facebook-ckis
  • świeta 2021

Harmonogram zajęć

HARMONOGRAM ZAJECIA POPOŁUDNIOWE JESIEŃ 2021

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Kalendarz aktualności

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

wiatr 1

W dniu 14 sierpnia 2021 roku po raz pierwszy na terenie gminy Postomino zorganizowano „Święto Wiatru”. Impreza miała miejsce na placu rekreacyjnym w Pieńkowie. Na przybyłe dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in. warsztaty tworzenia wiatraków i latawców, malowanie twarzy, animacje z balonami i bańkami mydlanymi oraz dmuchańce. Ekipa OSP Chudaczewo dokonała pokazu swoich sił, zaprezentowali wóz strażacki, dodatkowo wytworzyli pianę na boisku, co było dla dzieci ogromną frajdą.

Pogoda dopisała i pozwoliła na przeprowadzenie wielu ciekawych inicjatyw w powietrzu. Największą atrakcją był pokaz szybowca ze słupskiego Aeroklubu, do którego można było wsiąść. Dodatkowo można było wypróbować symulację komputerową lotu i poczuć się jak pilot. Świetnym urozmaiceniem wydarzenia był przelot wiatrakowca, który przyleciał ze Słupska i latał nad uczestnikami imprezy.

Przeprowadzono konkurs na najlepiej prezentujący się latawiec w powietrzu. W kategorii dzieci kolejno miejsca zajęli:

I.    Klaudia Banasik
II.    Paulina Zwolan
III.    Magdalena Ostrowska
IV.    Bartosz Lisek

w kategorii dorośli:

I.    Dorota Leśniewska
II.    Marta Belica

Sołectwo Pieńkowo wystawiło stoisko, gdzie można było skosztować wiele pyszności. Na zakończenie odbył się pokaz sztucznych ogni oraz integracja z podmuchem wiatru.

wiatr 1

wiatr 1

wiatr 1

wiatr 1

wiatr 1

wiatr 1

wiatr 1

wiatr 1

wiatr 1

wiatr 1

wiatr 1

v