facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

3yIkEJhr        W dniu 5 kwietnia 2024 roku odbył się XV Gminny Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Na scenie w asli wielofunkcyjnej przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie wieczorem w ramach Piątków z Kulturą zaprezentowały się cztery grupy teatralne działające przy szkołach podstawowych na terenie Gminy Postomino.

          Uroczystego otwarcia przeglądu konkursowego dokonał Wójt Gminy Postomino Janusz Bojkowski. Tegoroczny poziom był bardzo wysoki. Sama radość widząc tak uzdolnioną, utalentowaną młodzież, która na scenie czuła się lekko. Śmiało można powiedzieć, że większość występujących dziś osób to profesjonaliści. Budująca jest również postawa opiekunów, którzy przygotowali do występu swoich uczniów.
Komisja konkursowa w składzie: Przewodnicząca Hanna Dobak – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie oraz Dominika Lesner instruktor Centrum Kultury i Sportu w Postominie nagrodzili najlepszych aktorów w młodszej kategorii. Wśród nich znalazła się Karina Wrzesień ze Szkoły Podstawowej w Pieszczu oraz Staś Dybiec ze Szkoły Podstawowej w Postomine. Najlepszym aktorem w starszej kategorii został Juliusz Wasylew ze szkoły Jarosławcu.

W kategorii klas młodszych (I-VI) wystąpiły 3 teatry.

I miejsce zdobył - Zespół Teatralny „KWADRACIK" ze Szkoły Podstawowej w Jarosławcu przedstawiając sztukę pn.: „O służącej, która pokochała kupca", pod okiem szkolnych reżyserów Róży Tamy i Radosława Wąsiewskiego.

II miejsce w tej kategorii zdobył bardzo młody, ale jakże ambitny Teatrzyk „SMYK" ze Szkoły Podstawowej w Postominie z programem pn. „Sposób na księżniczkę" wyreżyserowanym przez Mariolę Bukowską.

III miejsce zdobył Teatr „METAFORA" ze Szkoły Podstawowej w Pieszczu, przedstawiając sztukę pt. "Czy to baśń, czy nie baśń.", w reżyserii Alicji Bukowskiej i zespołu.

W kategorii klas starszych (VII-VIII)

Zaprezentował się tylko jeden Teatr zdobywając pierwsze miejsce. Teatr „KWADRAT" ze Szkoły Podstawowej w Jarosławcu, który zaprezentował sztukę pt. „Kandydatka na żonę". Opiekunami teatru była Róża Tama i Radosław Wąsiewski.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowaniu fantastycznych spektakli. W tym roku nie ma etapu powiatowego. Natomiast jest możliwość wystaępienia w Wojewódzkich Prezentacjach Amatorskich Zespołów Teatralnych, które odbędą się w czerwcu w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Komisarz konkursu Maria Lech-Szajner

3yIkEJhr

6Lj2Emg1

96NEDfVH

eGIVGkzA

HenOuaW9

HmaXumJ4

hRW58zvZ

Nf9oAi0p 1

NPDv2Ax

rfd9x18k