, Międzynarodowy Bieg Po Plaży w Jarosławcu, Bieg im. E. Garduły w Korzybiu, Bieg św. Eryka w Darłowie, Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy w Dąbkach, Półmaraton Philipsa w Pile, Bieg Niepodległości w Słupsku, Bieg Mikołajkowy w Jarosławcu, Bieg Noworoczny w Jarosławcu. Według przyjętego regulaminu, aby zostać sklasyfikowany, zawodnik musiał wziąć udział w min 5 wymienionych biegach natomiast do punktacji liczone było 11 najlepszych rezultatów każdego zawodnika.

     Najlepszy w tegorocznej edycji okazał się Tomasz Szopiński, który podczas całego Grand Prix toczył wyrównaną walkę z drugim Grzegorzem Antosikiem, któremu zabrakło jedynie 3 pkt (jednego zwycięstwa), aby wyprzedzić Tomka. Na trzecim miejscu uplasował się Maciej Januszewski, który udział wziął w 12 z 13 zaliczanych do GP biegach. Wśród kobiet zdecydowanie wygrała Katarzyna Kulczyk, wyprzedzając drugą Beatę Wachholz i trzecią Ewę Brzostowską. Statuetki i nagrody zawodnikom wręczyli: Wójt Gminy Postomino - Janusz Bojkowski, Dyrektor Centrum kultury i Sportu w Postominie - Marek Leśniewski oraz Zdzisław Ludwikowski - działacz sportowy założyciel Klubu Biegacza Bryza Postomino oraz pomysłodawca całego Grand Prix.

Pełna Klasyfikacja Biegowego Grand Prix 2015:

KOBIETY:

1. Katarzyna Kulczyk

2. Beata Wachholz

3. Ewa Brzostowska

MĘŻCZYŹNI

1. Tomasz Szopiński

2. Grzegorz Antosik

3. Maciej Januszewski

4. Przemysław Kurkul

5. Jarosław Białek

6. Jan Kurkul

7. Stanisław Oszmiański

8. Artur Struś

9. Adam Cichy

10. Bogdan Szlawski

11. Jan Kazusek

12. Dawid Ciesielski

13. Janusz Bojkowski

14. Ireneusz Topoliński

15. Jan Sowiński

SZCZEGÓŁOWA TABELA GP 2015r. - KOBIETY

SZCZEGÓŁOWA TABELA GP 2015r. - MĘŻCZYŹNI

 Podczas spotkania zaprezentowana została również prezentacja, na której znalazły się zdjęcia z biegów, w których uczestniczył Klub Biegacza 'BRYZA" Postomino.