facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

IMG 0635W dniu 25 października 2015r. odbył się Rajd rowerowy „W odwiedziny do Starego Krakowa". Organizatorem rajdu tym razem było Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej „NA SZLAKU" w Sławnie oraz Gmina Sławno pod hasłem zakończenie Gminnych Rajdów Rowerowych. Rajd ten ze powodu dużego deszczu został przeniesiony na ten termin. Lecz aura i tym razem nie była niesprzyjająca. Z terenu Gminy Postomino wystartowali miłośnicy rowerów z Chudaczewa i Wilkowic o godz. 10.30. Na szlaku w Chudaczewku przy szkółce leśnej spotkali się wszyscy razem i wspólnie dotarli do Starego Krakowa w grupie 29 osobowej.

 

 

 

Z uwagi na padający deszcz nie rozegrano ani jednego konkursu. Było troszkę przykro tym bardziej, iż z gminy Postomino w tą pogodę wybrała się 8 osobowa grupka młodych rowerzystów. Młodzież sama pod okiem Romana Kurka rozegrała mini-mecz piłkarski. Wszyscy uczestnicy rajdu mogli się częstować: żurkiem, kiełbasą z ogniska, pyszną drożdżówką. Żar ogniska rozgrzewały przemoczonych rajdowiczów.

 

Dziękujemy wszystkim miłośnikom z Gminy Postomino za wspaniałe reprezentowanie naszej gminy na rajdach, nawet mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dziękujemy Sołtysowi i Mieszkańcom Starego Krakowa oraz Ojcowi Rafałowi za wspaniały poczęstunek.

Maria Lech-Szajner