facebook-ckis
  • świeta 2021

Harmonogram zajęć

HARMONOGRAM ZAJECIA POPOŁUDNIOWE JESIEŃ 2021

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Kalendarz aktualności

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Dnia 29 listopada br. na sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Staniewicach odbył się Turniej Warcab Stupolowych rozgrywany w ramach Współzawodnictwa Sołectw 2014. Był to ostatni turniej w całorocznym cyklu. Do rywalizacji przystąpiło 7 sołectw: Staniewice, Postomino, Nosalin, Pieszcz, Królewo, Naćmierz, Pałowo. Warcaby to gra wielopokoleniowa co udowadnia imponująca różnica wieku pomiędzy najmłodszym, a najstarszym zawodnikiem, były to aż 53 lata.

Rywalizacja okazała się bardzo zacięta. Niespodzianką okazała się drużyna z Pieszcza która w składzie: Ochocka Katarzyna, Czyżykowski Bogusław, Czyżykowski Mariusz stawiła opór drużynom z Nosalina i Staniewic, które trenują w tamtejszej sekcji i ostatecznie zajęła 2 miejsce. Najlepsza okazała się reprezentacja Nosalina w składzie: Surma Kacper, Surma Sebastian, Anna Gołojuch, która zwyciężyła wszystkie mecze. Zawodnikami, którzy zdobyli komplet punktów byli: Kacper Surma z Nosalina i Bogusław Czyżykowski z Pieszcza. Najwcześniej urodzonym uczestnikiem był Pan Machelski Zdzisław z Postomina, natomiast najpóźniej Jakub Kukowski z Pałowa.

Serdeczne podziękowania składamy Pani Dyrektor Bogumile Roman-Struś za udostępnienie sali oraz Pani Annie Chylewskiej-Sroka za sprawne przeprowadzenie rozgrywek.

Wyniki Turnieju Warcab Stupolowych - Staniewice 29.11.14

  1. Nosalin
  2. Pieszcz
  3. Staniewice
  4. Naćmierz
  5. Postomino
  6. Królewo
  7. Pałowo

W klasyfikacji końcowej Współzawodnictwa w czołówce nie zaszło zmian. Pewnie zwyciężyło sołectwo Postomino, które które na 105 punktów wywalczyło aż 98, wyprzedzając drugi Pieszcz i trzeci Naćmierz. Największy progres zanotowało sołectwo Nosalin które z miejsca 8 awansowało na miejsce 5, spychając sołectwo Jarosławiec na miejsce 7.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA WSPÓŁZAWODNICTWA SOŁECTW 2014 r.