facebook-ckis

Harmonogram zajęć

harmonogram luty

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

P1290062 Large 2      W sobotę, 19 marca br. odbyły się pierwsze zawody w ramach XIX Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2016. Tegoroczne zmagania, podobnie jak w latach ubiegłych, rozpoczął Turniej Tenisa Stołowego. Zawody rozegrane zostały na sali sportowej przy Zespole Szkół w Pieszczu. Tytuł Mistrza Gminy Postomino po kilku letniej przerwie zdobyło Sołectwo Pieszcz.

 

      Turniej wystartował o godzinie 9.15. Sędziami byli Andrzej Ugorski i Adam Wyrośłak, trenerzy tenisa stołowego w klubie UKS Czarni Pieszcz. Do współzawodnictwa przystąpiło 11 drużyn. Każda drużyna składała się z 5 zawodników, wśród nich musiała być przynajmniej 1 kobieta i 1 zawodnik powyżej 22 roku życia. Drużyny rozlosowane zostały do 2 grup. Naćmierz i Postomino jako drużyny, które uplasowały się na czele turnieju w poprzednim roku zostały przydzielone na pierwsze miejsca w odrębnych grupach. W grupie A zagrały sołectwa: Naćmierz, Pieszcz, Złakowo, Pieńkowo, Nosalin, Tyń. W grupie B spotkały się sołectwa: Postomino, Łącko, Królewo, Rusinowo, Jarosławiec.

      Po rozegraniu meczy w grupach, przystąpiono do meczy finałowych. Miejsce 11 bez rozrywania pojedynku zajęło sołectwo Tyń. W meczu o miejsce dziewiąte Nosalin wygrał z Rusinowem. O miejsce siódme rywalizowały sołectwa Złakowo i Jarosławiec, jednak lepsi okazali się reprezentacji naszej nadmorskiej miejscowości. Miejsce piąte po zaciętym pojedynku z Łąckiem wywalczył Naćmierz.

     Do półfinału awansowały dwie pierwsze drużyny z obu grup. W pierwszym półfinale walczyli: Pieszcz i Królewo, a w drugim Postomino i Pieńkowo. Pewne zwycięstwa w stosunku 4:1 odnotowały drużyny z Pieszcz i Postomina, które dzięki tym zwycięstwom spotkały się w wielkim finale. Sołectwa Królewo i Pieńkowo rozegrały mecz o trzecie miejsce w którym lepsza okazała się rodzinna drużyna z Pieńkowa.

     W wielkim finale spotkali się „odwieczni" rywale. W obu drużynach nie zabrakło aktualnych i byłych zawodników najlepszego klubu tenisowego w naszej gminie UKS Czarni Pieszcz. W tym roku jednak to drużyna z Pieszcza była poza zasięgiem i po dwuletniej przerwie ponownie została mistrzem Gminy Postomino.
Skład drużyny zwycięskiej: Nikola Dziwisz, Paweł Muca, Karol Kozera, Michał Piasecki, Bartek Spychała.

Ostateczna klasyfikacja Turnieju Tenisa Stołowego Sołectw prezentuje się następująco:
1 miejsce – Pieszcz
2 miejsce – Postomino
3 miejsce – Pieńkowo
4 miejsce – Królewo
5 miejsce – Naćmierz
6 miejsce – Łącko
7 miejsce – Jarosławiec
8 miejsce – Złakowo
9 miejsce – Nosalin
10 miejsce – Rusinowo
11 miejsce - Tyń

     Miejsca I – IV nagrodzone zostały Pucharami Wójta Gminy Postomino, poza tym wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. W tym roku w grę włączyli się również samorządowcy, w drużynie Naćmierza jedną z zawodniczek była Pani Sołtys Emilia Rzeczkowska, w drużynie Nosalina grał sołtys Adrian Pawłowski oraz w reprezentacji Rusinowa Radny Paweł Jędrzejewski. Za uczestnictwo w zawodach nagrodzeni zostali drobnymi upominkami.

    Najstarsze wiekowo drużyny to reprezentacje Nacmierza i Rusinowa, które łącznie liczyły po 182 lata, czyli średnio około 36 lat na uczestnika. Natomiast najmłodszą – drużyna z sołectwa Tyń – razem 77 lat, czyli średnio około 15 lat na uczestnika.

     Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejny turniej XIX Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino, który odbędzie się już 16 kwietnia 2016 roku. Będzie to Turniej Usportowionych Dwóch Ogni Kobiet. Szczegółowe informacje rozesłane zostaną do sołtysów wszystkich sołectw gminy Postomino.

A.Pawłowski