facebook-ckis

Harmonogram zajęć

marzec 2019

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

DSC 0211 Large     W dniu 21 lipca br. na letniej scenie w Jarosławcu przy ul. Nadmorskiej odbyła się III edycja Folkowej Biesiady z okazji X-lecia Zespołu Ludowego „Pieszczanki". Całą imprezę rozpoczął przemarsz, w którym uczestniczyły zaproszone zespoły. Kolorowy korowód miał swój początek przy latarni morskiej i zmierzał w kierunku sceny letniej. Oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy Postomino Janusz Bojkowski wraz z Dyrektorem Centrum Kultury i Sportu w Postominie Markiem Leśniewskim. Rozpoczynając biesiadę pierwsze takty muzyki ludowej zaprezentował Zespół Wokalny „Pieszczanki, który to był gospodarzem biesiady. Tuż po prezentacji Wójt Gminy Postomino Janusz Bojkowski, Przewodniczący Rady Gminy Postomino – Daniel Pakos oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie - Marek Leśniewski wręczyli upominki i kwiaty z okazji 10-lecia promowania i rozsławiania muzyki ludowej. Jubilatom odśpiewano „100-lat", a przepięknym tortem poczęstowano zaproszonych gości, członków zespołów i kapel ludowych. Słodki tort wykonany został przez Cukiernię Pana Romana Tamy „TAJA" z Jarosławca. Następnie na scenie zaprezentowały się zaproszone zespoły:

• „Ostrowianie „ z Ostrowca
• „Wrześniczanki" z Wrześnicy
• „Pieńkowianie" z Postomina
• „Wrzosy" z Warszkowa
• „Złoty Kłos" z Bytowa
• „Czerwone Korale" z Dobiesławia

    Podczas imprezy Zespół „Pieszczanki" swoich gości częstował swojskim bigosem, kotletami mielonymi, żurkiem, ogórkami małosolnymi i oczywiście swojskim ciastem. Kierownicy zespołów otrzymali z rąk Wójt Gminy Postomino – Janusza Bojkowskiego okolicznościowe statuetki, dyplomy i upominki za udział w tej imprezie. Na scenie zaprezentował się młody ambitny Kuba Hetmański ze Sławska grając utwory na akordeonie jest to uczeń Szkoły Muzycznej w Sławnie.

    Główną atrakcją tego wydarzenia był występ zespołu Tanecznego „ŁYANOK" z Białorusi.

    Serdeczne podziękowania składamy Zespołowi Wokalnemu „Pieszczanki" za przygotowanie poczęstunku dla zaproszonych gości i zespołów.

DSC 0216 Large

WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLIKNIJ TUTAJ!!!