facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

W niedzielę 28 grudnia 2014r po raz XI odbył się Sylwestrowo – Noworoczny Integracyjny Bieg Parku Wodnego „JAN” na trasie z Jarosławca do Darłówka. Szczególnie niekorzystne warunki pogodowe i wysoki poziom wody w Bałtyku zmusiły nas do zmiany trasy. Biegacze wystartowali o godz 10.00 z ul Spacerowej w Jarosławcu i uliczkami wsi pobiegli pasem startowym do samego Darłówka. (ZDJĘCIA + FILM)

Tym samym pierwsze 5 kilometrów biegacze pokonali drogą asfaltowa, kolejne duktami leśnymi po części utwardzonymi, z widokami na otwarte morze. Wspaniałe zimowe widoki nadmorskiego klifu na którym rokitnik został przyodziały puszystą białą szatą, trasa częściowo oblodzona, w oddali słyszące rozbryzgi morskich fal nasyconych jodem, na długo pozostanie w pamięci uczestników.

W biegu udział wzięło 53 zawodników w tym 11 kobiet z czternastu miejscowości.

Najstarszym zawodnikiem był Henryk Telesiewicz ze Sławna (1947), a najmłodszym Jakub Jarosz z Koszalina (1996). Jako pierwszy z czasem 58.10 minuty metę minął Mariusz Borychowski reprezentant klubu biegacza Tupot Ustka, wyprzedzając o cztery minuty drugiego na mecie Grzegorza Antosika z Bryzy Postomino, trzeci był Tomasz Szopiński, kolega klubowy Grzegorza.

Zwycięzca otrzymał puchar Dyrektora Parku Wodnego JAN w Darłówku, który osobiście wręczyła Dorota Majkut.

Wśród pań najlepsza była Marlena Wieleba z klubu biegacza Tupot Ustka, która przebiegła linię mety jako piąta uzyskując czas 1.07,45 godz, kolejne miejsca zajęły Kuklińska – Nurkowska Lucyna z UKS Jantar Ustka i Grażyna Antosik z KS „Olszewski i Synowie”.

Puchar dla zwyciężczyni wręczył Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie - Marek Leśniewski.

Jako 25 linię mety z czasem 1.20.29 godz, minął Janusz Bojkowski – wójt Gminy Postomino.

Sędziami głównymi biegu byli Kazimierz Gąsiorowski i Artur Struś.

WYNIKI - KOMUNIKAT KOŃCOWY

Tradycyjnie już wszyscy zawodnicy zaproszeni zostali na 2-godzinną kąpiel i relaks w basenach Parku Wodnego „JAN”. Biegacze po raz czwarty w historii biegu mogli się też zmierzyć w nurkowaniu – przepłynięcie jak najdłuższego dystansu po wodą,aż 19 z nich stanęło do wodnych zmagań.

W tej konkurencji został ustanowiony nowy rekord zawodów 54.60m przez Zbigniewa Bąka, który otrzymał puchar wójta Gminy Postomino – Janusza Bojkowskiego. Drugie miejsce wypływał przepływając 44.50 m - Dariusz Nędziusiak z Aleksandrowa Kujawskiego, a trzecie Dariusz Jarosz z Koszalina. Pierwsza trójka w biegu w kategorii kobiet i mężczyzn i zawodów pływackich pod wodą, otrzymali wejściówki rodzinnego pobytu z rąk- dyrektora parku.

WYNIKI - KOMUNIKAT KOŃCOWY

W toaście noworocznym wójt Janusz Bojkowski, życzył wszystkiego najlepszego w nowym 2015 roku, zapraszając na imprezy, które będą organizowane na terenie gminy,natomiast Pani Dyrektor Parku Wodnego zapewniła że po raz dwunasty będzie gościć uczestników tej biegowej imprezy, która na stałe wpisała się w parkowy kalendarz cyklicznych imprez.

Podziękowania dla straży granicznej za pilotaż biegu i służbie medycznej za medyczne zabezpieczenie.