facebook-ckis
 • Koncerty...
 • Sport
 • Zabawa
 • Kultura

NAGŁÓWKOWE     W pierwszą sobotę grudnia w Jarosławcu odbyła się kolejna XVIII edycja Ogólnopolskiego Biegu Mikołajkowego. Mimo, że pogoda tuż przed rozpoczęciem biegów „oblodziła" trasy, służby poradziły sobie z problemem, a biegacze zaszczycili swoją obecnością. Łącznie we wszystkich biegach na linii startu stanęło 590 „aktywnych". Bieg cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zapisy z powodu osiągnięcia limitu zostały zamknięte na 2 tygodnie przed biegiem i mimo oblodzonych dróg 90% zawodników dotarło do Jarosławca.

NAGŁÓWKOWE2

SKRETARIAT3

    Wszystkie biegi rozpoczynały i kończyły się tuż obok pomnika „Jarosławieckiego Rybaka" przy latarni morskiej. Biuro zawodów jak co roku znajdowało się na sali sportowej Szkole Podstawowej w Jarosławcu. W stołówce w Ośrodku Wypoczynkowym „BARKA" biegacze mogli skosztować przepysznej, pachnącej na odległość grochówki. W rolę Mikołajów wcieliły się Panie: Renata Zarzycka, Daniela Igras, Jadwiga Krakowska oraz Alicja Kukowska, które wręczały medale oraz czekolady wszystkim uczestnikom. W rolę starterów poszczególnych biegów wcielili się: Janusz Bojkowski - Wójt Gminy Postomino, Jan Huruk - polski olimpijczyk, Barbara Madejczyk - polska oszczepniczka, Dominika Gil - przedstawiciel Parku Wodnego „JAN" w Darłówku, Piotr Grzeszczak - Prezes Zarządu Laminopol, Piotr Żuchowski - sołtys sołectwa Jarosławiec, Bogdan Szlawski - Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Postominie, Elżbieta Safaryn - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jarosławcu, Daniel Pakos - Przewodniczący Rady Gminy Postomino, Roman Tama - właściciel piekarni „TAJA" w Naćmierzu, Dariusz Draczyński - specjalista ds. Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, Łukasz Zięba - Radny Gminy Postomino.

MŁODZIEŻOWE1

MŁODZIEŻOWE2

MŁODZIEŻOWE3

    Zimowe święto biegania o godzinie 11.00 rozpoczęły biegi młodzieżowe. Trasy biegów na dystansach: 600m, 800m, 1000m, 1200m wytyczone były na „Osiedlu Południe" za latarnią morską. Łącznie biegi te zgromadziły 313 uczestników ze szkół z całego pomorza. Dystanse poszczególnych biegów dostosowane były do grup wiekowych zawodników. Rozegrano łącznie 8 biegów na 4 dystansach.

Zwyciężyli:

600 m dziewcząt – rocznik 2008 i młodsze:

1. POBUDKIEWICZ ZUZANNA - GMINA WICKO
2. WIECHOWSKA ZUZANNA - KOSZALIN
3. GONDEK MAJA - MKS ŚWIĘC SŁAWNO
4. SMAGOŃ KAROLINA - ZSP SMOŁDZINO
5. DRIWA WERONIKA - SP ROKITY
6. CZARNIAK OLGA - KORLINO

600 m chłopców – rocznik 2008 i młodsi:

1. FLOREK IGOR - LKS PRZECHLEWO
2. BUZY IGRO - SP 3 SŁAWNO
3. GAŁEK MATEUSZ - LKS FENIKS SŁUPSK
4. ROMANOWSKI JAKUB - ZSP SMOŁDZINO
5. ŁUSZCZYŃSKI WIKTOR - SP WŁYNKÓWKO
6. CICHY JAKUB - POSTOMINO

800 m dziewcząt - rocznik 2006-2007:

