facebook-ckis
 • Koncerty...
 • Sport
 • Zabawa
 • Kultura

Bieg Główny 14     W sobotę 3 grudnia br. Jarosławiec obfitował w czerwień, a to wszystko przez uczestników XXI Ogólnopolskiego Biegu Mikołajkowego „Powitanie Zimy 2022", którzy w mikołajowych czapkach mimo mroźnej aury rywalizowali w tegorocznej edycji biegu. Ujemna temperatura powietrza nie odstraszyła miłośników biegania, którzy licznie stawili się na starcie. We wszystkich biegach tego dnia wystartowało 333 uczestników (174 - biegi młodzieżowe, 24 - Nordic Walking, 135 - bieg 10 km).

     Wszystkie biegi rozpoczynały i kończyły się tuż obok pomnika „Jarosławieckiego Rybaka" przy latarni morskiej. Biuro zawodów prowadzone było w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jarosławcu. Natomiast w szkolnej stołówce biegacze mogli skosztować przepysznej grochówki.
W tym roku w rolę Mikołajów wcieliły się: Daniela Igras i Alicja Kukowska, które wieszały na szyjach uczestników unikatowe medale oraz częstowały energetycznymi czekoladami. Starterami poszczególnych biegów byli: Janusz Bojkowski - Wójt Gminy Postomino, Aleksandra Kurek - Zastępca Wójta Gminy Postomino, Jan Huruk - polski olimpijczyk, Łukasz Zięba - Radny Gminy Postomino, Piotr Grzeszczak - prezes firmy Laminopol Sp. z o. o. oraz Alina Budny - Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Jarosławcu.

młodzieżowe 2022 116

      Zimowe święto biegania o godzinie 11.00 rozpoczęły biegi młodzieżowe. Trasy biegów na dystansach: 600m, 800m, 1000m, 1200m wytyczone były na „Osiedlu Południe" za latarnią morską. Łącznie biegi te zgromadziły 174 uczestników. Dystanse poszczególnych biegów dostosowane były do grup wiekowych zawodników. Rozegrano łącznie 8 biegów na 4 dystansach.

Zwyciężyli:

 • 600 m dziewcząt – rocznik 2012 i młodsze:

1. CZYŻ NATALIA - SP SŁAWSKO
2. KILISZEWSKA LILIANNA - LKS JANTAR USTKA
3. SZCZEPANEK ADA - MKS ŚWIĘC SŁAWNO

 • 600 m chłopców – rocznik 2012 i młodsi:

1. BOREK ADAM - UKS TRAPER ZŁOCIENIEC
2. BARTNIK MILAN - LKS JANTAR USTKA
3. MIŁASZEWICZ PAWEŁ - UKS TRAPER ZŁOCIENIEC

 • 800 m dziewcząt - rocznik 2010-2011:

1. KONKOL DAGMARA - SP SZCZENURZE (BIEGAJĄCY DIETETYK TEAM)
2. ĆWIGOŃ-SZYMCZAKN ANNA - LKS JANTAR USTKA
3. BORATYŃSKA MAJA - AML SŁUPSK

 • 800 m chłopców – rocznik 2010-2011:

1. SZYMANOWSKI NATAN - UKS TRAPER ZŁOCIENIEC
2. PRZYBYLSKI SZYMON - SP OBJAZDA
3. ZIĘBA DOMINIK - SP JAROSŁAWIEC

 • 1000m dziewcząt 2008-2009

1. DZIUBA NELLA - LKS JANTAR USTKA
2. SZYDŁOWSKA MAGDALENA - UKS TRAPER ZŁOCIENIEC
3. RUMIŃSKA ALICJA - AML SŁUPSK

 • 1.000 m chłopców – rocznik 2008-2009:

1. KOLASA KAROL - AML SŁUPSK
2. TROJAK JAKUB - AML SŁUPSK
3. SZOPIŃSKI PATRYK - DARŁOWO

 • 1.200 m dziewcząt - rocznik 2007:

