facebook-ckis

Harmonogram zajęć

harmonogram luty

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Kalendarz aktualności

Kwiecień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

P1350209 Large    Plac przy pomniku jarosławieckiego rybaka obok latarni morskiej, przez dwa dni 12-13 sierpnia 2017 r., był miejscem bazowym XVIII Ogólnopolskiego Rajdu Rowerowego „Racibora" po ziemi sławieńskiej. Na przygotowanych dwóch trasach rowerowych, które liczyły 76 km i przebiegały przez malownicze zakątki gmin Postomino, Darłowo i Ustka, wystartowało łącznie 85 rowerzystów.

    Uczestnikami rajdu były osoby w różnym wieku od 9cio letnich maluchów do 80latków. Na trasach były cztery punkty kontrolne. Podczas rajdowego programu realizowano ogłoszone konkursy m.in. na zbiór jak największej ilości różnych szyszek, szukano przyrodniczego dziwu natury, układano wiersz, rymowankę o rajdzie z użyciem słów „18 lat Racibor ma...". Zbierano również kwiaty polne z krwawnikiem w roli głównej, przeprowadzono konkurs rzutu lotkami i ścigano się na rowerach w różnych grupach wiekowych „na cały gaz" na poligonowym pasie startowym.

    W sobotę 12 sierpnia 2017 r. „pomykając" rowerami, pilotowani przez Straż Gminną dotarliśmy do Rusinowa, gdzie zwiedziliśmy miejscowy kościół . Po dotarciu do Barzowic zostaliśmy przyjęci przez miejscową społeczność wspaniałym ciastem, herbatką, kawą i mlekiem od miejscowych krów. Po wspólnym zdjęciu z miejscową radą sołecką, jadąc przez Drozdowo i Palcewice dotarliśmy do Kopania, gdzie przy miejscowym sklepie na ławeczkach zażyliśmy krótkiego odpoczynku. Na dalszą trasę rajdową w rolę pilota wcielił się Jacek Kowalski, który poprowadził nas przez Cisowo ścieżkami rowerowymi Darłowa i Darłówka, komentując przy tym wszystkie ciekawe miejsca.
Zwiedziliśmy stojący przy nabrzeżu portowym w Darłowie statek Zespołu Szkół Morskich „Franek Zubrzycki". Przejeżdżając mostową kładkę udaliśmy się do Darłówka Zachodniego, gdzie w Ośrodku Wczasowym „Maria" już czekał na nas obiad. Po odpoczynku pełni sił ruszyliśmy przez darłowską patelnię wałem przeciwpowodziowym. Następnie ścieżką przyrodniczą dotarliśmy do Wicia i dalej duktem leśnym do pasa startowego. Stąd ruszyliśmy w kierunku Pensjonatu „Arkadia" Państwa Ewy i Zygmunta Karwackich, gdzie zostaliśmy posileni kawą, herbatą oraz wspaniałym ciastem. W międzyczasie rozstrzygnięto konkurs zbioru szyszek, gdzie najwięcej gatunków zgromadziły: Alicja Marciniak z Bobolic (13 gat.), Danuta Ogórek ze Sławna (11 gat.) i Bożena Możejko z Bobolic (11 gat.). Na zakończenie pierwszego dnia rajdu na kolację zaprosił nas Wojciech Gajewski właściciel Ośrodka Wczasowego „Marysieńka" w Jarosławcu.

W niedzielę 13 sierpnia 2017 r. po zameldowaniu się na bramie wjazdowej Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Jarosławcu i odprawie z przewodnikiem kapitanem Piotrem Brzozowskim, ruszyliśmy na zwiedzanie i poznanie poligonowych zakątków.

W rozegranym konkursie rzutu lotkami zwyciężyli:

Kobiety
1. Jolanta Wandas - Darłowo
2. Grażyna Sikorska – Bobolice
3. Danuta Ogórek – Sławno

Mężczyźni
1. Jacek Kowalski – Darłowo
2. Mieczysław Śliwiński – Sławno
3. Piotr Brzozowski – Sławno

Na pasie startowym połączyły się grupy rajdowe jadące z Jarosławca i Ustki, która liczyła 28 osób.

