facebook-ckis

Harmonogram zajęć

harmonogram luty

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

piłka         W niedzielę 28 maja br. na boiskach Orlik w Pieszczu i Jarosławcu odbył się Eliminacyjny Turniej Piłki Nożnej w ramach XX Współzawodnictwa Sołectw Gminy Postomino w 2017 roku. Do Turnieju zgłosiło się 14 sołectw, rozlosowano je do 4 grup. Grupy A i B rozegrały mecze w Jarosławcu, natomiast grupy C i D w Pieszczu.

      

 

 

 

 

      W Pieszczu jako pierwsza mecze rozpoczęła grupa D (Staniewice, Pieszcz, Nosalin). Pierwszy pojedynek stoczył Nosalin z Pieszczem. Mecz od początku był bardzo wyrównany. Pierwsi bramkę strzelili gospodarze, jednak przeciwnicy szybko odpowiadali. Z drugą bramką było podobnie. Na minutę przed końcem spotkania to Nosalin strzelając bramkę na 3:2 zapewnił sobie zwycięstwo i 3 pkt.

       Drugi pojedynek to kolejna rywalizacja „sąsiadów”. Tym razem Nosalin stoczył bój ze Staniewicami. Walki było dużo jednak zespół ze Staniewic dzięki grze kilku doświadczonych zawodników nie pozostawił złudzeń przeciwnikom wygrywając mecz 4:0.

        Ostatni mecz w grupie to pojedynek Staniewic z Pieszczem. Faworytem byli zdecydowanie Ci pierwsi jednak od początku gra im się ewidentnie nie układała. Kuriozalna bramka, strzelona przez bramkarza z Pieszcza, ewidentnie podcięła im skrzydła. Mimo wielu prób odrobienia strat drużyna ze Staniewic uległa gospodarzom 2:1.

       Po trzech pojedynkach w grupie D, wszystkie zespoły uzyskały ten sam wynik punktowy (3 pkt). Według regulaminu w przypadku remisu brany pod uwagę jest: bezpośredni mecz, a następnie bilans bramek. To pierwsze rozwiązanie nie ma zastosowania w przypadku, gdy trzy drużyny mają taką samą ilość punktów, a zatem zdecydował bilans. Najlepszy stosunek strzelonych bramek do straconych uzyskało sołectwo Staniewice (+3), które dzięki temu zajęło pierwsze miejsce w grupie. Sołectwo Pieszcz, dzięki 4 bramkom strzelonym i 4 straconym (bilans 0) zajęło drugie miejsce grupie i awans do finału. Drużyna z Nosalina, niestety z powodu najgorszego bilansu odpadła z dalszych rozgrywek.

GRUPA D

 1. STANIEWICE - 3 pkt (bilans +3)
 2. PIESZCZ - 3 pkt (bilans 0)
 3. NOSALIN - 3 pkt (bilans -3)

        O godz. 12.00 rozpoczęła się rywalizacja grupy C (Łącko, Królewo, Chudaczewo, Pałówko). Pojedynki w tej grupie również były bardzo zacięte, a głownie te pomiędzy sołectwami Łącko, Królewo i Chudaczewo w której grali koledzy z jednego zespołu Jantar Łącko-Korlino.

       Wszystkie swoje mecze wygrała reprezentacja Chudaczewa, która dzięki walce do końca wygrała pojedynki z Łąckiem i Królewem wynikiem 2:1, zapewniając sobie pierwsze miejsce w tabeli i awans do finałów.

       Łącko po wygranej z Królewem uplasowało się na drugim miejscu i również zagra 25 czerwca w finale. Sołectwo Królewo mimo dużego zaangażowania i dobrej gry odpadło z dalszych rozgrywek.

      Drużyna z Pałówka przegrywając trzy spotkania również odpadła z dalszych rozgrywek, jednak postawa tej reprezentacji potrzebuje komentarza. Drużyna ta po niekorzystnym dla nich losowaniu „skazana” była na odpadnięcie, jednak przyjechali, walczyli i rozegrali wszystkie mecze. Często spotykamy się z sytuacjami, że po „niepomyślnym” losowaniu drużyny rezygnują i nie przyjeżdżają. Doświadczenie można zdobyć tylko w ten sposób, ponieważ rozgrywki sołeckie są specyficzne i na nieco niższym poziomie niż rozgrywki ligowe. Często mecz można wygrać walecznością i postawą, niekoniecznie umiejętnościami. W naszych miejscowościach, jak wszędzie następuje zmiana pokoleń, starsi doświadczeni zawodnicy rezygnują z grania, a zastępują ich nowi młodzi, i właśnie dzięki takiej postawie jak Pałówko są w stanie wypracować lepsze wyniki w przyszłości.