1. CZEPIEL MILENA - AML SŁUPSK
2. KOWAL VICTORIA - PIESZCZ
3. KRASOWSKA NIKOLA - LKS PRZECHLEWO
4. DZIURLA KORNELIA - LKS JANTAR USTKA
5. NAPIÓRKOWSKA OLIWIA - LKS PRZECHLEWO
6. KALINOWSKA MILENA - LKS PRZECHLEWO

800 m chłopców – rocznik 2006-2007:

1. NURKOWSKI ALEKSANDER - LKS JANTAR USTKA
2. WILCZEWSKI JAKUB - MKS ŚWIĘC SŁAWNO
3. BOROWIAK OLIWIER - LKS PRZECHLEWO
4. ZIELIŃSKI TYMOTEUSZ -ZSP SMOŁDZINO
5. KRAWCZUK BŁAŻEJ - LKS PRZECHLEWO
6. KUREK MICHAŁ - POSTOMINO

1.000 m dziewcząt 2004-2005

1. KSIĄZEK DARIA - AML SŁUPSK
2. KOZINA PATRYCJA - LKS JANTAR USTKA
3. STODOŁA ANNA - LKS JANTAR USTKA
4. STROIKE MARIA - LKS PRZECHLEWO
5. WĄSICKA WIKTORIA - AML SŁUPSK
6. STENKA MONIKA - ROKITY

1.000 m chłopców – rocznik 2004-2005:

1. SROKA GRACJAN - MKS ŚWIĘC SŁAWNO
2. GOSTOMCZYK JAN - MKS ŚWIĘC SŁAWNO
3. BIKOWSKI ŁUKASZ - LKS JANTAR USTKA
4. STROJNOWSKI BARTOSZ - GMINA WICKO
5. KUREK KACPER - KORLINO
6. BORSUK ANDRZEJ - LKS PRZECHLEWO

1.200 m dziewcząt - rocznik 2003:

1. CISZEK WIKTORIA - BCM DARŁOWO
2. ZIELONKA AMANDA - PIESZCZ
3. PONA MILENA - ZSP SMOŁDZINO
4. KOŹLIŃSKA ZUZANNA - SP JAROSŁAWIEC
5. GRACZYK WIKTORIA - ZSP SMOŁDZINO
6. GODAU WIKTORIA - ZSP SMOŁDZINO

1.200 m chłopców - rocznik 2003

1. PICZAK DAMIAN - GMS UTO USTKA
2. NOWAK OSKAR - LKS JANTAR USTKA
3. SZCZĘCH SZYMON - SP JAROSŁAWIEC
4. PAKOS SZYMON - PIESZCZ
5. KORDYL MATEUSZ - POSTOMINO
6. KOSIŃSKI JAKUB - KORLINO

XVIII OGÓLNOPOLSKI BIEG MIKOŁAJKOWY 2018 - PEŁNE WYNIKI – BIEGI MŁODZIEŻOWE

MŁODZIEŻOWE DEKORACJE1

MŁODZIEŻOWE DEKORACJE2

MŁODZIEŻOWE DEKORACJE3

WIĘCEJ ZDJĘĆ - BIEGI MŁODZIEŻOWE - KLIKNIJ TUTAJ!!!

WIĘCEJ ZDJĘĆ - DEKORACJE BIEGI MŁODZIEŻOWE - KLIKNIJ TUTAJ!!!

      Wszyscy uczestnicy biegów młodzieżowych przy zapisach otrzymali mikołajową czapkę, napój izotoniczny, baton energetyczny, bon na grochówkę, a na mecie na każdego czekał okolicznościowy medal oraz tabliczka czekolady. Zwycięzcy biegów podczas ceremonii otrzymali Puchary Wójta Gminy Postomino, za miejsca I-VI nagrody rzeczowe i wejściówki do Parku Wodnego „Jan" w Darłówku.