1. BOREK ALICJA - UKS TRAPER ZŁOCIENIEC
2. MIŁACZEWICZ MAGDALENA - UKS TRAPER ZŁOCIENIEC
3. BRZOSTOWSKA ZUZANNA - ZSM DARŁOWO

 • 1.200 m chłopców - rocznik 2007:

1. KOSICKI KAJETAN - AML SŁUPSK

XXI OGÓLNOPOLSKI BIEG MIKOŁAJKOWY 2022 - PEŁNE WYNIKI – BIEGI MŁODZIEŻOWE

WIĘCEJ ZDJĘĆ - BIEGI MŁODZIEŻOWE - KLIKNIJ TUTAJ !!!

      Wszyscy uczestnicy biegów młodzieżowych przy zapisach otrzymali mikołajową czapkę, bon na ciepły posiłek, napój, batonik energetyczny, a na mecie na każdego czekał okolicznościowy medal oraz tabliczka czekolady. Zwycięzcy biegów podczas ceremonii otrzymali Puchary Wójta Gminy Postomino, za miejsca I-III bony podarunkowe na zakup sprzętu sportowego. Puchar Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Postominie dla najliczniej startującej szkoły otrzymała Szkoła Podstawowa w Jarosławcu.

nordic2022 12

     Miłośnicy Nordic Walking rozpoczęli rywalizację o godzinie 12:20. W XIII Mikołajkowych 2 Milach Morskich Nordic Walking „Powitanie Zimy 2022" na dystansie 3.704 m udział wzięło 24 zawodników. Pierwszy na mecie zjawił się PIOTR BRZOZOWSKI z klubu „Aktywni Postomino", na drugim miejscu finiszował ROBERT JAWORSKI z KB Bryza Postomino. Najlepszą trójkę uzupełnił CEZARY DZIK ze Sławska. Wśród kobiet zwyciężyła KNITTER MONIKA z Polanowa, następne pozycje zajęły: TUR IRENA reprezentująca KB Goch i BARNIAK EWA z Borzytuchomia.

PEŁNE WYNIKI –XIII Mikołajkowe 2 Mile Morskie Nordic Walking 2022

WIĘCEJ ZDJĘĆ - BIEGI MŁODZIEŻOWE - KLIKNIJ TUTAJ !!!

    Wszyscy zawodnicy startujący w zawodach Nordic Walking oprócz pakietów sponsorskich otrzymali również mikołajowe czapki, koszulki oraz okolicznościowe medale. Podczas dekoracji pierwsze trójki w klasyfikacji kobiet i mężczyzn otrzymały Puchary Wójta Gminy Postomino oraz bony podarunkowe.

      Bieg Główny 128

     Z dokładnością co do sekundy o godzinie 13.00 Aleksandra Kurek, Zastępca Wójta Gminy Postomino strzałem z pistoletu dała sygnał biegaczom do startu na dystansie 10 km. Na linii startu stanęło 135 zawodników w tym 41 kobiet i 94 mężczyzn. Wśród Pań najlepsza okazała się NOWAKOWSKA KATARZYNA (AML SLUPSK) przed OLGĄ ZATOŃ z klubu „BIEGOLAS". Trzecia na metę dobiegła RUCHLEWICZ NATALIA ze SZTUMU.

      W kategorii mężczyzn zwyciężył BŁASZCZYK PATRYK z UKS JANTAR USTKA wyprzedzając drugiego ADAMA GŁOGOWSKIEGO UKS EKONOMIK MARATONCZYK LĘBORK oraz trzeciego NORBERTA JEFIMCZYKA Z AML SŁUPSK.

    Najlepszą zawodniczką Powiatu Sławieńskiego została MONIKA HARBUTIAK, a zawodnikiem JAN RYBARCZYK. Wśród mieszkańców gminy Postomino najszybsza była EWA BRZOSTOWSKA, a wśród mężczyzn TOMASZ SZOPIŃSKI. Najwcześniej urodzoną zawodniczką tego dnia była MAŁGORZATA KRZEWIŃSKA (1959), a najwcześniej urodzonym zawodnikiem IGNACY STOPNICKI (1944).

