facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

Harmonogram zajęć

HARMONOGRAM ZAJECIA POPOŁUDNIOWE JESIEŃ 2021

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

foto 11      W sobotę w Centrum Kultury i Sportu w Postominie odbył się VI Memoriał Alfreda Obszańskiego w szachach. Postać Freda była nietuzinkowa. Organizator turnieju Bursztyn Jarosławca, który w latach 90-tych był największym festiwalem szachowym w Europie. Twórca pierwszoligowego zespołu szachowego Wieża Postomino, która do dziś w historii jest ewenementem, gdzie drużyna z gminy wiejskiej odnosiła sukcesy wśród potężnych klubów szachowych z największych miast Polski. Miłośnik brydża, twórca wielu imprez sportowych, wieloletni dyrektor Gminnego Domu Kultury w Pieńkowie, inicjator powstania Zespołu Ludowego Pieńkowianie i do dziś wydawanego Szeptu Postomina. Dwa pokolenia młodzieży mogłyby dziękować jego osobie, że potrafił zarazić do pasji sportowej, artystycznej, redakcyjnej czy fotograficznej. Wielokrotny radny gminy Postomino oraz radny I kadencji Rady Powiatu w Sławnie. Te ostanie dwa elementy złożyły się na decyzję o wspólnej organizacji VI Memoriału przez Starostwo Powiatowe w Sławnie i Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

     Na tegoroczne rozgrywki ulubionej konkurencji legendarnego Freda przybyli szachiści z 8 miast Pomorza Środkowego, od Słupska poprzez Sławno, Kołobrzeg, Koszalin, skończywszy na dalekim Karlinie.

     Po ośmiogodzinnym szachowym wysiłku wśród 16 seniorów I miejsce wywalczył Dmitri Aniskiewicz - 8 pkt (Słupsk) przed Dymitrem Zarzeckim- 6,5 pkt i Tadeuszem Kucharskim – 6 pkt (Kołobrzeg).

     Wśród 10 juniorów , w tym 7 z gminy Postomino najlepszym okazał się Piotr Szociński- 8 pkt (z Biesiekierza) II miejsce zajął Mateusz Miłosz - 7 pkt, a miejsce III Pasirerbski Nikodem – 6 pkt (obaj z Postomina). Obecność znaczącej ilości adeptów królewskiej gry z gminy Postomino, byłaby największą satysfakcją naszego patrona. Jak się rzekło fundatorami nagród było starostwo i CKIS Postomino (gmina Postomino). Optymalne warunki gry stworzyli organizatorzy z Postomina.

Pełne wyniki na stronie:
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/finished?country=POL&country_state=West+Pomeranian+Voivodeship&city=&city_radius=0&tempo=rapid

 

foto 1

 

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2