31 1 2 3 4 5 6

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

21 grudnia 2013 roku odbyły się rozgrywki finałowe turnieju siatkówki w ramach XVI Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2013.

Z sześciu zakwalifikowanych sołectw na zawodach nie stawiło się sołectwo Łącko – oddając tym samym wszystkie mecze walkowerem i zajmując 6 miejsce w turnieju. Pierwszy mecz grupy A pomiędzy Postominem i Jarosławcem dostarczył kibicom wielu emocji, mecz rozstrzygnął się dopiero w trzecim secie, kiedy to sołectwo Postomino przegrywało już 4-8, ale podniosło się z opresji i zdołało przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść, wygrywając 15-9 i 2-1 w setach. W drugim i trzecim spotkaniu grupy A Pieszcz dosyć  łatwo rozprawił się ze swoimi rywalami, wygrywając swoje mecze 2-0 w setach zarówno z Postominem jak i Jarosławcem i zajął pierwsze miejsce w grupie, co dało awans do finału. Skutkiem absencji Łącka w turnieju finałowym było rozegranie tylko jednego meczu w grupie B. Sołectwo Pałówko dość gładko wygrało swoją grupę pokonując 2-0  Pieńkowo i awansując tym samym do finału.

Piąte miejsce w turnieju automatycznie zajęło sołectwo Jarosławiec. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Postominem, a Pieńkowem zakończył się wynikiem 2-0 dla gospodarzy turnieju. Pierwszy set finału Pieszcz – Pałówko był niezwykle emocjonujący, Pieszcz mając piłkę setową nie potrafił jej wykorzystać, Pałówko skutecznie wykorzystało ten moment i zdołało wygrać 26-24. W drugim secie drużyna z Pałówka zdominowała  rywali z Pieszcza, wygrywając 25-14, zwyciężając tym samym w rozgrywkach turnieju siatkówki.