26 27 28 29 30 1 2

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

1    Ostatnim turniejem XXI Współzawodnictwa Sołectw Gminy Postomino w 2018 roku był Turniej Piłki Siatkowej. Rozgrywki podzielono na 2 etapy. Eliminacje wyłoniły 6 zespołów, które 4 listopada na sali sportowej w Postominie rozegrały Turniej Finałowy. Według zajętych miejsc w eliminacjach oraz "klucza", drużyny podzielono na 2 grupy: A- Pieszcz, Wilkowice, Nosalin, B - Jarosławiec, Pałówko, Naćmierz.

Drużyny, które zajęły trzecie miejsca w grupach (Wilkowice, Naćmierz) rozegrały pojedynek mi piąte miejsce w Turnieju. W tej parze lepsi okazali się reprezentanci Wilkowic. W mieczu o miejsce 3 w pojedynku spotkały się drużyny z Nosalina i Jarosławca. Mecz był wyrównany jednak w końcówce więcej spokoju zachowali zawodnicy z Nosalina wygrywając to starcie. W finale po raz kolejny spotkały się sołectwa Pałówko i Pieszcz. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, jednak doświadczona drużyna z Pieszcza, kontrolując wynik zwyciężyła w finale stosunkiem 2:0.

W przerwie pomiędzy meczami grupowymi, a pojedynkami o miejsca rozegrano konkurs "Na Celność Zagrywki". Zawodnicy wykonywali 3 zagrywki próbując trafić w materac ustawiony w narożniku pola za siatką. W tej rywalizacji po dogrywce najlepszy okazał się Dominik Urbański z Pałówka. Przygotowano również nagrodę dla najlepszego zawodnika Turnieju, a został nim Michał Kruczkowski z Pieszcza.

Turniej Siatkówki był ostatnią rywalizacją Współzawodnictwa Sołectw Gminy Postomino w 2018 roku w którego skład wchodziło 7 dyscyplin. Sołectwo Pieszcz wygrywając turniej siatkówki obroniło pierwsze miejsce z ubiegłego roku w całym cyklu rozgrywek. Na drugim miejscu uplasowało się sołectwo Wszedzień, które dzięki 100% frekwencji uzbierało 73 pkt i wyprzedziło trzeci Naćmierz 68 pkt. Poniżej przedstawiamy pełną klasyfikację Współzawodnictwa Sołectw 2018 roku. Uroczysta dekoracja odbędzie się na Sesji Rady Gminy Postomino w styczniu 2019 roku. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do rozmów o kolejnej edycji Współzawodnictwa Sołectw.