facebook-ckis

Harmonogram zajęć

harmonogram luty

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

P1290778 Large      W sobotę 16 kwietnia br. na sali sportowej przy Zespole Szkół w Postominie rozegrano Turniej Usportowionych Dwóch Ogni Kobiet w ramach Współzawodnictwa Sołectw 2016. Do rywalizacji zgłosiło się 9 reprezentacji: Nosalin, Pieszcz, Łącko, Naćmierz, Chudaczewo, Postomino, Wszędzień, Złakowo i broniące tytułu z ubiegłego roku zawodniczki z Tynia.


     Poprzez losowanie drużyny podzielono na dwie grupy w których rozegrano mecze systemem „każdy z każdym". Pierwsze dwa miejsca w grupach automatycznie awansowały do półfinałów, natomiast pozostali rozegrali pojedynki o miejsca w turnieju zgodnie z pozycją końcową w grupie. W pierwszej kolejności rozegrano półfinały o wejście do walki o pierwsze miejsce pomiędzy: Łąckiem i Tyniem oraz Naćmierzem i Postominem. Lepsze okazały się drużyny z Naćmierza i Łącka i to one spotkały się w wielkim finale. Mecz był bardzo wyrównany do czasu, gdy grę w „swoje ręce" wzięła Sylwia Jerominek z Łącka, która skutecznie obijała rywalki i dała zwycięstwo swojej drużynie w stosunku 5:2. Bój o trzecie miejsce rozegrały reprezentacje Postomina i Tynia. W tym meczu obrończyni tytułu z ubiegłego roku uległy drużynie gospodarzy 9:7. W meczu o miejsce piąte zawodniczki z Chudaczewa pokonały Pieszcz 7:4, natomiast Nosalin ograł Wszędzień 7:4 i zajmując siódme lokatę w turnieju. Dziewiąte miejsce zajęła reprezentacja Złakowa.

KOMUNIKAT KOŃCOWY - TURNIEJ USPORTOWINYCH DWÓCH OGNI KOBIET
     

     Podczas dekoracji wręczono również dodatkowe wyróżnienia. Najwcześniej urodzoną zawodniczką biorącą udział w Turnieju została Mirela Kurpet z Nosalina. Najlepszą zawodniczką Sylwia Jerominek z Łącka, natomiast najlepszą „Matką" okazała się Klaudia Białowąs z Postomina. Upominki otrzymali również grający samorządowcy, a wśród nich Panie Sołtys: Maria Lech-Szajner z Postomina, Karolina Marczak z Tynia oraz Emilia Rzeczkowska z Naćmierza.
    

     Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy do kolejnej Sołeckiej konkurencji jaką będzie Bieg „Śladami Bogusława X" w Łącku, który odbędzie się już 1 maja na skróconym dystansie wynoszącym 1700 metrów. Serdecznie zapraszamy!!!

A.Pawłowski