facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

plakat dozynki 2023 wilkowice by Ewelina

PHOTO 2022 08 29 14 04 55     Już tylko 2 tygodnie do Gminnych Dożynek w Rusinowie, które odbędą się 10 września 2022 r. Przed imprezą dużo pracy (wizje w terenie, rozmowy z sołectwem). Do jutra czekamy na zgłoszenia sołectw w konkursie „Wieniec dożynkowy", "Najciekawsze stoisko dożynkowe" oraz „Potrawa z Jabłkiem". Wszystkie dokumenty konkursowe otrzymali sołtysi. Nowym konkursem podczas dożynek jest „Potrawa z jabłkiem" (regulamin na stronie www.ckis.postomino.pl). Potrawę tą zgłasza się jedną z poszczególnego sołectwa. Zgłosić może mieszkaniec lub przedstawiciel KGW za pośrednictwem sołtysa danego sołectwa. Na zgłoszenia czekamy do jutra (30 sierpnia 2022r.) do godz. 15.30.

REGULAMIN - Potrawa z Jablkiem

Czytaj więcej: Gminne Dożynki "Rusinowo 2022" coraz bliżej !!!

dożynki 2022 plakat

IMG 5376     Dożynkowe święto to czas radości i podziękowań. Jako uroczystość o wieloletniej tradycji jest symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowi wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. 4 września 2021 roku w Postominie odbyły się Dożynki Gminy Postomino. Tegoroczne obchody rozpoczęto polową Mszą Świętą, którą celebrował ks. Ryszard Kuroś oraz ks. Andrzej Skibiński.Obrządek dożynkowy rozpoczęto nietypowo- wjazdem bryczką powożoną konno dzięki uprzejmości Pana Stefana Ordona, a następnie przemarszem mieszkańców Postomina na czele z Panem Sołtysem Pawłem Cichym przez plac dożynkowy. Bryczką wjechali starostowie dożynek: Monika Cicha i Paweł Zdrzeniecki, z chlebem- symbolem dostatku i pomyślności oraz kwiatami – darem ziemi. W czasie ceremonii Kapela Ludowa „Pieńkowianie" grała znaną wszystkim pieśń „Plon, Niesiemy Plon".

Czytaj więcej: Gminne Dożynki "Postomino 2021" - szczegółowa relacja...

5DPW0321      Dożynkowe święto to czas radości i podziękowań. Jako uroczystość o wieloletniej tradycji jest symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowi wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. 14 września 2019 roku w Wilkowicach odbyły się Dożynki Gminy Postomino. Tegoroczne obchody rozpoczęto polową Mszą Świętą, którą celebrował ks. Tomasz Tomaszewski - sekretarz II Synodu Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców oprawa nabożeństwa miała bardzo podniosły charakter.

Czytaj więcej: Dożynki Gminne Wilkowice 2019 - relacja

IMG 0945KLIKNIJ W ZDJĘCIE !!!

5DPW0410

KLIKNIJ W ZDJĘCIE !!!

DOŻYNKI 2019 wilkowice baner 3x1m

Czytaj więcej: Zapraszamy na Gminne Dożynki do Wilkowic !!!

IMG__115Modlitwa, bochny chleba, wieńce dożynkowe, śpiew, taniec, dobra zabawa, wszystko to w podziękowaniu za zebrane plony miało miejsce 22 września 2018 roku w Nosalinie podczas gminnego święta plonów.

Dożynkowa uroczystość rozpoczęła się polową Mszą Świętą, celebrowaną przez proboszcza parafii Sycewice ks. Piotr Ratajczak, który poświęcił także przyniesione wieńce dożynkowe oraz chleby wypieczone z tegorocznych ziaren zbóż. Do modlitwy włączył się rówież proboszcz parafii Sławsko ks. Andrzej Skibiński.

Czytaj więcej: Dożynki Gminy Postomino – „Nosalin 2018” to już historia…

IMG 7250 Large    Ze względu na bogatą tradycję rolniczą naszej gminy dzień dożynek jest bardzo szczególny i wyniosły. Tegoroczne Gminne Dożynki 2017 podczas których mieszkańcy sołectw podziękowali za rolnicze plony, odbyły się 16 września 2017 roku w Nosalinie.

    Dożynkową uroczystość rozpoczęła polowa msza święta, którą celebrował proboszcz parafii Sławsko – Andrzej Skibiński. Poświęcił przyniesione wieńce dożynkowe oraz chleby z tegorocznych ziaren zbóż. Otwarcia uroczystości dożynkowej dokonał Wójt Gminy Postomino – Janusz Bojkowski w asyście Przewodniczącego Rady Gminy – Daniela Pakosa, Dyrektora Centrum Kultury i Sportu – Marka Leśniewskiego i sołtysa sołectwa Nosalin – Adriana Pawłowskiego. Podziękował rolnikom za tegoroczny trud i wysiłek przy zbiorach życząc dalszej owocnej pracy.

Czytaj więcej: Gminne Dożynki "NOSALIN 2017"- relacja