facebook-ckis
  • świeta 2021

Harmonogram zajęć

HARMONOGRAM ZAJECIA POPOŁUDNIOWE JESIEŃ 2021

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Kalendarz aktualności

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

korki      Miło mi poinformować, iż z roku na rok Akcja „Zbieramy Nakrętki" ma większy wymiar. W roku 2020 przywieziono do Centrum Kultury i Sportu w Postominie wielkie worki z nakrętkami ze świetlic i szkół z terenu Gminy Postomino. Zebrane nakrętki przekazano do Darłowskiego Centrum Wolontariatu, gdzie dochód ze sprzedaży tych nakrętek zasili fundusz dzieci chorych i niepełnosprawnych. Dziękujemy za wielkie zaangażowanie się w tą akcję każdemu kto się do tego przyczynił.

     W dniu 30 stycznia 2020 przekazano do Darłowskiego Centrum Wolontariatu 506 kg nakrętek. W ubiegłym roku było to 540 kg, 2018 roku - 414 kg, a w 2017 roku przekazaliśmy 220 kg nakrętek. To znaczy, że mieszkańcy Gminy Postomino mają otwarte serca na „Dobro dla Innych" . W dniu 1 lutego br. podczas Balu Karnawałowego podsumowaliśmy akcję i za każde 10 kg nakrętek – wręczono 1 kg cukierków. Jest to słodkie podziękowanie i zarazem zachęta, aby od lutego 2020 roku dalej zbierać nakrętki. Bo przecież w tak niewielki sposób, a zarazem ogromny można pomóc osobom które na to czekają. Wystarczy odkręcić nakrętki i wrzucić do worka, a potem przynieść do Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

Zebrane kilogramy nakrętek przez instytucje:

Pracownia GAMMA Postomino – 152 kg
Świetlica – sołectwo Marszewo - 91 kg
Świetlica Wszędzień – 77 kg
Szkoła Staniewice – 42 kg
Świetlica Wilkowice – 38 kg
Świetlica Rusinowo – 23 kg
Świetlica Chudaczewo – 21 kg
Sołectwo Pieńkowo – 18 kg
Świetlica Naćmierz – 15 kg
Stowarzyszenie „RAZEM LEPIEJ" – 9 kg
Świetlica Środowiskowa w Staniewicach – 7 kg
Świetlica Pałowo – 7 kg
Świetlica Dzierżęcin – 6 kg

      Zapraszamy do dalszego zbierania nakrętek – worki napełnione nakrętkami będziemy przyjmować w listopadzie 2020 roku. Już dziś zachęcamy, aby mieszkańcy Gminy Postomino przyłączyli się do akcji i przekazywali najpierw nakrętki do świetlicy lub szkoły a później do nas.

Koordynator Akcji Maria Lech-Szajner