PEŁNE WYNIKI – XXI OGÓLNOPOLSKI BIEG MIKOŁAJKOWY „POWITANIE ZIMY 2022"

WIĘCEJ ZDJĘĆ - BIEG GŁÓWNY 10km - KLIKNIJ TUTAJ !!!

WIĘCEJ ZDJĘĆ - DEKORACJE - KLIKNIJ TUTAJ !!!


      Pierwszych trzech zawodników w kategorii open kobiet i mężczyzn otrzymało puchary Wójta Gminy Postomino oraz nagrody finansowe, ponadto zajmujący miejsca III-VI otrzymali wartościowe bony podarunkowe. Pucharami nagrodzono również najlepsze trójki kobiet i mężczyzn w poszczególnych kategoriach wiekowych (16-19, 20-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60-69, 70+).

      Niespodzianką były nagrody specjalne w wyskości 100 zł od darczyńców za miejsca wskazane przez ich samych przed biegiem. Otrzymali je:

 • IGOR SIÓDMIAK (19 miejsce - fundator: Marek Leśniewski, Dyrektor CKiS w Postominie)
 • CZESŁAW POLCYN (54 miejsce - fundator: Daniel Pakos, Przewodniczący Rady Gminy Postomino)
 • JACEK GIERLACH (60 miejsce - fundator: Bogdan Szlawski, Prezes GPK w Postominie)
 • MACIEJ DĄBROWSKI (99 miejsce - fundator: Łukasz Zięba, Radny Gminy Postomino)

     Obsługę sędziowską zawodów zapewnili sędziowie z Białogardu. Trasę biegu przygotowali pracownicy CKiS i GPK w Postominie, a zabezpieczali funkcjonariusze Straży Gminnej z Postomina wraz ze strażakami PSP w Sławnie i OSP z terenu gminy Postomino. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zadbali o newralgiczne skrzyżowania w Jarosławcu. Obsługę medyczną sprawowali ratownicy z grupy „BusMed". Pracę w sekretariacie sprawnie przeprowadzili pracownicy Urzędu Gminy Postomino i Centrum Kultury i Sportu w Postominie, natomiast z mikrofonem nie rozstawał się znany w całej Polsce speaker Roman Toboła. Nieoceniony jest też wkład i pomoc Szkoły Podstawowej w Jarosławcu, w tym pań sprzątaczek, kucharek oraz konserwatorów, którzy od początku do końca byli w gotowości do jakiejkolwiek pomocy. Tego dnia pomagało nam również wielu wolontariuszy. Wszystkim Wam serdecznie dziękujemy.

SPONSORZY I PARTNERZY XXI OGÓLNOPOLSKIEGO BIEGU MIKOŁAJKOWEGO „POWITANIE ZIMY 2022":

 • Gmina Postomino;
 • LAMINOPOL Sp. z o. o. - Redzikowo;
 • OSHEE Polska Sp. z o.o. - Kraków;
 • Muzeum Bursztynu w Jarosławcu;
 • Manufaktura Bursztynnika;
 • Hotel Szlak Bursztynowy w Jarosławcu;
 • Powiat Sławieński;
 • Restauracja Jackowo - Jarosławiec;
 • KRÓL PLAZA SPA & WELLNESS - Jarosławiec;
 • Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego - Bogdan Szlawski;
 • Przewodniczący Rady Gminy Postomino - Daniel Pakos;
 • Radny Rady Gminy Postomino – Łukasz Zięba;
 • Szkoła Podstawowa w Jarosławcu;
 • Tomaszewska Sylwia i Kmieciak Paweł;
 • Gospodarstwo Rolne - Joanna i Zenon Lech;
 • Carrefour Jarosławiec

 

A. Pawłowski