 NW1

NW2

NW3

    O godzinie 12.20 na linii startu stanęli miłośnicy Nordic Walking. W X Mikołajkowych 2 Milach Morskich Nordic Walking „Powitanie Zimy 2018" na dystansie 3.704 m udział wzięło 49 zawodników w tym 19 kobiet i 30 mężczyzn. Pierwszy na mecie zjawił się Piotr Brzozowski z klubu „Aktywni Postomino", na drugim miejscu finiszował jego kolega Robert Jaworski reprezentujący Klub Bryza Postomino. Najlepszą trójkę uzupełnił Leonard Naczk z Lęborka. Wśród kobiet zwyciężyła Wiktoria Naczk reprezentująca klub braci Petk z Lęborka, następne pozycje zajęły: Rudnik Janina i Tur Irena.

PEŁNE WYNIKI –X Mikołajkowe 2 Mile Morskie Nordic Walking 2018

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ - MARSZ NORDIC WALKING - KLIKNIJ TUTAJ!!!

      Wszyscy zawodnicy startujący w zawodach Nordic Walking oprócz pakietów sponsorskich otrzymali również mikołajowe czapki, koszulki, pamiątkowe kubki oraz okolicznościowe medale. Podczas dekoracji pierwsze trójki w klasyfikacji kobiet i mężczyzn otrzymały Puchary Wójta Gminy Postomino oraz nagrody rzeczowe.

 10KM 6

10KM 6

     Punktualnie o godzinie 13.00 Jan Huruk, polski olimpijczyk, który również był uczestnikiem biegu głównego strzałem z pistoletu startowego rozpoczął rywalizację na dystansie 10 km. Na linii startu stanęło 228 zawodników w tym 74 kobiety i 154 mężczyzn. Wśród kobiet najlepsza okazała się EWELINA PAPROCKA z Obliwic przed KATARZYNĄ POBŁOCKĄ z Lęborka. Trzecia na metę dobiegła MAGDALENA WITKIEWICZ z Białogardu.

10KM 1

10KM 3

10KM 4

10KM 5

 

    W kategorii mężczyzn zwyciężył ADAM GŁOGOWSKI wyprzedzając TADEUSZA ZBLEWSKIEGO z Lęborka oraz trzeciego PATRYKA BŁASZCZYKA z Ustki. Najlepszą zawodniczką powiatu Sławieńskiego zostały Kamila Łagutko z Darłowa oraz Katarzyna Żylis ze Sławna, natomiast gminy Postomino Justyna Macias z Jezierzan. Wśród mężczyzn w powiecie sławieńskim jak i w gminie Postomino najlepszy okazał się Tomasz Szopiński zawodnik Klubu Biegacza Bryza Postomino. Najwcześniej urodzoną zawodniczką była Lucyna Bogacka, a najwcześniej urodzonym zawodnikiem Wiktor Parwanicki.

PEŁNE WYNIKI – XVIII OGÓLNOPOLSKI BIEG MIKOŁAJKOWY „POWITANIE ZIMY 2018"

WIĘCEJ ZDJĘĆ - Bieg Główny 10 KM - KLIKNIJ TUTAJ!!!

 

     Pierwszych trzech zawodników w kategorii open kobiet i mężczyzn otrzymało puchary Wójta Gminy Postomino oraz nagrody finansowe, ponadto zajmujący miejsca IV-X otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe.

DEKORACJE NW1

DEKORACJE NW2

DEKORACJE 10KM

DEKORACJE 10KM2

WIĘCEJ ZDJĘĆ - DEKORACJE - NORDIC WALKING I BIEG GŁÓWNY 10 km - KLIKNIJ TUTAJ!!!

