facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

P1250732 2 Large     Jubileuszowa X Prezentacja Kapel Ludowych „Na Folkową Nutę" odbyła się 23 sierpnia br. w Jarosławcu. O godzinie 15:00 w Jarosławcu zrobiło się gwarnie i kolorowo. Przegląd rozpoczęto przemarszem zaproszonych zespołów z pod pomnikiem Rybaka, następnie barwny, rozśpiewany korowód dotarła na miejsce prezentacji, w okolice letniej sceny przy Punkcie Informacji Turystycznej.

       Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała V-ce Wójt Gminy Postomino Aleksandra Kurek oraz Przewodniczący Rady Gminy Postomino - Daniel Pakos.

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się gospodarze Kapela Ludowa „Pieńkowianie", następnie zaś zaproszone zespoły:

„Ostrowianie" z Ostrowca,
„Czerwone Korale" z Dobiesława Gm. Darłowo
„Manowskie Malwy" z Manowa,
„Pieszczanki" z Pieszcza,
„Pietruchy z Kępic",
„Dobrowianki" z Tychowa,
„Jarzębiny" z Jelenia,
„Sławnianki" ze Sławna,
„Wrzosy" z Warszkowa.

         Występ przeplatany był konkursem „Ogórkowe Lato". Zwycięzca otrzymał nagrodę specjalną a pozostali uczestnicy upominki za udział w konkursie.

       Dźwięki muzyki folklorystycznej zgromadziły liczną publiczność, która bawiła się wspólnie z kapelami tańcząc w rytm ludowych dźwięków. Na zakończenie na scenę zaproszeni zostali jedynie instrumentaliści zespołów, którzy wspólnie zagrali znane melodie. Nad całością imprezy czuwała prowadząca konferansjerkę Maria Lech-Szajner – specjalista Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

         Serdeczne podziękowania składamy członkom Kapeli „Pieńkowianie" za przygotowanie poczęstunku i różnorodnych smacznych ciast. Gorące podziękowania kierowane są również w stronę OSP Wilkowice za przygotowanie poczęstunku dla gości oraz pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Dziękujemy tez funkcjonariuszom Straży Gminnej za dbanie o ład i porządek podczas wydarzenia. Specjalne podziękowania w imieniu własnym jak i również Kapeli Ludowej „Pieńkowianie" kierujemy także do wszystkich sponsorów, którzy wsparli to przedsięwzięcie .

Już dziś zapraszamy do uczestnictwa w przyszłorocznej XI odsłonie tej imprezy.

Maria Lech-Szajner