facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

AKTUALNOŚCI

warsztaty ceramonczne Postomino1

      Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów na Warsztaty Ceramiczno – Garncarskie, które będą realizowane w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Zadanie publiczne o nazwie „Zapobieganie uzależnieniom oraz skutkom zdrowotnym i społecznym wynikającym z uzależnień poprze organizacje alternatywnych form spędzenia czasu wolnego, w szczególności dzieci i młodzież" realizowane będzie przez Centrum Kultury i Sporu w Postominie na obiektach gminnych.

IMG 20240613 WA0007      Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Moja rodzina i ja" skierowana do najmłodszych mieszkańców Gminy Postomino - przedszkolaków. Konkurs zorganizowany został w ramach XII Festiwalu Twórczości Artystycznej Przedszkolaków. Nagrody wręczone zostaną w dniu 17 czerwca 2024 r. podczas Prezentacji Twórczości Artystycznej Przedszkolaków w Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięto Konkurs Plastyczny „Moja Rodzina i Ja"

medal 32 bieg 2024

   Jeżeli są biegacze, którzy jeszcze zastanawiają się czy przyjechać do Jarosławca i wystartować w naszym biegu, z przekonaniem potwierdzamy, że żałować tej decyzji nie będziecie. Jest to letnie święto biegania, w którym startują dzieci od lat 2 do zawodników biegających w kategorii 80+. Każdy uczestnik po ukończeniu swojego dystansu (oprócz milusińskich, którzy otrzymają upominki od Mewusia) otrzyma unikatowy medal prezentowany na poniższym zdjęciu z AUTENTYCZNYM BAŁTYCKIM BURSZTYNEM (jeszcze nie wklejonym na zdjęciu), wyjątkową koszulkę, idealną na bieganie w słoneczne dni oraz bogaty pakiet. W miasteczku biegowym będzie można skosztować pysznej polowej zupki, pieczonego prosiaka, piwka, kawy, herbaty oraz ciast od Kół Gospodyń Wiejskich.

Link do zapisów:
Bieg Główny - https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=9255
Bieg samorządowy - https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=9256

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

grafika piłka 2024

    W piątek 14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. W gminie Postomino największym Turniejem Piłkarskim jest rywalizacja we Współzawodnictwie  Sołectw, na którą serdecznie zapraszamy wszystkie sołectwa. Czwartym etapem zmagań jest Turniej Piłki Nożnej, który odbędzie się 23 czerwca 2024 r. (NIEDZIELA) na boisku „Orlik" w Jarosławcu.

Godz. 8:00-8:50 - przyjazd i rejestracja drużyn;
Godz. 8:55 - losowanie;
Godz. 9:00 - pierwsze mecze;
Zakończenie turnieju uzależnione od liczby zgłoszonych drużyn.

Sołectwa zgłaszać się mogą do czwartku (20.06.2024r.) osobiście w CKiS w Postominie lub telefonicznie (514 009680 - Adrian Pawłowski). Losowanie odbędzie się w dniu zawodów. System rozgrywek uzależniony od liczby zgłoszonych drużyn. Do zobaczenia !!!

REGULAMIN - TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ - WSPÓŁZAWODNICTWO SOŁECTW 2024

7a7f65b1 f62e 4120 a1d8 d4a313849743

„Impreza sportowa finansowana ze środków pochodzących z budżetu gminy Postomino"

      W ramach rywalizacji w POSTOMIŃSKICH CZWARTKACH LEKKOATLETYCZNYCH 2023/2024 odbyło się 6 spotkań w których uczestniczyły szkoły tj.: SP w Postominie, SP w Pieszczu, SP Staniewicach i SP w Jarosławcu. Łącznie w zawodach udział wzięło 178 uczniów !!! Start w minimum 3 "czwartkach" pozwalał na sklasyfikowanie w punktacji końcowej. Poniżej przedstawiamy wyniki w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. Medale oraz nagrody rozdane zostaną podczas ceremonii zakończenia roku szkolnego w poszczególnych szkołach. Serdecznie gratulujmy i zapraszamy na kolejny sezon "Czwartków Lekkoatletycznych" już we wrześniu !!!

Czytaj więcej: WYNIKI Postomińskich Czwartków Lekkoatletycznych 2023/2024

program najważniejsze

DZIEŃ I - 31.05.2024 r.
(Sala Wielofunkcyjna w CKiS w Postominie)
17:00 - 40-LECIE KAPELI LUDOWEJ "PIEŃKOWIANIE"

DZIEŃ II - 01.06.2024 r.
(Boisko Wiejskie w Wilkowicach)
16:00 - START IMPREZY pn. ŚWIĘTO OGNIA W WILKOWICACH
17:30 - START II BIEGU ŚLADAMI WILKA
21:20 - POKAZ OGNIA

DZIEŃ III - 02.06.2024 r.
(Plac Podożynkowy w Postominie)
13:00 - START III TURNIEJU KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH
16:30 - KONCERT ZESPOŁU "BACIARY"
19:00 - KONCERT MARYLI RODOWICZ

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Czytaj więcej: DNI GMINY POSTOMINO 2024

oferta pracy

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie zatrudni na umowę – zlecenie na czas określony od 15 czerwca do 15 września 2024 r. osoby do obsługi – Punktu Informacji Turystycznej w Jarosławcu, ul Nadmorska 28.

Wymagania:
Umiejętności: dobra znajomość atrakcji turystycznych gminy Postomino, znajomość języka angielskiego lub niemieckiego w stopniu komunikatywnym, znajomość obsługi komputera
i urządzeń biurowych.

Czytaj więcej: Centrum Kultury i Sportu w Postominie ogłasza nabór na stanowisko ds. Obsługi Ruchu Turystycznego...

3yIkEJhr        W dniu 5 kwietnia 2024 roku odbył się XV Gminny Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Na scenie w asli wielofunkcyjnej przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie wieczorem w ramach Piątków z Kulturą zaprezentowały się cztery grupy teatralne działające przy szkołach podstawowych na terenie Gminy Postomino.

Czytaj więcej: XV Gminny Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego

z9ITK Xg      W niedzielę 21 kwietnia 2024 roku popołudniu 24 osobowa grupa rowerzystów wyruszyła na pierwszy w tym roku gminny rajd rowerowy.
W Chudaczewku przy leśniczówce odbyła się prelekcja o życiu owadów. Przy współpracy Koła Gospodyń Wiejskich „NIESPODZIANKA" z Postomina przeprowadzono warsztaty budowania domków dla owadów. Każdy mógł wykonać swój własny ekologiczny domek. Po wspólnym pieczeniu kiełbasek, jedna z uczestniczek rajdu, zaproponowała zabawę: poszukiwanie Trola na ścieżce ekologicznej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali ekopaszporty.

Czytaj więcej: RAJD EKOSZLAKIEM PO GMINIE POSTOMINO

wernisaż 2024