     Obsługę sędziowską zawodów zapewnili sędziowie Postomińskiego Kolegium Sędziowskiego Lekkiej Atletyki: Artur Struś, Marek Domżałowicz, Krzysztof Ugorski, Łukasz Strzała i Mariusz Wilawer oraz wysokiej klasy sędziowie z Białogardu. Trasę biegu przygotowali pracownicy CKiS i GPK w Postominie, a zabezpieczali funkcjonariusze Straży Gminnej z Postomina wraz ze strażakami PSP w Sławnie i OSP z terenu gminy Postomino. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie oraz funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Darłowie zadbali o newralgiczne skrzyżowania w Jarosławcu. Całość zabezpieczenia koordynował Komendant Straży Gminnej w Postominie Jarosław Kwiatek. Obsługę medyczną sprawowali ratownicy z grupy „BusMed". Pracę w sekretariacie sprawnie przeprowadzili pracownicy Urzędu Gminy Postomino i Centrum Kultury i Sportu w Postominie, natomiast z mikrofonem nie rozstawał się znany w całej Polsce speaker Roman Toboła. Imprezę udało się przeprowadzić dzięki ogromnemu wysiłkowi włożonemu przez pracowników Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Postominie, którzy „obficie" posypali trasę solą oraz piaskiem przez co zapewne uratowaliśmy wiele „kostek". Nieoceniony jest też wkład i pomoc Elżbiety Safaryn – Dyrektora oraz pracowników Zespołu Szkół w Jarosławcu, w tym pań sprzątaczek oraz konserwatorów, którzy od początku do końca byli w gotowości do jakiejkolwiek pomocy. Tego dnia pomagało nam również wielu wolontariuszy. Wszystkim wam serdecznie dziękujemy. Bez was impreza ta nie mogłaby się odbyć.

SEKRETARIAT1

SKRETARIAT2

SEKRETARIAT4

SKRETARIAT5 

SPONSORZY I PARTNERZY XVIII OGÓLNOPOLSKIEGO BIEGU MIKOŁAJKOWEGO „POWITANIE ZIMY 2018":

 • Centrum Kultury i Sportu w Postominie
 • Ciastkarnia, Wytwórnia Lodów „TAJA" - Roman Tama - Jarosławiec
 • Decathlon Słupsk
 • Głos Koszaliński
 • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie
 • Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp z o. o. w Postominie
 • Gospodarstwo Agroturystyczne u MARZENY - Rusinowo
 • Gospodarstwo Rolne - Joanna i Zenon Lech - Wszędzień
 • Jackowo Jarosławiec – Katarzyna, Mieczysław Zawada
 • KRÓL PLAZA SPA & WELLNESS - Jarosławiec
 • LAMINOPOL Sp. z o. o. - Słupsk
 • Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Sławno i Nadleśnictwo Ustka
 • Lokalna Grupa Działania w Darłowie
 • Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie
 • OSHEE Kraków
 • Ośrodek Kolonijno-Wypoczynkowy „RAFA" - Sylwia i Igor Kwiatkowscy - Jarosławiec
 • Ośrodek Wczasowo-Kolonijny „BARKA" - Ewelina i Stefan Kwiatkowscy - Jarosławiec
 • Ośrodek Wczasowo-Rehabilitacyjny „ARKA" - Stefan Kwiatkowski - Jarosławiec
 • Park Wodny JAN w Darłówku
 • Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego „OLSZEWSKI I SYNOWIE" - Włodzimierz Olszewski – Sławno
 • Radny Rady Gminy Postomino – Łukasz Zięba
 • Redakcja Dziennik Bałtycki
 • Redakcja Obserwator Lokalny
 • Sklep Sportowy „PUMA" - Krystyna Grabowska - Sławno
 • Sołtys Sołectwa Jarosławiec - Piotr Żuchowski
 • Strauss Cafe Poland Sp. z o. o.
 • Szkoła Podstawowa w Jarosławcu
 • TVP3 Szczecin
 • UKS Czarni Pieszcz
 • Urząd Gminy Postomino
 • Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie
 • Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego SENDECKI - Maria i Grzegorz Sendeccy - Bobrowiczki

 

A.Pawłowski