GRUPA C

 1. CHUDACZEWO - 9 pkt.
 2. ŁĄCKO - 6 pkt.
 3. KRÓLEWO - 3 pkt.
 4. PAŁÓWKO - 0 pkt.

      Na boisku Orlik w Jarosławcu, o godz. 10.00 jako pierwsze zameldowały się drużyny z grupy B (Jarosławiec, Złakowo, Wilkowice i Mazów). Pierwszy mecz pomiędzy gospodarzami, a Złakowem okazał się bardzo wyrównany o czym może stanowić wynik 2:2.

       W drugim meczu Wilkowice stoczyły „sąsiedzki” bój z Mazowem. W pojedynku tym lepsi okazali się Ci pierwsi pewnie wygrywając 7:0. W kolejnym starciu Wilkowice podejmowało gospodarzy. Po wyrównanym początku to Jarosławiec zachował więcej zimnej krwi i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając ostatecznie 4:1.

      Najważniejszym meczem w tej grupie, który decydował o awansie był pojedynek Złakowa i Wilkowic. Dla tych pierwszych wystarczyłby remis, natomiast Wilkowice ratowało tylko zwycięstwo. Mecz był pełen walki, emocji do ostatnich sekund. W końcowej części to Złakowo okazało się skuteczniejsze, strzelając jak się później okazało jedyną, decydującą bramkę w tym meczu. Zwycięstwo to wiązało się z awansem Złakowa do finałów, a jednocześnie odpadnięciem Wilkowic.

        Sołectwo Mazów podobnie jak Pałówko pokazało serce do walki i wytrwałość, która miejmy nadzieję zaowocuje w przyszłości.

       Po rozegraniu wszystkich meczy w grupie A tą samą ilość pkt. zdobyli gospodarze oraz Złakowo. Lepszy bilans bramek uzyskali reprezentanci Jarosławca i to oni zajęli pierwsze miejsce w grupie. Sołectwo Złakowo z drugiego miejsca również awansowało do finałów.

GRUPA B

 1. JAROSŁAWIEC - 7 pkt. (bilans +13)
 2. ZŁAKOWO - 7 pkt. (bilans +8)
 3. WILKOWICE - 3 pkt.
 4. MAZÓW - 0 pkt.

      Równo w południe na boisku stawiły się drużyny z grupy A (Postomino, Naćmierz, Rusinowo). Pierwszy pojedynek rozegrali ubiegłoroczni zwycięscy (Postomino) z Rusinowem, którego zawodnicy postawili wysoko porzeczkę przeciwnikom, a czasem przejmowali nawet inicjatywę na boisku. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 2:2.

       Drugi pojedynek zawodnicy z Rusinowa stoczyli z sąsiadami z Naćmierz. Nieobecność kilku podstawowych graczy z Naćmierza oraz słabsza forma w tym dniu spowodowała, że ulegli oni kolegom z Rusinowa 6:3.

      Ostatni mecz w Turnieju eliminacyjnym rozegrał Naćmierz i Postomino. Ubiegłoroczni zwycięscy podrażnieni remisem z Rusinowem nie pozostawili złudzeń reprezentantom Naćmierza i pewnie zakończyli mecz zwycięstwem 7:0, dzięki wysokiemu bilansowi awansowali do finału z pierwszego miejsca. Z drugiego miejsca awansowała drużyna z Rusinowa.

GRUPA A

 1. POSTOMINO - 4 pkt. (bilans +7)
 2. RUSINOWO - 4 pkt (bilans +3)
 3. NAĆMIERZ - 0 pkt.

       

      Turniej finałowy rozegrany zostanie 25 czerwca. O miejscu jego rozegrania zadecydują kapitanowie/sołtysi drużyn , które awansowały do finału. Wstępnie finał odbyć miał się na boisku „Orlik” w Postominie, jednak wpłynęły prośby o rozważenie zmiany miejsca na Jarosławiec, który stwarza więcej możliwości do spędzenia czasu wolnego w trwających nawet do 50 minut przerw w meczach. Po rozmowach z sołtysami poinformujemy zainteresowanym o decyzji.

Drużyny, które awansowały podzielono na dwie grupy, według klucza (A1, B2, C1, D2 grupa pierwsza i A2, B1, C2, D1 grupa druga), a zatem powstały:

GRUPA FINAŁOWA „A”

 1. POSTOMINO
 2. ZŁAKOWO
 3. CHUDACZEWO
 4. PIESZCZ

GRUPA FINAŁOWA „B”

 1. RUSINOWO
 2. JAROSŁAWIEC
 3. ŁĄCKO
 4. STANIEWICE

A.Pawłowski