W wyścigu „Na cały gaz" w 4 kategoriach wiekowych zwyciężyli:

Chłopcy do lat 18:
1. Karol Ludwikowski – Chocianowiec
2. Kacper Śliwiński – Gdańsk
3. Oskar Lech-Szajner – Wszędzień

Dziewczęta do lat 18:
1. Aleksandra Sarna

Kobiety powyżej 18 lat:
1. Jolanta Wandas – Darłowo
2. Magdalena Białecka – Sławno
3. Halina Grochulska – Bobolice

Mężczyźni powyżej 18 lat:
1. Piotr Brzozowski – Sławno
2. Rafał Lelukiewicz – Słupsk
3. Zdzisław Kwaśniak – Słupsk

Z pasa startowego udaliśmy się na punkt widokowy, gdzie podziwialiśmy panoramę poligonu, popijając wojskową kawę. Poligonowymi ścieżkami udaliśmy się do bramy PKT w Królewie skąd pilotowani przez Straż Gminną dotarliśmy przez Korlino do Łącka. Przy miejscowej świetlicy wiejskiej czekała na nas pyszna grochówka i grillowe kiełbaski, przygotowane przez strażaków OSP Łącko. Po konsumpcji nastąpiło podsumowanie rajdu i wręczenie nagród. Nagrodzone zostały bukiety Danieli Igras z Królewa, Aleksandry Sarny z Konina, Wiesławy Kwiatkowskiej ze Sławna oraz Alicji Łucek z Bobolic. Nagrody ufundowała Redakcja Obserwatora Lokalnego. W konkursie na dziw natury, gdzie puchar ufundował Dyrektor Centrum Kultury i Sporu zwyciężyli: Joanna Kalinowska – Staniewice, Daniela Igras – Królewo, Tadeusz Żelazko – Korlino.
W konkursie na wiersz wpłynęło 7 prac, gdzie po zaprezentowaniu przez autorów nagrodzono: Barbarę Sobiczewską z Pruszkowa, Danutę Ogórek ze Sławna, Alicję Marciniak i Grażynę Sikorską z Bobolic. Uwieńczeniem rajdowych zmagań były nagrody za poszczególne konkurencje. Najliczniejszą grupą rajdową był klub „Bezkres" z Ustki, który otrzymał puchar Wójta Gminy Postomino. Najliczniejszą rodzinką rajdową (jadącą pierwszego jak i drugiego dnia) była rodzina Sarna z Konina, która otrzymała puchar Przewodniczącego Gminy Rady Gminy. Najstarszym uczestnikiem rajdu był Tadeusz Budzyński ze Sławna i Wiesława Dankowska z Pieńkowa. Najmłodszym natomiast jadącym obiema trasami rajdu na własnym rowerze był Franciszek Wielgus z Głuszyc, który otrzymał puchar Wójta Gminy Postomino. Najmłodszym uczestnikiem jadącym rodzinnie był Hubert Śliwiński z Gdańska. Najdalej mieszkającymi uczestnikami rajdu okazała się rodzina Wielgus z Głuszyc koło Wałbrzycha, która otrzymała puchar Prezesa SKF „Aktywni" w Postominie. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano liczne upominki, a podczas weryfikacji każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy buton, czapkę oraz płatki śniadaniowe. Przed wyjazdem na rajdowe trasy instruktarzu udzielał Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie – Marek Leśniewski. Pieczę dyrektora rajdu sprawowała Maria Lech-Szajner – bacznie doglądając każdy odcinek trasy oraz zamykając kolorowy peleton. Mobilną opiekę medyczną sprawowali ratownicy medyczni Magdalena i Sławomir Białeccy.

Podziękowania dla Straży Gminnej w Postominie za pilotaż i dbanie o bezpieczeństwo cyklistów na drogach publiczne. Wszystkie dotychczasowe 18 edycji rajdu ukończyli: Piotr Brzozowski, Daniela Igras, Maria Lech-Szajner, Tadeusz Budzyński i Zdzisław Ludwikowski. Serdeczne podziękowania sponsorom, partnerom i współorganizatorom za pomoc, wsparcie i poczęstunki podczas rajdowych zmagań.
• Centrum Kultury i Sportu w Postominie
• Gmina Postomino
• Gmina Darłowo
• Rada sołecka sołectwa Barzowice
• Zespół Szkół Morskich w Darłowie
• Ośrodek wczasowy „Marysieńka" w Jarosławcu – Wojciech Gajewski
• Pensjonat „Maria" w Darłówku – Sylwia i Igor Kwiatkowscy
• Pensjonat „Arkadia" w Jarosławcu – Ewa Zygmunt Karwaccy
• Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce
• Parafia NNMP w Łącku
• Ochotnicza Straż Pożarna w Łącku
• Straż Gminna Postomino
• Radio Koszalin
• Obserwator Lokalny
• Dziennik Bałtycki
• Głos Koszaliński
• Biegnij Warszawo – Bogusław Mamiński
• Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie

XVIII Ogólnopolski Rajd Rowerowy „Racibora" po Ziemi Sławieńskiej dofinansowano ze środków Gminnej komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie.

P1350122 Large

P1350170 Large

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLIKNIJ TUTAJ!!!