facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

zdjecie

W dniu 21 sierpnia 2022 na letniej scenie w Jarosławcu było słychać dźwięki ludowych melodii. Paradny korowód kapel i zespołów ludowych zwracał uwagę turystów i prowadził wszystkich na plac za Punktem Informacji Turystycznej. Uroczystego otwarcia XVI Prezentacji Kapel Ludowych NA FOLKOWĄ NUTĘ dokonała Pani Aleksandra Kurek Zastępca Wójta Gminy Postomino w asyście Pana Marka Leśniewskiego Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

Na scenie swoje talenty muzyczne ukazali Zespoły i Kapele Ludowe tj;. „Pieńkowianie" „Pieszczanki", „Wrześniczanki", „Sławianki", „Popowianie", „Ostrowianie", „Skotowianie" z Dębnicy Kaszubskiej, 'Wrzosy" z Warszkowa i „Zloty Kłos" z Bytowa. Uczestnicy otrzymali okolicznościowe statuetki za udział w/w prezentacjach. Dla zacnych gości poczęstunek w strefie gastronomicznej ze swojskim ciastem, chlebem ze smalcem, przekąskami z grilla częstowała ekipa Centrum Kultury i Sportu w Postominie a „Ogniową grochówkę" w nowo zakupionej kuchni polowej wydawali Druhowie OSP Wilkowice.

Na zakończenie aktorzy Teatru „Tęcza" ze Słupska zaprezentowali spektakl „O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieści rozbójników". Były to opowieści o Śnieżce, Roszpunce i Śpiącej Królewnie jakich jeszcze nikt nie znał. W ramach projektu Kultura Dostępna #blizejteczy w ramach dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Organizatorem imprezy było Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Dziękujemy wszystkim za udział w imprezie i już dziś zapraszamy na kolejne prezentacje.

ludowa2022

ludowa2022

ludowa2022

ludowa2022

ludowa2022

ludowa2022

ludowa2022

ludowa2022

ludowa2022

ludowa2022

ludowa2022

ludowa2022

ludowa2022

ludowa2022

ludowa2022